Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kilka mysli co nie nowe
strony: [ 1 ]
Gaba15-10-2002 06:20:02   [#01]
Powiedziano w Teleekspresie, że MENiS wystąpił o zwiększenie o 2 godziny pensum na kółka (zajęcia pozalekcyjne).

1. Dzięki za prezent.
2. Nic nowego, od dawna tak pracuję, nie muszę mieć oficjalnego zwiększenia, wystarczy zapis w naszym reg. pracy.
3. Przeraziłam się jednym - proszę wszystkich nagrodzonych na wczorajszym święcie o wybaczenie -

Lubię TV i oglądam ją, zwłaszcza informacje, interesuje mnie TV, reklama, interesują mnie zwłaszcza istotne medialnie wydarzenia.

A/ Dzień KEN był cały czas w okolicach urodzin Kubusia Puchatka po pięciokrotnym mordercy (sprawdzałam we wszytskich dziennikach TV - a tak się kształtuje opinię publiczną)

A'/ kupiłam też wczorajsze dzienniki, ani słowa... Na drugiej stronie GW wspomnienia jakiegos dziennikarza, nie ma nagrodzonych, nie ma słów p. prezydenta do nauczycieli... nie ma nazwisk, zasług, sukcesów.

B/ Kamerzysta tak pokazywał nagradzanych w MENiS, że mam nieodparte wrażenie, że sami starcy pracują w szkole, albo, że aby zostać nagrodzonym trzeba się szykować do grobu... - dlaczego zafałszowuje się obraz polskiego nauczycielstwa, dlaczego nie stały obok siebie pokolenia nauczycieli tych młodszych i tych najstarszych. (ach, ta ohydna reklama - siusiusiu, siusiu siu - z p. nauczycielką z nieżywym kokiem na czubku)

Zaświtała mi straszliwa myśl...czy aby zostać dostrzeżonym przez władzę, to nie trzeba przepracowac ze 40 lat, a potem i tak Cię za życia... pochowają, albo na zasłużoną nauczycielska emeryturę wypchną...


Szkoda, że tak się to robi...
Kiedy oglądam zdjęcia z imprez lokalnych... mam podobne mysli...

Gdzie są nasi następcy, gdzie jest młodzież nauczycielska! W związku z wkraczającym niżem odejdzie pierwsza młodzież nauczycielska ze szkoły. Ją będzie najprościej zwolnić. Ponawiam pytanie, dlaczego nie dostali podwyżek, obraża to mnie, nauczyciela dyplomowanego ( nie nad grobem).
Grazia16-10-2002 16:19:23   [#02]

A może rzeczywiście nagrody odbierali tylko emeryci? Może kryterium otrzymania nagrody jest wiek delikwenta? Kto starszy, ten dłużej żyje na tym naszym ziemskim padole, ma większe doświadczenie życiowe w zakresie edukacji...itd. A tym samym bardziej zasłużony? Oczywiście przez wiek- zdaniem nagradzających.

Gdyby wczoraj dużo mówili w mediach o naszym święcie musieliby wspomniec równiez o tym, że podwyżki w wielu placówkach sa niewypłacone. A to szkodziłoby polityce rządu, samorządu i...............kogo tam wie. Szkada gadać.

Tadek16-10-2002 18:07:14   [#03]
Ale można było zobaczyć także pana Premiera zadowolonego z lampką napoju i uśmiechniętą naszą KOCHANĄ Panią Minister a w tle  nagrodzeni.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]