Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Eksperci i przyszli eksperci
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ]
zgredek28-09-2006 16:32:05   [#201]

Tara - brzmienie art.9g ust. 12 jest takie:

12. Minister właściwy do spraw oświaty i wychowania określi, w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, ministrem właściwym do spraw zabezpieczenia społecznego, Ministrem Obrony Narodowej i Ministrem Sprawiedliwości, w drodze rozporządzenia, ramowy program szkolenia kandydatów na ekspertów, sposób prowadzenia listy ekspertów, tryb wpisywania i skreślania ekspertów z listy, uwzględniając w szczególności podstawowe treści programowe szkolenia i minimalny wymiar godzin szkolenia, a także dokumenty wymagane od osób ubiegających się o wpis na listę ekspertów oraz zakres danych objętych wpisem na listę.

natomiast jest w tym art. ust.11a:

11a. Na listę ekspertów może być wpisana osoba, która:

1) posiada co najmniej wyższe wykształcenie magisterskie;
2) jest nauczycielem dyplomowanym;
3) przepracowała po uzyskaniu stopnia nauczyciela dyplomowanego co najmniej 3 lata i w tym czasie ukończyła z wynikiem pozytywnym szkolenie dla kandydatów na ekspertów organizowane przez publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli, o której mowa w art. 5 ust. 3b pkt 1 lit. b ustawy o systemie oświaty;
4) posiada co najmniej 10-letni staż pracy pedagogicznej, psychologicznej, naukowo-dydaktycznej albo artystycznej;
5) spełnia jeden z następujących warunków:
a) jest nauczycielem akademickim zatrudnionym w szkole wyższej, kształcącym nauczycieli, wychowawców i innych pracowników pedagogicznych, o których mowa w art. 1 ust. 1 i 1a,
b) jest nauczycielem zatrudnionym w przedszkolu, szkole, placówce lub innej jednostce organizacyjnej, o której mowa w art. 1,
c) jest konsultantem współpracującym z Centrum Edukacji Artystycznej,
d) jest wychowawcą, pedagogiem lub psychologiem zatrudnionym w publicznej placówce opiekuńczo-wychowawczej lub publicznym ośrodku adopcyjno-opiekuńczym;
6) spełnia warunki, o których mowa w art. 10 ust. 5 pkt 1-4;
7) nie była karana karą dyscyplinarną;
8) uzyskała rekomendację, zawierającą opis dorobku zawodowego nauczyciela lub nauczyciela akademickiego, wydaną przez instytucję lub stowarzyszenie działające w systemie oświaty i wychowania, szkolnictwa wyższego i nauki lub na ich rzecz albo nauczycielski związek zawodowy, a w przypadku nauczycieli zatrudnionych w publicznych placówkach opiekuńczo-wychowawczych i ośrodkach adopcyjno-opiekuńczych - pisemną opinię wraz z uzasadnieniem wystawioną przez instytucję lub stowarzyszenie działające w systemie pomocy społecznej albo nauczycielski związek zawodowy.

jeannette28-09-2006 18:43:20   [#202]

tara

A dlaczego nie? A szkoła to nie instytucja? Parę cytatów:

szkoła 1 Instytucja publiczna lub niepubliczna zapewniająca dzieciom i młodzieży dostęp do oświaty. 2 Nauka w tej instytucji. Skończył już szkołę. 3 Ogół członków tej instytucji. Cała szkoła kibicuje maturzystom. 4 Budynek tej instytucji.

Szkoła jest podstawową instytucją oświatowo- wychowawczą w systemie edukacji

Kurator Oświaty pismem z dnia 30 maja 1989 powołał do życia nową instytucję oświatowo-wychowawczą - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr ...

Tara29-09-2006 10:28:22   [#203]

Pewnie dlatego

że myślałam kategoriami "dyrektor".Mnie rekomendację pisały ZZ-ty.Może w takim razie odezwie się ktoś bardziej kompetentny.

Może właśnie jakiś dyrektor który napisał swojemu nauczycielowi rekomendację?

Ja uważam że dyrektor nie.

Bas29-09-2006 10:43:59   [#204]
Moją rekomendację napisał kurator (wieki temu). Z definicji art. ust.11a p. 8 można "wyciągnąć" dyrektora. Tak mi się wydaje. Czyli dyrektor też może. A czy nie można poprosić np.wizytatora? Z pewnością napisze (podpisze) rekomendację. A autorem i tak będzie dyrektor.
Kropka29-09-2006 12:22:58   [#205]
Moją napisał i podpisał dyrektor - 2001 rok.
Małgosia29-09-2006 15:49:03   [#206]
Ja miałam dwie - od kuratora i z uczelni, na której prowadziłam zajęcia. Powiem szczerze - nie przyszło mi wówczas nawet do głowy, żeby zwracać sie z tym do dyrektora. Tymczasem później dowiedziałam się od innych, że takie właśnie rekomendacje mieli i było OK. Czyli można.
aleksandra200429-09-2006 19:04:57   [#207]
Rekomendację może wystawić ZNP. wystarczy poprosić przewodniczącego. I wcale nie musisz być członkiem. ZNP działa na rzecz wszystkich nauczycieli.
barbaras229-09-2006 20:56:17   [#208]
czyli  jak Ktoś jest nowym ekspertem po zdanym egzaminie to zeby byc wpisanym na lisę od 2007 musi mieć też rekomendację???
ejrut30-09-2006 08:27:39   [#209]

Nowym ekspertem nie jest się po zdanym egzaminie....

Jest się dopiero wtedy gdy znajdziesz się na liście ministerialnej...a żeby się tam znaleźć trzeba:

-pracować 3 lata jako dyplomowany

-ukończyć szkolenie

-mieć rekomendację.....

Te warunku trzeba spełnić łącznie i dopiero wtedy wysyłasz dokumenty do Ministerstwa, aby cię wpisano na listę ekspertów.

Przeczytaj dokładnie post#201.(ja napisałam skrótowo).

jaxja12-10-2006 20:31:17   [#210]

rekomendacja

Co powinno znaleźć się w rekomendacji, na jakie działania szczególnie nalezy zwrócić uwagę?
ejrut12-10-2006 20:41:38   [#211]
W mojej rekomendacji były opisane wszystkie osiągnięcia zawodowe....( podnoszenie kwalifikacji, pełnione funkcje w szkole, odznaczenia, działalność społeczna  oraz cechy charakteru...np: uczciwość, obiektywizm, szczerość, umiejętność komunikacji...i takie tam....)
jaxja19-10-2006 15:20:36   [#212]
A może ktoś z Was pisał juz taką rekomendację, która uzyskała akceptację (bo z forum Eksperta wynika, że niektóre zostały odrzucone) i mógłby ją choć krótko streścić?
Lecomte19-12-2006 21:01:34   [#213]
a  jak powinien wygladać nagłowek rekomendacji?
Ewav19-12-2006 21:17:02   [#214]
Koniecznie musi być w nagłówku słowo rekomendacja. I zacząc: Rekomenduję Panią X .. bo inaczej będą się upomimać o rekomendację. Bez względu na treść.
Lecomte19-12-2006 21:20:18   [#215]
Cenna uwaga. Bardzo dziekuję. Czy jeszcze powinnam o czymś wiedzieć?
miriamm919-12-2006 21:30:51   [#216]
czy ekspert ze starej listy po zaliczeniu kursu, zdaniu egzaminu ma kierować pisma JAKIE? o wpis na listę.
Proszę o informacje.
ejrut20-12-2006 08:09:56   [#217]
Trzeba wysłać do Ministerstwa zaświadczenie o zdaniu egzaminu po kursie .....to wszystko. Oczywiście listem poleconym.....
barbaras220-12-2006 09:37:57   [#218]
A dostaliście zaświadczenie o zdanym egzaminie? ja dostałąlm tylko o zakońconym  kursie
jerzyk20-12-2006 18:42:47   [#219]

można takie

Berdyczów 2006-12-18

Jan Kowalski

Berdyszów 1

 

MEN/0000/Eks

 

                                                                                     MINISTERSTWO

                                                                     EDUKACJI I NAUKI

                                                          DEPARTAMENT DOSKONALENIA NAUCZYCIELI

                                                                                  ALEJE SZUCHA 25

                                                                                 00-918 WARSZAWA

 

 

           

 

Uprzejmie proszę o zaktualizowanie moich danych na liście ekspertów wchodzących w skład komisji egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o awans zawodowy.

 

 

 

           

 

 

 

.........................................................

 

 

 

 

 

Do wniosku dołączam urzędowo poświadczone kopie:

1.     Zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia dla kandydatów na ekspertów,

Małysz21-12-2006 19:51:58   [#220]

ja napisałam tak..

Iksińska Maria   Miejscowość data
zam....

Nr. w rejestrze: MEN/....


Minister Edukacji Narodowej
Al. Szucha 25
00-918 Warszawa

w sprawie uzupełnienia dokumentów eksperta

Na podstawie art. 9g ust. 11a pkt. 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 roku Karta Nauczyciela (t.j. DzU.06.97.674) w załączeniu przesyłam poświadczoną kopię ukończenia szkolenia kandydatów na ekspertów zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 maja 2005 roku w sprawie ramowego szkolenia kandydatów na ekspertów.. zorganizowane przez Centrum Metodyczne Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej w Warszawie w wymiarze 60 godzin dydaktycznych.
Małysz21-12-2006 19:52:57   [#221]
jak go zwał tak go zwał... ale teraz jest Ministerstwo  Edukacji Narodowej..
:)))))
aleksandra200421-12-2006 21:23:35   [#222]
A czy coś wiadomo - zrobiono nas na cacy  - czy jeszcze nie?
Chodzi o tych ekspertów którzy ukończyli szkolenie.  Ma ukazać się na dniach rozporządzenie pozwalające działać tym ekspertom bez szkolenia.  ale cyrk!
fisz231-01-2007 08:49:52   [#223]
Dzisiaj zobaczyłem na stronie MEN uaktualnioną listę ekspertów. Przerzedziła się znacznie. Czyli jednak "nie zrobiono nas na cacy", czego obawiala się aleksandra2004.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ]