Forum OSKKO - wątek

TEMAT: regulamin dokształcania n-li
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane10-10-2002 11:34:53   [#01]
Błagam! Niech mi ktoś pomoże - proszę o wzór tego regulaminu. NIe wiem jak mam się zabrać do podziału środków. Z góry serdecznie dizękuję! Kaśka
Tadeusz110-10-2002 21:38:13   [#02]
też bym prosił o taki regulamin
HenrykB10-10-2002 23:45:40   [#03]

Byłoby więcej chętnych

:-)
Kajka11-10-2002 07:48:33   [#04]

mam

Podzielę się ale dopiero wieczorem, muszę przynieść z pracy, cierpliwości
Marla11-10-2002 07:53:51   [#05]

już

robi się malutka kolejka, więc i mnie , proszę wyślij przy tej okazji. DZIĘKI!! :-))
JarTul11-10-2002 08:23:08   [#06]

Ja również uśmiecham się

o regulamin :-)))))
mitikas11-10-2002 08:24:58   [#07]

regulamin

ja tez poprosze. a przy okazji czy macie gorna granice przyznawanych pieniedzy .Nasz organ ustalil 50 % czesnego ale nie wiecej niz 300 zl
Tadek11-10-2002 09:25:26   [#08]
ja zaproponowałem a komisja przyznała po 900 zł
Leszek11-10-2002 19:04:10   [#09]

Również bardzo proszę o przesłanie i z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Basia L11-10-2002 19:49:42   [#10]
Ja też bardzo proszę. Pozdrawiam. Basia
Beta11-10-2002 20:28:12   [#11]
Jeśli można ja również proszę. Stokrotne dzięki.
Konto zapomniane11-10-2002 20:31:15   [#12]
A czy i ja mogę go dostać ... jesli Ci starczy czasu i cierpliwości.... Z gory dziękuję. Ela
grajko11-10-2002 20:34:04   [#13]

Ja również proszę

Z góry dziękuję.
violka11-10-2002 20:43:59   [#14]

również proszę

z góry dziękuję
Jersz11-10-2002 21:44:04   [#15]

Bardzo proszę

jestem zainteresowany.

Waldek11-10-2002 22:28:32   [#16]

Jeżeli można to i ja.

BBBBBBBBarrrrrrrrrrrdzo pięknie proszę. Z góry dziękuję

Waldek

Zuzanna11-10-2002 22:39:37   [#17]
Ja również bardzo, bardzo proszę. Pozdrawiam:-))
jerzyk12-10-2002 10:18:19   [#18]

jak jeszcze można to i ja wpisuję się na listę oczekujacych

i z gry dziekuje :-))

Kajka12-10-2002 16:12:34   [#19]

regulamin-tekst

 Ponieważ mam problem (stara ciamajda) z wklejaniem załączników w poczcie więc regulamin w formie jaka przeszła u nas załączam na forum.

Regulamin dofinansowania do czesnego w związku z podnoszeniem i uzupełnianiem kwalifikacji zawodowych dla nauczycieli zatrudnionych w Przedszkolu Integracyjnym nr 12 w Stalowej Woli

 

§ 1

Dopłaty do czesnego mogą by przyznawane wyłącznie na studia kończące się uzyskaniem dyplomu licencjata, magistra lub świadectwem ukończenia studiów podyplomowych, a także na naukę w kolegiach nauczycielskich.

§ 2

Dopłaty mogą być przeznaczone na finansowanie innych form doskonalenia, w tym na finansowanie kursów kwalifikacyjnych i doskonalących, seminariów dla nauczycieli skierowanych przez dyrektora przedszkola.

§ 3

Dopłaty mogą być przeznaczone na finansowanie kosztów przejazdów oraz zakwaterowania i wyżywienia nauczycieli, którzy na podstawie skierowania udzielonego przez dyrektora przedszkola uczestniczą w różnych formach doskonalenia zawodowego, a w szczególności uzupełniają lub podnoszą kwalifikacje.

§ 4

Świadczenia dopłaty obejmować będzie nauczycieli dla których Przedszkole Integracyjne nr 12  jest głównym miejscem pracy.

§ 5

Dopłaty będą przyznawane w szczególności nauczycielom: studiującym na studiach podyplomowych dających uprawnienia do nauczania drugiego przedmiotu, absolwentom SN, SWP, na studia licencjackie lub magisterskie na kierunkach odpowiadających potrzebom przedszkola, nauczycielom z wykształceniem średnim pedagogicznym, tylko wówczas, gdy występują trudności z pozyskaniem odpowiednio wykształconej kadry.

§ 6

W przypadku 5 cip letnich studiów magisterskich dopłaty mogą być przekazywane dopiero po ukończeniu 2 roku nauki, dopłaty na wcześniejsze semestry są brane pod uwagę tylko wtedy, gdy pozwalają na to środki zapisane na ten cel w uchwale budżetowej Urzędu Miasta Stalowa Wola.

§ 7

Celem stworzenia systemu dopłat jest realizacja efektywnej polityki kadrowej zapewniającej przedszkolu kadrę nauczycielską z odpowiednimi kwalifikacjami.

§ 8

Udzielając dofinansowania Dyrektor przedzkola będzie kierował się jedynie czynnikami merytorycznymi, a nie sytuacją materialną nauczyciela.

§ 9

Decyzję o przyznaniu dopłaty do czesnego podejmuje Dyrektor przedszkola.

§ 10

Przyznana przez Dyrektora przedszkola dopłata do czesnego przekazana będzie dotowanemu nauczycielowi na podstawie otrzymanego rachunku wystawionego przez uczelnię w kwocie nie większej niż 600 zł za semestr nauki, ale i nie więcej niż 50% opłaty semestralnej. Do dnia 15 października lub 28 lutego każdego roku dotowany nauczyciel zobowiązany jest złożyć zaświadczenie z uczelni o zaliczonym semestrze, bądź oświadczenie na piśmie o kontynuacji studiów. Brak podanych informacji spowoduje wstrzymanie dopłaty do czesnego. Wnioski o dofinansowanie do czesnego przyjmowane będą do dnia 15 października lub 28 lutego każdego roku przez dyrektora przedszkola.

§ 11

Odmowa przyznania dopłaty do czesnego w danym semestrze nie pozbawia prawa do składania wniosku w semestrze następnym.

 

 

Załącznik

Niezbędne dokumenty potrzebne do ubiegania się o dofinansowanie do czesnego:

Druk ‑ Wniosek o dofinansowanie do czesnego z opinią dyrektora szkoły lub placówki, w której zawarta będzie informacja o warunkach zatrudnienia nauczyciela i zgodności wybranych studiów z potrzebami szkoły.

Zaświadczenie z uczelni o aktualnych studiach.

Podanie o przekazanie kwoty dopłaty na nr konta uczelni.

Leszek12-10-2002 22:21:08   [#20]

Dziękuję bardzo.

Pozdrawiam

Emka12-10-2002 22:52:13   [#21]

Można z 2

zrobić jeden.

REGULAMIN

podziału środków na wspieranie doskonalenia zawodowego nauczycieli Szkoły Podstawowej w ......................................

Na podstawie:

-  Karty Nauczyciela – art. 70a (Dz. U. z 1997 r. Nr 56, poz. 357, z 1998 r. Nr 106, poz. 668 i Nr 162, poz. 1118, z 2000 r. Nr 12, poz. 136 , Nr 19, poz. 239, Nr 22, poz. 291 i Nr 122 poz. 1323, z 2001 r. Nr 111, poz. 1194, Nr 128, poz. 1404 i Nr 144, poz. 1615 oraz z 2002 r. Nr 4, poz. 32)

-    Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 marca 2002r. w sprawie sposobu podziału środków na wspieranie doskonalenia zawodowego nauczycieli pomiędzy budżety poszczególnych wojewodów, form doskonalenia zawodowego dofinansowywanych ze środków wyodrębnionych w budżetach organów prowadzących szkoły, wojewodów, ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania oraz szczegółowych kryteriów i trybu przyznawania tych środków (Dz. U. Z 2002r. Nr ......, poz. .......) mam w szkole

 

 

§ 1.            

Regulamin podziału środków na wspieranie doskonalenia zawodowego nauczycieli obowiązuje od dnia podjęcia Uchwały przez Radę Pedagogiczną Szkoły Podstawowej w ......................

 

§ 2.            

Wszelkie zmiany do niniejszego regulaminu będą wprowadzane aneksem.

 

§ 3.            

Środki na doskonalenie zawodowe nauczycieli są przeznaczane na dofinansowanie form doskonalenia zawodowego nauczycieli, z uwzględnieniem:

1) kwalifikacji nauczycieli oraz zgłaszanych przez nauczycieli potrzeb w zakresie ich uzupełniania i podnoszenia,

2) oceny przydatności form doskonalenia zawodowego w pracy nauczycieli,

3) zadań związanych z realizacją polityki oświatowej państwa.

 

§ 4.            

Ze środków na doskonalenie zawodowe nauczycieli dofinansowuje się:

1) organizację doradztwa metodycznego dla nauczycieli, w tym koszty obniżenia wymiaru godzin zajęć, dodatkowych umów o pracę, dodatków funkcyjnych oraz podróży służbowych doradców metodycznych,

2) organizację szkoleń, seminariów oraz konferencji szkoleniowych dla nauczycieli, w tym nauczycieli zajmujących stanowiska kierownicze,

3) przygotowanie materiałów szkoleniowych i informacyjnych,

4) organizację warsztatów metodycznych i przedmiotowych oraz innych form doskonalenia zawodowego wynikających z potrzeb edukacyjnych na danym terenie,

5) organizację doskonalenia zawodowego nauczycieli szkoły lub placówki,

6) szkolenie rad pedagogicznych.

 

W części lub całości dofinansowuje się również:

1) opłaty za kształcenie pobierane przez szkoły wyższe i zakłady kształcenia nauczycieli,

2) opłaty za kursy kwalifikacyjne i doskonalące, seminaria oraz inne formy doskonalenia zawodowego dla nauczycieli skierowanych przez dyrektora szkoły lub placówki,

3) koszty przejazdów oraz zakwaterowania i wyżywienia nauczycieli, którzy na podstawie skierowania udzielonego przez dyrektora szkoły lub placówki uczestniczą w różnych formach doskonalenia zawodowego, a w szczególności uzupełniają lub podnoszą kwalifikacje.

§ 5.            

Nauczyciele składają podania do dyrektora szkoły o przyznanie indywidualnych środków na dokształcanie w kolejnym roku budżetowym (wraz z zaświadczeniem o kontynuowaniu kształcenia) w terminie do 15 listopada. Kształcenie może być zrefundowane na podstawie rachunku VAT wystawionego na Urząd Gminy w Trąbkach Wielkich.

 

Dyrektor szkoły opracowuje plan doskonalenia zawodowego nauczycieli, mając na uwadze:

a) program rozwoju szkoły lub placówki i związane z tym potrzeby kadrowe,

b) plany rozwoju zawodowego poszczególnych nauczycieli.

c) wnioski nauczycieli o dofinansowanie form doskonalenia zawodowego,

d) kształcenie realizowane przez szkoły wyższe i zakłady kształcenia nauczycieli,

e) kursy kwalifikacyjne i doskonalące, seminaria oraz inne formy doskonalenia zawodowego dla nauczycieli skierowanych przez dyrektora szkoły lub placówki/

 

Dyrektor szkoły przedkłada organowi prowadzącemu plan sposobu wykorzystania środków wspomagających kształcenie nauczycieli w kolejnym roku budżetowym do dnia 30 listopada.

 

Dyrektor szkoły w terminie do dnia 31 marca składa organowi prowadzącemu sprawozdanie ze sposobu wykorzystania środków przyznanych na dofinansowanie doskonalenia zawodowego nauczycieli w poprzednim roku budżetowym.

 

§ 6.            

Organ prowadzący przydziela szkołom na każdy rok budżetowy środki przeznaczone na doskonalenie zawodowe nauczycieli, biorąc pod uwagę wniosek dyrektora szkoły.

 

§ 7.            

Organ prowadzący, w porozumieniu z dyrektorami szkół i placówek, ustala corocznie maksymalną kwotę dofinansowania opłat.

 

    

PLAN FINANSOWY - DOKSZTAŁCANIE NAUCZYCIELI

na podstawie rozporządzenia MEN i Sportu z dnia 29 marca 2002r.

 

 

Ze środków na doskonalenie zawodowe nauczycieli Szkoły Podstawowej w ............... w roku 2002 dofinansowuje się:

1.  Szkolenia, seminaria dla Rady Pedagogicznej, organizację warsztatów metodycznych i przedmiotowych, łącznie z przygotowaniem materiałów szkoleniowych i informacyjnych w wysokości 40% funduszu przeznaczonego na szkołę.

2.  Kursy i studia dla nauczycieli uzupełniających i rozszerzających kwalifikacje w szkołach wyższych i zakładach kształcenia nauczycieli w wysokości 60% funduszu przeznaczonego na szkołę.

 

W celu otrzymania dofinansowania należy złożyć podanie do dyrektora szkoły, załączyć zaświadczenie z placówki prowadzącej kurs lub studia i rachunek VAT na Urząd Gminy w ............................. .

Indywidualne dofinansowanie może być udzielone w wysokości 30% kosztów kształcenia, lecz nie może przekraczać kwoty 500,00zł.

Marek N13-10-2002 23:20:18   [#22]

Kajka, Emka :-)

Wiekie dzięki, tego szukałem :-)

Pozdrawiam serdecznie

Marzo15-10-2002 07:56:42   [#23]
Dzięki. :-)
JarTul15-10-2002 09:32:33   [#24]

Kajka & Emka

Wielkie podziękowania. :-))))))))
mitikas15-10-2002 15:58:28   [#25]

dzieki

Dzięki wielkie :-))))))))))))))))))))))))))))
bogna15-10-2002 16:50:23   [#26]
ja też dziękuję :-)))
Konto zapomniane16-10-2002 09:46:24   [#27]

Dziekuję bardzo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wielkie dzięki !!! Pozdrawiam !

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]