Forum OSKKO - wątek

TEMAT: wynagrodzenie dyplomowanego za godziny niezgodne z kwal.
strony: [ 1 ][ 2 ]
beera17-08-2006 20:29:52   [#51]

jeszcze tak na marginesie- przyczynek do dyskusji, czy n-l polonista i n-l matematyki, to dwa inne stanowiska pracy:

Dane zbierane w trakcie analizy stanowisk pracy

W definicji analizy stanowisk pracy znalazło się stwierdzenie, że jest to proces gromadzenia danych. Oznacza to, że przeprowadzenie analizy polega na odpowiednim zebraniu danych od pracowników, po to, by stworzyć pełen obraz wszystkich stanowisk, wykonywanych na nich zadań oraz umiejętności i wiedzy potrzebnej na tych stanowiskach. Informacje, jakie są zbierane, to:

nazwa stanowiska i działu firmy, w którym ono funkcjonuje,

cel ogólny istnienia tego stanowiska,

podległość służbowa i zastępstwa (kto kogo zastępuje i przez kogo jest zastępowane),

zakres obowiązków (zadania),

częstość wykonywania obowiązków i ich trudność,

odpowiedzialność za:
ludzi,
decyzje,
współpracę
warunki pracy,
kryteria oceny efektywności.


Można też przeprowadzać analizę pracy, zawężając zakres informacji, które zbieramy. Przykładem może być system analizy stanowisk amerykańskiego Department of Labor oparty na analizie pod względem tego, co pracownik robi w odniesieniu do: danych, ludzi i rzeczy.

I tak przykładowo sprawdzamy: czy pracownik negocjuje z innymi, czy nadzoruje, czy obsługuje innych, czy instruuje itd. (J.E. Pynes: "Human Resources Management for Public and Nonprofit Organizations", San Francisco 1997, s. 77; M. Armstrong: "Zarządzanie zasobami ludzkimi", Kraków 2001, s. 253).

trudno wykazać, że polonista i fizyk, to inne stanowiska, prosciej, ze bibliotekarz i polonista sa innymi- a to sie już czytelnie łaczy z pensum tych stanowisk
ale juz przy w-fiscie i polonistce byłyby schody- zależy co byśmy chcieli wykazac;)

BBS5817-08-2006 21:04:42   [#52]
W kwietniu na zespole samokształceniowym wizytator nam mówił, że godziny nauczane niezgodnie z kwalifikacjami mają być płacone jak stażyście. Też mam taką sytuację. Nauczycielka z nauczania będzie uczyła muzyki jako ponadwymiarowe. Muszę dopytać. A może na naradach z dyrektorami coś powiedzą.
beera21-08-2006 16:20:25   [#53]

Podnoszę,

Moje KO- dolnoślaskie:

zadnych cudów, w postaci dwóch umow, zadnych kombinacji z dwiema stawkami

Przydział niezgodnie z kwalifikacjami jest  kompetencją dyrektora- jesli ma uzasadnienie dla takiego działania i potrafi je przedstawić, KO nie będzie tu robiło zadnych problemów

Ewa 1321-08-2006 17:45:33   [#54]

a moje KO

stoi wciąż na stanowisku dwóch umów dla nauczyciela (jedna zgodnie z kwalifikacjami, a druga bez kwalifikacji)...

a oby było "śmieszniej"... ale chyba tylko dla mnie, bo tak naprawdę nic tu do śmiechu... dyrektorzy występują do KO o zgodę na zatrudnienie nauczycieli bez kwalifikacji, kiedy ci nauczyciele są już zatrudnieni w szkołach i mają etat zgodny z kwalifikacjami....

co się dzieje?... czy ja coś przespałam, kiedy tworzono nowe ustawy i rozporządzenia?....

Dziś rozmawiałam z koleżanką i tłukłam jej do głowy, że to ona jest dyrektorem, a nie kurator, czy miister... i to ona decyduje i odpowiada za to kogo zatrudnia, ale czytając to co się dzieje i jak każdy interpretuje po swojemu przepisy mam już wątpliwości, czy dziewczynie nie zrobiłam tylko mętliku w głowie....

bo co będzie, gdy jakaś kontrola stwierdzi, że robi źle... aż się boję pomyśleć....

chyba przestanę się wypowiadać na temat kwalifikacji i zatrudniania nauczycieli na dziesiątki umów w jednej szkole.... a szczególnie do prowadzenia kół zainteresowań... np.tanecznego, czy wędkarskiego...

cynamonowa21-08-2006 19:53:14   [#55]
Ewo 13 - a z jakiego KO jesteś?
beera21-08-2006 19:55:13   [#56]

jak znam zycie cos chyba pomorskie?

wędrując po kraju, to wlasnie w Szczecinie bylam najbardziej zdziwiona :)

cynamonowa21-08-2006 19:56:01   [#57]
Asiu, pomorskie to Gdańsk a szczecin to zachodniopomorskie :)
beera21-08-2006 19:56:17   [#58]

tfu

zachodniopomorskie

beera21-08-2006 19:56:37   [#59]

o

czlowiek się nawet sam nie zdąży poprawić

:))))

cynamonowa21-08-2006 19:58:40   [#60]
Czekam na odpowiedź Ewy, bo ja też z zchodniopomorskiedgo......ode mnie 2 umów nie wymagają, może to więc "wymysł" wizytatorów lub delegatur?
Ewa 1321-08-2006 20:00:09   [#61]
viola... razem jesteśmy... to chyba nie było trudne
beera21-08-2006 20:00:34   [#62]

to w taki razie Ewa z pomorskiego jest, czyli z zachodniopomorskich gwiazdek jakości

;))))

cynamonowa21-08-2006 20:02:34   [#63]
No to jak - od Ewy wymagają a ode mnie nie??????  ( a KO to samo)
Ewa 1321-08-2006 20:02:48   [#64]
violu.... może nie dzwoniłaś tam gdzie trzeba... a sprawdź jutro z czystej ciekawości...
Ewa 1321-08-2006 20:04:51   [#65]
to nie jest "wymysł" wizytatorów ani delegatur... więc pomyśl czyj... i zadzwoń jutro.... proszę...
beera21-08-2006 20:05:27   [#66]

jest taki dowcip Romana, ktory mi się przypomina w takich okazjach.


O zakazie sikania dla maszerujacych zołnierzy.

Gdy ktorys z nich zdesperowany spytał po raz kolejny kaprala o pozwolenie na wykonanie tej czynnosci, a ten po raz kolejny odmowił, zrozpaczony zolnierz wrzasnął:

"a Kowalski to sikał"

a na to kapral:

"Tak, BO ON SIĘ NIE PYTAŁ"

:)))

cynamonowa21-08-2006 20:06:13   [#67]
Ne zadzwonię z pytaniem czy polonista moze prowadzic koło teatralne ( bo szkoda mi kasy na tel)...a tym samym nie dam jej umowy na 2 godziny na prace bez kwalifikacji. Trudno, w arkusz wpisze koło polonistyczne - a kobitka niech sie w aktorstwo bawi:)
beera21-08-2006 20:07:13   [#68]

viola

nikt Ci nie zakwestionuje kółka teatralnego u polonisty

spokojnie wpisuj w arkusz

cynamonowa21-08-2006 20:07:42   [#69]
o własnie...........nie zapytam .....bo  mi moze każą .....a tak śpie spokojnie
Ewa 1321-08-2006 20:10:23   [#70]

bez przesady... gdybyś jej dała koło wędkarskie, to byłoby coś innego...

ale nie naginaj zapisów... lepiej w aneks wstawić koło bez nazwy... bo dokumentacja koła nie będzie grała... poza tym na niektóre koła OP daje pieniądze...

cynamonowa21-08-2006 20:11:40   [#71]
o Ewa ........KO to my to same ale OP to inne, moje nie daje :))
Ewa 1321-08-2006 20:13:06   [#72]

ale filozofia.... czy my dziewczyny nie wynajdujemy już same problemów...

powiedzcie, kto to będzie sprawdzał...??? OP czy KO?... kto zamknie się na kilka miesięcy w szkole, by przestudiować wszystkie teczki akt osobowych, starych ksiąg protokołów... i porówna to z przepisami... NO KTO??

Ewa 1321-08-2006 20:14:58   [#73]
a ja zgodnie z dowcipem Romana będę i tak Kowalskim...
cynamonowa21-08-2006 20:15:04   [#74]
Ewo - jestes boska, przecież to Ty zaczęłaś :))) goraco pozdrawiam #54
Ewa 1321-08-2006 20:20:36   [#75]

zaczęłam, ale to nie znaczy, że wszystkiemu mam się podporządkować...

a z Kowalskim bardzo mi się spodobało...

violu.... ale z tymi umowami, to naprawdę nie jest mój żart ...

pozdrowionka :))

Magosia24-08-2006 21:00:52   [#76]

Podnoszę , bo coraz aktualniejsze rozterki

Dziś miałam telefon- z podkarpackiego.

Nauczyciel mianowany, ma kwalifikacje 12 godzin, pozostałe -biblioteka ( brak kwalifikacji). Miał tak od 6 lat. Planował pójść na emeryturę, złożył wniosek, ale sie rozmyślił - ma prawo, chce jeszcze rok pouczyć, dyrektorowi to na rękę, n-l bardzo dobry.

Pytanie zadane mi: czy za bobliotekę będzie miał płacone jak stażysta. Odpowiedzialam - że ja bym zapłaciła jak mianowanemu. Słusznie? Bo już mam niezły mętlik.

Forumowicze  z podkarpackiego- czy coś Wam wiadomo o ewentualnym myśleniu na ten temat przez Wasze KO?

Ja u siebie mam tylko polonistkę, ktora będzie miala 4 nadliczbowe historie, będę jej płacić według jej stawki - dyplomowana. Na wszelki wypadek jednak robi podyplomowkę.

ankate24-08-2006 21:10:16   [#77]
A mnie ko zaopiniowało negatywnie, wszystkie niezgodne z kwalifikacjami musiałam powyciągać na wakat i teraz mam takie kwiatki, że kilku n-li zgłosiło się na 2 godziny np. technika, muzyka...nie wiem jak im się będzie opłacało dojeżdżać, ale nie jestem z podkarpackiego
Magosia24-08-2006 21:18:45   [#78]

Mam bardzo mądre KO :-)

Doceniam. Po dzisiajeszej naradzie jakoś mi się lżej zrobiło.

Lubię mieć do czynienie z myślącymi ludźmi. I lżej, jak wiesz , że Twój bezpośredni zwierzchnik jest myślący.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]