Forum OSKKO - wątek

TEMAT: POMÓŻCIE - Pilne!
strony: [ 1 ]
Specjalny Ośrodek22-10-2002 07:48:48   [#01]

Na jakiej podstawie prawnej zaliczyć nauczycielce pracę na stanowisku opiekuna  w sanatorium dziecięcym. Stanowisko wymagało kwalifikacji pedagogicznych, ale podlegało resortowi służby zdrowia.

Marek z Rzeszowa22-10-2002 09:13:20   [#02]

W jakich latach?

Marek

Specjalny Ośrodek22-10-2002 09:51:06   [#03]
 w latach 1988 - 1998
IwonaL22-10-2002 17:28:40   [#04]
Z tego co wiem,jeśli dziewczyna miała zrobioną pedagogikę leczniczą, pedagogikę opiekuńczą lub inną, to należy jej te lata zaliczyć do stażu.U nas był też taki przypadek - koleżanka przeszła do SOSzW z prewentorium ( lata takie jak podaliście) i zaliczono jej wszystko do stażu pracy.Podstawę prześlę jutro.
Specjalny Ośrodek22-10-2002 18:37:17   [#05]

POMÓŻCIE - PILNE

Dziękuję , będę czekać
bogna22-10-2002 19:41:41   [#06]
do jakiego celu potrzebne jest to zaliczenie lat pracy?
Specjalny Ośrodek23-10-2002 08:25:55   [#07]
do nadania mianowania
Specjalny Ośrodek23-10-2002 14:45:42   [#08]
Iwonko, przepraszam że się upominam, ale ja cały czas czekam na te podstawy prawne
bogna24-10-2002 18:46:20   [#09]

KN - w wersji obowiązującej do 31.12.1998r.

 

Art. 1. 1. Ustawie podlegają nauczyciele, wychowawcy i inni pracownicy pedagogiczni zatrudnieni w:

1) publicznych przedszkolach, szkołach, zakładach kształcenia nauczycieli, placówkach doskonalenia nauczycieli oraz w placówkach kształcenia ustawicznego,

2) placówkach oświatowo-wychowawczych, opiekuńczo-wychowawczych, ośrodkach adopcyjno-opiekuńczych prowadzonych przez ministrów i inne organy administracji państwowej oraz gminy,

3) przedszkolach, szkołach i zespołach pozalekcyjnych zajęć wychowawczych zorganizowanych w publicznych zakładach opieki zdrowotnej oraz w domach pomocy społecznej,

4) zakładach poprawczych, schroniskach dla nieletnich, rodzinnych ośrodkach diagnostyczno-konsultacyjnych oraz w szkołach przy zakładach karnych,

5) bibliotekach szkolnych i pedagogicznych, ośrodkach metodycznych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych i w innych poradniach specjalistycznych,

6) placówkach kształcenia artystycznego dzieci i młodzieży, placówkach opiekuńczo-wychowawczych i resocjalizacyjnych, prowadzonych przez spółdzielnie, instytucje i organizacje społeczne, które działalność oświatowo-wychowawczą i kształcenie artystyczne prowadzą na podstawie statutu.

2. Ustawie podlegają również nauczyciele zatrudnieni w:

1) urzędach organów administracji państwowej oraz jednostkach organizacyjnych powołanych przez te organy na podstawie art. 25 ust. 3 ustawy o systemie oświaty na stanowiskach wymagających kwalifikacji pedagogicznych w zakresie ustalonym ustawą,

2) organizacjach społecznych oraz związkach zawodowych na stanowiskach wymagających kwalifikacji pedagogicznych w zakresie ustalonym ustawą,

3) szkołach niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych w zakresie ustalonym ustawą.

Specjalny Ośrodek24-10-2002 20:32:18   [#10]

Bogna, bardzo dziękuję za pomoc

dam znać jak zakończyła się ta sprawa

IwonaL29-10-2002 16:49:01   [#11]

przepraszam

Przepraszam,że nie odezwałam się,ale miałam pewne kłopty rodzinne.
Z zebranych informacji:
- potwierdzam podstawę prawną podaną przez Bognę
- mój Dyr powiedział,że zatrudniał dziewczynę z sanatorium na etat pedagogiczny i wliczał jej poprzednią pracę bo też pracowała na etacie pedagogicznym
( wychowawca ) podst. KN i UoSO.
Jeśli więc wasza koleżanka pracowała w sanatorium jako n-l lub wychowawca zalicza się jej ten czas do stażu pedagogicznego.Jeśli pracowała jako pomoc n-la lub wych. - są to etaty niepedagogiczne i wtedy wlicza się je do stażu pracy (ogólnego), ale nie do stażu pracy pedagogicznej.
Jeszcze raz przepraszm. Jestem już osiągalna, a jeszcze cos było potrzeba  piszcie.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]