Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Wynagrodzenie społ. insp. BHP
strony: [ 1 ]
ANDRZEJ18-10-2002 09:13:09   [#01]
Czy należy się dodatek funkcyjny dla nauczyciela przeszkolonego na koszt szkoły , będącego społ. inspektorem BHP. Jaka jest podstawa prawna ? Dziękuję za informację . Andrzej - Yogi.
Ewa z Rz18-10-2002 09:28:48   [#02]

Co to, Andrzejku?

Nie podoba sie moja odpowiedź?
Joru18-10-2002 10:30:03   [#03]

Ewo z Rz.

Czy mogę prosić o niec jaśniejszą odpowiedź na pytanie Andrzeja.
Chętnie skorzystam z tych wiadomości. Jola.
Ewa z Rz18-10-2002 10:34:36   [#04]
http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=1511#FBK
Joru18-10-2002 11:44:30   [#05]

Ewo z Rz.

To, że społeczna, to sama nazwa podaje. Ale Andrzej ma rację. Dopuszcza sie wynagrodzenie dla społecznego to wiem na pewno, tyle że nie pamietam gdzie było zapisane. Jola.
Dzięki za odpowiedź.
ANDRZEJ18-10-2002 20:04:06   [#06]
Droga Ewuniu ..podoba mi się ale pisłem wątek ze szkoły...od wczoraj mam w szkole dostęp do internetu...wszystkie inne rozmowy prowadzę z domu...nie widziałem mego pierwszego wątku na liście wiec myślałem , że nie wszedł lub nie mam ze szkoły dotępu..wysłałem drugi...ale dopiero teraz wszystko sprawdziłem w domu..dzięki..Właśnie to BHP-owiec przedstawił jakąś informacje szefowej w ub. roku i nie mamy podstawy prawnej co niepokoi moje Panie : kadrową i księgową. Andrzej - Yogi.
Ewa z Rz19-10-2002 13:58:29   [#07]

Wszystko jest w ustawie - nie ma innych przepisów

Ustawa z dnia 24 czerwca 1983 r. o społecznej inspekcji pracy (Dz. U. Nr 35, poz. 162 z późn. zm.)

Art 15

1. Społeczni inspektorzy pracy powinni wykonywać swoje czynności w zasadzie poza godzinami pracy.

2. W razie konieczności wykonywania swoich czynności w godzinach pracy lub uczestniczenia w naradach i szkoleniach, społeczni inspektorzy pracy zachowują prawo do wynagrodzenia.

3. W razie znacznego obciążenia zadaniami wynikającymi z pełnienia funkcji społecznego inspektora pracy, kierownik zakładu pracy na wniosek zakładowych organizacji związkowych może ustalić miesięczne wynagrodzenia zryczałtowane do wysokości nie przekraczającej wynagrodzenia za 30 godzin pracy osoby pełniącej funkcję społecznego inspektora pracy.

4. W szczególnie uzasadnionych wypadkach kierownik zakładu pracy, na wniosek zakładowych organizacji związkowych, może podwyższyć wynagrodzenie, o którym mowa w ust. 3, do wysokości nie przekraczającej wynagrodzenia za 60 godzin pracy.

5. W zakładach pracy, w których występuje szczególne zagrożenie zdrowia i życia pracowników, a warunki pracy wymagają stałego społecznego dozoru, kierownik zakładu pracy, na wniosek zkładowych organizacji związkowych, może zwolnić na czas pełnienia funkcji zakładowego społecznego inspektora pracy z obowiązku wykonywania pracy, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

6. W wypadku, o którym mowa w ust. 5, zakładowy społeczny inspektor pracy zachowuje przez czas pełnienia funkcji prawo do wynagrodzenia, jakie przysługiwałoby mu na stanowisku pracy zajmowanym w dniu oddelegowania, z uwzględnieniem zmian tego wynagrodzenia, jakie nastąpią w okresie oddelegowania.

W szkole raczej nie mamy sytuacji opisanych w ust. 3 i 5, i nie zachodzą powody do wynagradzania sipowca. No chyba, że obsługuje on więcej niż jedną szkołę (ale wóczas musi być zatrudniony w tych szkołach).

 Wtedy można mu zapłacić te 30 godz. Ale jeśli to jest n-l to nie można liczyć mu tego wegług stawki za godz lekcji (To nie są lekcje!), ale tak jakby tygodniowy czas jego pracy wynosił 40 godzin - zgodnie z KN.

Będziemy mieli wówczas następującą stawkę godzinową: wynagrodzenie miesięczne n-la podzielone przez 40 (godz./tyg) i podzielone przez 4,16 (ilość tyg. w miesiącu)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]