Forum OSKKO - wątek

TEMAT: podzielcie się doświadczeniem
strony: [ 1 ]
Zola10-10-2002 21:47:32   [#01]

jak to robicie

czy jesli wystepujecie dla nauczyciela z wnioskiem o nagrode men,ko lub prezydenta i nauczyciel ja dostanie to dajecie mu także nagrodę dyrektora

ja wiem ,że nie ma tu prawnych przeszkód,ale pieniądze są nieduże i wolałbym obrażyc w ej sytuacji  i inne także wyróżniające się osoby

Majka10-10-2002 21:55:27   [#02]

U nas nauczyciel dostaje zawsze tylko jedną nagrodę.

 Dyrektor tylko "rezerwę" trzyma na wypadek, gdyby nominowani do nagrod wyższych ich nie dostali, wtedy daje swoją.

Gosia T10-10-2002 22:04:06   [#03]

u nas

tak samo, jak u Majki i wszyscy uważają, że tak jest w porządku :-)
Mariola10-10-2002 22:31:49   [#04]

u nas z reguły

nauczyciel dostaje jedną nagrodę
ale niestety dyr nie trzyma żadnej rezerwy na wypadek...
wiem to z praktyki
dyr wytypował mnie i koleżankę do nagrody men
i żadna z nas nie dostała
w takim układzie nie dostałyśmy nic
ponieważ w ubiegłym roku dostałyśmy nagrodę prezydenta miasta... (takie było tłumaczenie dyra ... ???)
lecz inni nauczyciele typowani do ko, czy miasta , którzy nie otrzymali nagrody
także zostali bez niczego...
chyba trzeba cieszyć się z typowania...
a jakie to oszczędności...
Zola przemyśl, w ten sposób można "obdzielić" więcej osób...
grażka10-10-2002 22:34:52   [#05]
u mnie tak jak u Marioli :-(((
Zola10-10-2002 23:23:14   [#06]
też tak chcę zrobic ale jedna z pań obdarzonych przez  prezydenta ( z mojej propozycji i wniosku - doceniam jej robotę  i ciesze się ,ze wniosek został rozpatrzony pozytywnie) czuje sie zawiedziona ,ze nie otrzymuje nagrody dyra w szkole i tłumaczy,że brak nagrody dyrektora dyskwalifikuje ją przy ubieganiu  się o nagrodę KO
Zola10-10-2002 23:24:55   [#07]

acha i czekam zawsze do ostatniej chwili i jak już wiem kto nie dostał nagrody wyższej to daję dyrektorską,im więcej da KO i miasto tym więcej mi zostaje pieniedzy i moge dać wyższe nagrody

dzięki za odpowiedzi

HenrykB10-10-2002 23:26:14   [#08]

U mnie

...jak u Majki.

Ale bez pieniędzy już 3 rok. Same papiery.

piotr10-10-2002 23:48:21   [#09]
u nas dziwna prawidłowość!!! nagrody kuratora dostają tylko nauczyciele z długoletnim stażem. Możesz być geniuszem ale liczą się latka pracy. A kto nie dostał z nominowanych do oskara (czyt. nagroda burmistrza) ten dostaje nagrodę dyrektora. W tym roku po raz pierwszy burmistrz zebrał dyrektorów i kazał określić max. stawkę nagrody dyra( żeby nie być gorszym) czyt. wybory za miesiąc!!   jest takie staropolskie powiedzenie "selawi" jeszcze jedno, przed wyborami, burmistrz był dla mnie łaskawy choć mnie nie lubi!!
Jacek11-10-2002 09:26:28   [#10]

u mnie podobnie jak u Majki i wileu innych. Co do wysokości nagrody to w tym roku nagroda prezydenta miasta wynosi 1920zł, moja 1600zł, oczywiście brutto.

Mariola11-10-2002 09:34:08   [#11]

???

1600 zł nagroda dyrektora?

u nas 700 zł brutto ...
Jacek11-10-2002 09:40:21   [#12]

Tak, tak Mariolu 1600zł. Uznałem, że z kwoty 6400zł, którą dysponuję na nagrody dyrektora przyznam cztery nagrody by nauczyciele wyróżniający się odczuli to w kieszeni. Mógłbym oczywiście podzielić na więcej osób ale to już nie to.

W regulaminie gminnym jest określone, że nagroda prezydenta stanowi 80% nagrody kuratora, więc i ja staram sie zachować podobne proporcje.

Konto zapomniane11-10-2002 10:03:52   [#13]
U mnie nauczyciel otrzymuje jedną nagrodę . Trzymam rezerwę w wypadku nie przyznania np nagrody burmistrza .Nagroda dyrektora w tym roku wynosila 800 zł brutto.
Marek Pleśniar11-10-2002 10:55:45   [#14]

co do kwoty..

Poproszono mnie w ub.r. o przydzielenie nagród wszystkim zasłuzonym, nie pominięcie ich. Fakt otrzymania nagrody okazał się ważniejszym od korzyści materialnej. Byłem pod wrażeniem i tak jak wnioskowano zrobiłem.

Tym samym niestety nauczyciele otrzymali góra 400zł - ale wskazywali na potrzebę nagradzania na bieżąco - nie za dawne osiągnięcia stojących kilka lat w kolejce.

Rycho11-10-2002 11:17:02   [#15]

pieniędzy na nagrody dyrektora to u nas (w oświacie) długo chyba jeszcze nie będzie takich o jakich byśmy marzyli.

Dlatego dla mnie nie jest istotna kwota, lecz sam fakt nagrodzenia. Dla nauczycieli zreszta również.

Nie daję nagród za to, że ktoś przychodzi do pracy. Zawsze jest to za konkretne dokonania. I nie ma dla mnie znaczenia, czy jest to nauczyciel stażysta czy dyplomowany. Stąd moje nagrody są skromne jeśli chodzi o finansowa stronę (ok. 600 zł) ale wiem że moi nauczyciele cenią sobie bardziej sam fakt nagrodzenia.

A co do związku mojej nagrody z nagrodą wyższego szczebla. Ja akurat jak mam za co dać nauczycielowi nagrodę swoją, to daję. Nawet jeżeli złożyłem wniosek o nagrodę KO, Prezydenta czy Ministra. Uważam, że te nagrody są za tzw dorobek zawodowy. Bo rzdko kiedy przecież wniskujemy o taką nagrodę za jakieś jednostkowe dokonania nauczyciela. I jeśli organy przyznające te nagrody zgodzą się z moim wnioskiem i przyznaja nauczycielowui nagrodę to super. Ma wtedy troche więcej grosza.

:-)))

fredi11-10-2002 13:00:52   [#16]
Czy po złożeniu wniosków otrzymujecie od kuratora jakąś informację ?(dostał, nie dostał, kto?)
Czy na włsną rękę prowadzicie śledztwo?
Wg mnie wnioskodawca (dyrektor) powinien otrzymać informację jakie są rozstrzygnięcie dotyczące tych wniosków.
Mariola11-10-2002 15:31:00   [#17]

u nas nie ma żadnych

zwrotnych informacji
każdy dyrektor dowiaduje się na własną rękę...

Jacku a Ty jesteś z miata Puławy czy okolic?
Mówiłam w szkole dzisiaj o Twoich nagrodach
prosili żebym się wywiedział gdzie tak dobrze :-)))
1600 zł...
jestem po wrazeniem :-)))
ale 4 osoby...:-(
jednak chyba coś za coś...:-(
Jacek14-10-2002 12:18:45   [#18]

Mariolu...

jestem z miasta Puławy. Czuję w Twojej wypowiedzi chęć pociągnięcia mnie za język :-).

Staram się niczego nie robić "coś za coś". Uważam, że mam bardzo dobry zespół nauczycieli i cieszę sie, że właśnie z nimi mogę współpracować. W tym roku oprócz moich nagród dla czetrech nauczycieli, dwóch innych typowałem i otrzymali nagrodę prezydenta. Więc "nagrodzonych" jest w sumie sześć osób. Podzielam opinię innych, że nie zawsze wysokość jest ważna a sam fakt przyznania, wszystko zależy od placówki i jej warunków. Nie można też zapominać, że jest jeszcze coś takiego jak dodatek motywacyjny, który również jest formą uznania.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]