Forum OSKKO - wątek

TEMAT: szkoła zawodowa specjalna
strony: [ 1 ]
IwonaL17-10-2002 20:37:32   [#01]
Tym razem ja potrzebuję pomocy! Szkoła zawodowa specjalna, oddział dla upśl.w st.umiarkowanym tzw.PdP ( do niedawna PdZ ). Zgodnie z ustawą o szkolnictwie specjalnym dzieci upośl.um.w st.umiark.mogą się uczyć do 24lat. Można wydłużać naukę na każdym poziomie co najmniej o rok.MENS wprowadził dla nich szkołę zawodową,a co za tym idzie obowiązek praktyki zawodowej.I tu pies pogrzebany.
A raczej biedne dziecko w dobie reformy.Pracodawca zatrudni naszego ucznia na praktyczną naukę zawodu, o ile nie ukończył on 18 lat. Później może go zatrudnić,ale tylko jako pracownika ( nie ucznia).Nikt tego nie zrobi bo nie dość że upośledzony to jeszcze niewykwalifikowany. A przecież nasze dzieci mają po 17 - 18 lat w gimnazjum, a co dopiero mówić o zawodowej szk.
Piszę bo mam teraz taki przypadek - 20 latek po kl.IIIg i nikt nie chce go przyjąć na praktykę.Rodzice się uparli na dalsze chodzenie dziecka do szkoły. I w myśl przepisów  mają rację. MĄDRZY LUDZIE RATUNKU.
bogna17-10-2002 21:09:55   [#02]

Iwona - zorientuj się w komendzie OHP czy nie mają klas, które odpowiadałyby zawodem dla dziecka, o którym piszesz.

Na naszym terenie właśnie za pośrednictwem OHP prowadzone jest kształcenie zawodowe dzieci, którym z róznych względów wydłużył się tok nauki. OHP zajmuje się zorganizowaniem dla nich kształcenia praktycznego.

IwonaL21-10-2002 17:59:02   [#03]

podziękowania dla Bogny

Dziękuję bardzo za pomoc.
Skorzystałam z Twojej podpowiedzi i nawiązałam z naszym OHP.
Ichniejszy pedagog zobowiązał się do zbadania możliwości przyjęcia dziecka upośl.umysł.wynika to z innych programów nauczania.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]