Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dopłata
strony: [ 1 ]
Tadek07-10-2002 14:12:33   [#01]

W jaki sposób wypłacane są u Was dopłaty dla studiujących nauczycieli.

U mnie organ prowadzący prosi o fakturę imienną bądź wystawioną na szkołę, nie jest wystarczający dokument z poczty lub banku + wniosek i opinia dyrektora, że nauczyciel wpłacił.

Marek Pleśniar07-10-2002 14:22:03   [#02]

u mnie

to faktura wystawiona na szkołę
bogna07-10-2002 14:39:38   [#03]

U nas też faktura wystawiona na szkołę.

To nie może być dokument z poczty czy banku, potwierdzający że nauczyciel wpłacił, bo:

  • nie ma możliwości zaksięgowania takiego dokumentu
  • taki dokument mógłby jednocześnie stanowić dla nauczyciela podstawę odliczenia podatkowego
Ewa z Rz07-10-2002 15:10:00   [#04]

Faktura na szkołę.

Jedynie takie faktury szkoła może rozliczyć...
Kajka07-10-2002 17:40:07   [#05]

ale zaraz, zaraz

Czy uczelnie zgodzą się na wystawianie kilku róznych pokwitowań. Mnie nikt nie zapłaci całości za studia, to co z resztą opłaty, którą uiszczam sama? Do tej pory pieniadze np. z kuratorium były przelewane na konto uczelni, różnica uwzględniana i wystawiony rachunek na pozostałą kwotę (do odliczenia w US). Będzie raban na uczelniach, przynajmniej na niektórych.
Gaba07-10-2002 17:41:20   [#06]
bardzo normalnie, mogą se przynosić, co chcą - a ja im i tak nic nie dam, bo nie mam.

:(

G.
Janusz z W07-10-2002 17:59:12   [#07]

Jest jeszcze inne wyjście

Dofinansowanie wypłaca się nauczycielom. Pobiera się normalny podatek. I po krzyku. Nauczyciel może sobie odliczyć czesne za studia od podatku. Oczywiście umowa z takim nauczycielem również jest podpisywana. Przedstawiali też zaświadczenia z uczelni i ksero dowodu wpłaty (oryginał do wglądu). Formę otrzymania dofinansowania wybiera nauczyciel. W mojej gminie 100% wybrało pieniądze wypłacane bezpośrednio.
Hanna07-10-2002 19:11:12   [#08]

?!

a my dostalismy pieniądze i mamy je dzielić w szkole! I wszystko miałam poukładane w głowie aż tu nagle Janusz z W. mówi o podatku! I co teraz ?
Ewa z Rz07-10-2002 19:18:40   [#09]

Podatek

jest wtedy odliczany gdy n-lowi wypłacamy pieniądze. Ale wówczas n-l może dokonac sobie odliczenia od podatku sporzadzając PIT, bo te pieniądze zostały wydane na doskonalenie... potrzebny mu wówczas rachunek wystawiony na jego imię i nazwisko.

Natomiast, jeżeli zwracamy poniesione wydatki, na podstawie przedstawionego rachunku na szkołę, to wówczas robimy n-lowi "prezent" w formie rzeczowej (tak jakbyśmy sami mu to szkolenie organizowali) i podatku odprowadzać nie ma potrzeby... Oczywiście tego n-l nie może odliczyć w swoim PIT-cie...

Tadek08-10-2002 17:59:11   [#10]

cd

Nauczyciel dostarcza fakturę wystawioną na szkołę na 1500 zł, o otrzymał dofinansowanie w wysokości 900 zł. Jeżli taką fakturę potraktujemy jak każdą inną np. na zakup kredy to zwracamy pełną wartość faktury. Jak macie rozwiązanu ten problem kwota na fakturze a kwota refundacji dla nauczyciela ?
Żaczek08-10-2002 18:17:16   [#11]

Korekta.

Wypada zrobić korektę na uczelni. 900 na szkołę, 600 na nazwisko nauczyciela. Tylko co uczelnie na to? Inaczej nie odliczy w US.
Tomek11310-10-2002 15:41:55   [#12]
male pytanko rozumiem ze mowimy o pieniadzach, ktore "przeszly" z kuratorium na organ prowadzacy? a nie np z ZFŚS? A co wtym drugim przypadku?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]