Forum OSKKO - wątek

TEMAT: stołówka szkolna a podatek VAT
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane24-10-2002 16:09:28   [#01]
Czy są szkoły , które są płatnikami podatku VAT i posiadaja stołówki szkolne. Mam pytanie czy do ceny obidów doliczacie podatek VAT 7% lub w innej wysokości czy stosujecie zwolnienie na podstawie & 69 pkt. 1 e) Rozp. MF z dnia 22 grudnia 1999 r w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowym ?
Marek z Rzeszowa24-10-2002 18:38:30   [#02]

Jestem płatnikiem VAT'u ale do obiadów go nie wliczam. Nie znam podstawy prawnej (może jutro...). Miałem kilka kontroli i żadna tego nie zausterkowała.

Marek

stan24-10-2002 18:49:14   [#03]
To zależy dla kogo te obiady. Dla niektórych odbiorców trzeba doliczać dla innych nie. Szczegóły po konsultacji z księgową. Chyba, że się mylę.
:-)
stan
jotef24-10-2002 21:40:08   [#04]

VAT

Jeśli obiady są tylko dla uczniów i pracowników to VAT nie jest doliczany,

ale jeśli posiłki są sprzedawane dla innych odbiorców należy wtedy doliczać VAT do wszystkich (uczniów i osób z zewnątrz).

Należy się zdecydować, czy sprzedajemy innym czy też tylko dla "swoich".

Ale VAT nie jest taki zły, można wiele "odzyskać".

Jeśli wystawiasz rachunki to musisz już być "VAT-owcem"

Chyba to jest tak

violka24-10-2002 21:57:26   [#05]

no dobra !

a jak traktować emerytów, czy tak jak pracowników (analogicznie do funduszu socjalnego) czy jak osoby z zewnątrz ?

u mnie traktujemy naszych emerytów jak pracowników (może macie na to jakiś przepis ?)

a przy okazji taki problem emerytka chce wykupowac 3 obiady - dla siebie, męża i córki która już dawno skończyła naszą szkołę

jak to jest w przepisach - ile obiadów jej przysługuje ? jeden czy tyle ile "potrzebuje" żeby się najeść ?

na logikę to pracowała na jednym etacie to jeden obiad - ale wiemy, że w oświacie szukać logiki to często ....

podobne pytanie miał pracownik - chce wykupić 2 obiady, bo jednym się nie najada

196224-10-2002 22:02:10   [#06]

VAT

 nasze szkoły wyodrębniły stołówki i oddały w dzierżawę dla chętnych   często pracownicy wzięli w swoje ręce ( sprawy nadzorował organ i teraz dyrektorzy mają spokój, może by i u was....
Hanna25-10-2002 07:13:30   [#07]

a jak odzyskać

Vat w szkole? czy to w ogóle możliwe?!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]