Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Palacze ( ale Ci w piecu)
strony: [ 1 ]
beera30-10-2002 11:04:01   [#01]

Mam tu w szkółce filianej palaczy.

Czy ktoś ma rozporządzenie o czasie pracy palaczy?

Ewa z Rz30-10-2002 11:54:13   [#02]

Palacze to tacy sami pracownicy jak reszta

Pracuja tak jak wszyscy wg KP 42 godziny tygodniowo - do 12 godzin ciurkiem.
A wszystko co więcej to nadliczbówki. Tu uwaga bo tych nadliczbówek nie może być za dużo.
No można robić inne niż miesięczne rozliczenie czasu ich pracy (podstawa KP), bo są sezonowi.

Moi palacze (mam ich 4) pracują w systemie 12 na 36, czyli każdy pracuje 12 godzin a potem ma 36 godzin przerwy.  Wychodzi mi zwykle kilka nadliczbówek (a czasem nie wypracują tego co powinni, jak jest mało świąt, a miesiąc krótki). Za pracę w niedzielę czy wolna sobotę i święta płacę dodatkowo tylko wówczas gdy ilość wolnych dni jest mniejsza niż ilość dni ustawowo wolnych.
bogna30-10-2002 12:03:28   [#03]

nie znalazłam czasu pracy tylko wynagrodzenie

ZARZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SOCJALNEJ z dnia 13 maja 1994 r.

w sprawie zasad wynagradzania i innych świadczeń dla pracowników nie będących nauczycielami, zatrudnionych w przedszkolach, szkołach i innych placówkach

(Monitor Polski Nr 31, poz. 255 i Nr 58, poz. 500 oraz z 1995 r. Nr 4, poz. 64, Nr 31, poz. 367 i Nr 54, poz. 591) obowiązuje od dnia 1 czerwca 1994 r.

dotyczy wyłącznie pracowników szkół i placówek oświatowych nie prowadzonych przez organy administracji rządowej, do czasu objęcia ich postanowieniami układu zbiorowego pracy lub innymi przepisami prawa pracy.

§ 19. 1. Pracownikom wykonującym dodatkowe zadania przysługuje odrębne wynagrodzenie w wysokości:

1) od 5 do 25% wynagrodzenia zasadniczego wynikającego z osobistego zaszeregowania - z tytułu pełnienia obowiązków kasjera,

2) do 15% wynagrodzenia zasadniczego wynikającego z osobistego zaszeregowania - z tytułu pełnienia obowiązków dozorcy budynku,

3) od 3 do 8% wynagrodzenia zasadniczego wynikającego z osobistego zaszeregowania z tytułu palenia w piecach zwykłych - od jednego pieca,

4) od 5 do 7% godzinowej stawki za każdy 1 m kw. - z tytułu sprzątania przez woźnych i starszych woźnych powierzchni przekraczającej 350 m kw.

 

§ 20. Pracownicy obsługi są obowiązani w ramach normalnego czasu pracy do spełniania różnych czynności techniczno - obsługowych, do których mają kwalifikacje i fizyczne możliwości ich wykonania. W takim wypadku powinni otrzymać wynagrodzenie zasadnicze przewidziane dla czynności najwyżej płatnej i według tej czynności mieć określone stanowisko służbowe.

 

§ 21. 1. Pracownicy zatrudnieni na stanowisku kucharza lub pomocy kuchennej są uprawnieni do korzystania z bezpłatnego wyżywienia w czasie wykonywania pracy i w okresie prowadzenia żywienia w szkole, w której są zatrudnieni. Pracownikom nie korzystającym z wyżywienia, w tym także z powodu nieobecności w pracy, nie przysługuje ekwiwalent z tego tytułu.

2. Pracownicy nie wymienieni w ust. 1 mogą korzystać z wyżywienia prowadzonego przez szkoły, w których są zatrudnieni, na odrębnych zasadach.

§ 24. Palacze centralnego ogrzewania otrzymują bezpłatnie 1/2 l mleka dziennie wyłącznie do spożycia w miejscu pracy. Ekwiwalent z tego tytułu nie przysługuje.

beera30-10-2002 12:06:11   [#04]

??

Właśnie mi chodzi o tę czterobrygadówkę

Czyli tylko KP?

 

Dzięki :-)

.....

Aha!

 Wszystko już poszło :-))

beera30-10-2002 12:06:59   [#05]

Dzięki :-)))

Bogna :-))
beera30-10-2002 12:07:52   [#06]

I jeszcze?

Ile tych godzin?

42, czy 40?

PawełR30-10-2002 13:58:27   [#07]

Chyba w tym roku już 41, a od przyszłego 40, tak?

Podobnie jak dla personelu obsługi, czyli - jak to uczono mnie kursie zarządzania - pracownika powierzchni gładkich.

emeryt30-10-2002 15:12:26   [#08]

taniej i prościej

zmodernizować kotłownie na olej opałowy lub gaz (ziemny,butan).

Brak palacza - brak kłopotów. Taniej i efektywniej. Sprawdzone.

beera30-10-2002 17:35:15   [#09]

Zdzisław..

to mała szkółka filialna, nie wiadomo co z nią się stanie za rok, dwa, trzy. Nikt nie zmodernizuje mi tam kotłowni :-)

 

W mojej szkole i owszem- mam piękna kotłownię , zbiorniki na gaz :-)

A teraz dostałam tę szkółkę i problem palaczy, kotłowni na węgiel lekko mnie przerasta :-)

emeryt31-10-2002 13:29:38   [#10]

a może umowa zlecenie?

Przerabiałem to kiedyś. W umowie było określone, że palacz ma palić i zapewnić odpowiednią temperaturę w szkole, określałem szczegóły co do np. soboty iniedzieli czy też silnych mrozów. Zobowiązania drugiej strony czyli moje to było: zapewnienie opału, szufli i umownego wynagrodzenia ryczałtowego. Resztę dupereli jak odzież robocza, mleko, nadliczbówki  to mnie nie interesowało tylko drugą stronę. Tylko trzeba mieć koniecznie palacza z aktualnymi uprawnieniami i ewentualnie jeszcze lepiej żeby zarejestrował własną działalność.
beera31-10-2002 14:12:25   [#11]

Fiu fiu :-)

Nie pomyślalam o takim wyjściu..

dzięki :-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]