Forum OSKKO - wątek

TEMAT: 0,5 godz do dyspozycji wychowawcy
strony: [ 1 ]
annah15-10-2002 21:51:56   [#01]

co robicie z takim cudem?

0,5 godz do dyspozycji wychowawcy zamiast 1 godz.

nie zawsze ta lekcja jest na końcu lub na początku, gdy jest na końcu to co drugi tydzień uczniowie mają wolne, ale gdy jest w środku to co???

czy mogę tak zrobić, że teraz nauczyciele prowadzą każdą godzinę a w II półroczu nie ma gddw? bo przecież odpracowali swoje

czy uczniowie szkoły średniej mogą mieć okienko?

Zola15-10-2002 22:22:55   [#02]

to  funkcjonuje od wielu lat

u nas tak układamy plan ,ze wychowacza jest na początku lub na końcu i odbywa się co dwa tygodnie

annah15-10-2002 22:38:22   [#03]

hm, ja mam 55 klas

niestety, nie mogę ułożyć na końcu czy na początku

co więc zrobić?

Janusz Pawłowski15-10-2002 22:38:44   [#04]

No więc Ci powiem, jak to jest w szkole mojej żony.

Dyrektor nakazał wychowawcom zaspokajać ich naturalna potrzebę spotykania się z uczniami w ten sposób, że realizują całą gddw (godzinę do dyspozycji wychowawcy) co tydzień - przy czym płaci się im za co drugą.

Plan lekcji specjalnie jest tak układany, aby każda gddw była w środku zajęć uczniowskich.
Jedna z wychowawczyń (polonistka) ma tak ułożony plan, że we wtorek na pierwszej godzinie ma język polski, a na drugiej gddw ze swoja klasą.
Na pytanie, czy nie może zamienić tych lekcji, aby uczniowie (i ona) przychodzili co drugi tydzień o godzinę później usłyszała: "W żadnym razie! Plan jest zatwierdzony, podpisany, ... ble ble ble ...!"

Moja żona, pouczona przeze mnie, a sama z siebie strasznie niepokorne zwierze, ma to w nosie.

Po pierwsze: zatelefonowała do wydziału oświaty i spytała jak to właściwie jest - czy dyrektor może jej nakazać pracę na gddw za darmo.
Odpowiedź jaką uzyskała była następująca: "No ... ten-tego ... no ... właściwie nie powinno tak być ...  ten-tego ... jaka to szkoła? ... ten-tego ... no ... właściwe nie powinno tak być ..."

Po drugie: wobec takiego-tego żona realizuje zajęcia co drugi tydzień, a co drugi tydzień uczniowie się wałęsają.
W końcu nie przesadzajmy - to są ludzie już dorośli (szkoła średnia), do szkoły sami przyjeżdżają, na piwo do pubu też sami, papierochy też ...

Jakie są reakcje dyrekcji?
Jak na razie - dyrekcja dobrze wie, że żona tak robi, bo robi to jawnie nie ukrywając tego faktu.
Jak na razie - dyrekcja nie skomentowała tego faktu.

Myślę, że nie skomentuje, bo wtedy żona poprosi o pisemne polecenie służbowe prowadzenia zajęć bezpośrednio z uczniami bez wynagrodzenia.
Rzecz w tym, że nie może wykonywać czynności służbowych bez jakiegoś umocowania prawnego - przydział w arkuszu organizacyjnym jest jaki jest - albo 0.5 godziny, albo 1 godzina co dwa tygodnie.
Gdy dostanie takie polecenie służbowe, to już będzie mogła w zgodzie z prawem siedzieć tą drugą godzinę za darmo - nikt się z PIPu do niej nie przyczepi, że robi coś co nie leży w zakresie jej obowiązków.

No .. jeden tylko drobiazg zostanie ... żona bardzo praworządna jest ... będzie jeszcze musiała wyjaśnić gdzieś (może w ZZ, może w sądzie) problem Kodeksu Pracy (a dokładnie art 84 KP), który nie pozwala jej zrzec się prawa do wynagrodzenia.
W końcu durna nie jest - przyjdzie taki PIP i oskarży ją, że łamie Kodeks Pracy zrzekając się wynagrodzenia należnego z racji prowadzenia zajęć, które normalnie są płatne.

Marek Pleśniar15-10-2002 22:45:42   [#05]

jeśliby

to był przedmiot - dałbym do realizacji przez pół roku cięgiem co tydzień

Ale w przypadku godziny z wychowawcą - co 2 tygodnie przez rok.

a tak naprawdę to i tak np. matematyk mając 4 godziny+1wych wpisze wychowawczą co drugi tydzień a poswięci dzieciom czas co tydzień po pół godz.

Marek Pleśniar15-10-2002 22:47:29   [#06]

matko

Janusz:-)))

wkleiłeś sie nie zauważony przeze mnie. naprawde tak tam mają?

Marek z Rzeszowa15-10-2002 23:52:47   [#07]

A dlaczego nie realizować tego litarelnie wg zapisu MENiS'a. Co tydzień 1/2 godziny. Niech się układacz podziału godzin pogimnastykuje. Może Vulcan wypuści jakiś upgrade rozwiązujący ten problem...

;-)))

Na głupotę najlepszy jest strajk włoski...

Marek

Janusz Pawłowski16-10-2002 00:55:48   [#08]

Tak naprawdę żona moja ma - ale to tylko jeden z maleńkich ciekawych kawałków.
W tym roku rozwiązali dwie szkoły i połączyli w jedną - dyrektorem nowego "nowotworu" został dyrektor tej drugiej szkoły.
I teraz rozwija i wdraża rozmaite fajne pomysły, które mu kiełkowały wcześniej oraz pielęgnuje te, które mu już wtedy wykiełkowały.
Ale nie będę Was zanudzał - jak będzie okazja i przy temacie, to może coś jeszcze opowiem.

Albo ... dobra ... jeden taki wynalazek: uczniowie nie mają prawa wchodzić do szkoły głównym wejściem - fajne nie? ;-)))

Albo .. ten ... e ... to na później. ;-)))

Ewa z Rz16-10-2002 06:06:26   [#09]
A nie możesz tego podzielic z pdż-tem? Przecież tego tez jest tak około 0,5 godz. tygodniowo...
Mariola16-10-2002 06:37:20   [#10]

gddw

u nas jest na początku lub na końcu lekcji i zajęcia odbywają się co drugi tydzień...
jednak wielu nauczycieli co drugi tydzień realizuje swoją naturalną potrzebę spotykania się z uczniami na zajęciach poza lekacyjnych i organizują niepłatne koła zainteresowań ze swoich przedmiotów...
Zola16-10-2002 06:42:24   [#11]

z tym wejściem ,to fajnie

ja tak miałam jak przejmowałam szkołe

główne wejście dla pracowników i interesantów

tylne dla uczniów-jedyne uzasadnienie -od tylnego wejścia prosto do szatni

nawet sobie nie wyobrażacie jaka była uczniowska radośc po wprowadzeniu równouprawnienia w tym zakresie

Marek Pleśniar16-10-2002 07:01:10   [#12]

;-)

a jak się interesanci ucieszyli:-)
annah16-10-2002 08:39:03   [#13]

nie mam pdż, godziny są w środku i ich nie zmienię już

ale mam świetlicę i ten pomysł z kołami zainteresowań jest dobry

aha, jeszcze jedno, mam pieniądze na koła zainteresowań ;)

mitikas16-10-2002 09:24:22   [#14]

0,5 - do upojenia

przez trzy lata milem tak, ze 0,5 gdw i reszte technologii czyl 2.5 lub 1.5 teraz mam o 7.10 co dwa tygodnie . Inni nauczyciele podobnie

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]