Forum OSKKO - wątek

TEMAT: lekcje biblioteczne
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane31-10-2002 16:48:45   [#01]
Doradźcie coś? Dzisiaj  pani bibliotekarka oznajmiła mi, że postępuję niezgodnie z prawem(?), posyłając ją na lekcje biblioteczne w ramach zastępstw. Poszła nawet na skargę do związkowca. Wydawało mi się, może niesłusznie, że lepiej jeśli klasa jest zagospodarowana niż samopas. Jak to robicie u Was, może jednak robię to żle?
Benia
Ewa z Rz31-10-2002 19:16:06   [#02]

Lekcje biblioteczne są potrzebne.

Powinnas pani w przydziale obowiazków, bądź na RP przy przydzielaniu czynnosci dodatkowych, określic ile lekcji bibliotecznych w ciągu roku w kazdej klasie powinna zrealizować.

U mnie bibliotekarka ma obowiązek zaplanowac sobie te lekcje i przedstawic plan do zatwierdzenia do 30 wrzesnia. Realizuje je w ramach zastepstw bo tak jest wygodnie i dzieciaki nie maja gdzieś ni przypiął ni przyłatał wcisnietych jakiś godzin.

Dokumentowanie tych zajęc odbywa sie w dzienniku biblioteki szkolnej.

Zwykle bywa tak, że bez problemu realizuje te lekcje (4-6 w każdej klasie), a gdy już je odbędzie nie daję bibliotekarce zastępstw tylko innym n-lom.

Jersz31-10-2002 23:01:51   [#03]

Lekcje biblioteczne

Ewo pomóż proszę. Podaj podstawę prawną do prowadzenia lekcji bibliotecznych i ich wymiaru. Kiedyś okrelały to ramowe plany nauczania. Tak było do 1999 roku,  a teraz? Gdzie ?

Jersz

zdzisław31-10-2002 23:16:27   [#04]

zrób odwrotnie

Poślij klasę do biblioteki.
Ewa z Rz31-10-2002 23:38:02   [#05]

:))

Mój statut!

:))

Leszek01-11-2002 12:33:59   [#06]

wrzuć coś z podstawy programowej kształcenia

ŚCIEŻKI EDUKACYJNE

EDUKACJA CZYTELNICZA I MEDIALNA

pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]