Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nagroda dyrektora
strony: [ 1 ]
Tomek11307-10-2002 10:24:22   [#01]
Witajcie

Czy sa przepisy odnosnie "nagrody dyrektora" 14 pazdziernika tuz tuz. Ktos wspomnial, ze jest uzalezniona od np ostatniej oceny pracy - wydaje  mi sie, ze to ustala dyrektor a nie "gora" nazucajac jakies ograniczenia przepisami. Ale moze sie myle.
jagrom07-10-2002 10:34:22   [#02]

nagroda dyrektora

"nagrody dyrektora" przyznaje sie na podstawie regulaminu wewnetrznego w szkole. Regulamin taki musi byc zgodny z Uchwala Rady Miasta.
Marek Pleśniar07-10-2002 10:43:44   [#03]

KN - Art. 49.
1. Zachowuje się specjalny fundusz nagród dla nauczycieli za ich osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze:

1) w budżetach organów prowadzących szkoły w wysokości co najmniej 1% planowanego rocznego osobowego funduszu wynagrodzeń, z przeznaczeniem na wypłaty nagród organów prowadzących szkoły dyrektorów szkół,

2. Minister właściwy do spraw oświaty i wychowania określa, w drodze rozporządzenia, tryb i kryteria przyznawania nagród dla nauczycieli za ich osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze ze środków, o których mowa w ust. 1 pkt 2-3, (czyli nie reguluje sie tymi przepisami nagrody dyrektora - tylko ministra i kuratora) z uwzględnieniem zasady, że nagroda może być przyznana nauczycielowi po przepracowaniu w szkole co najmniej 2 lat.

U OSO -  Art. 39.

1. Dyrektor szkoły lub placówki w szczególności:

2) sprawuje nadzór pedagogiczny,

[..]

3. Dyrektor jest kierownikiem zakładu pracy dla zatrudnionych w szkole lub placówce nauczycieli i pracowników nie będących nauczycielami. Dyrektor w szczególności decyduje w sprawach:

2) przyznawania nagród oraz wymierzania kar porządkowych nauczycielom i innym pracownikom szkoły lub placówki,

koniec i kropka:-)

rzecz jasna masz regulamin przyznawania nagród (skonsultuj go z ZZtami) ale same nagrody nie są konsultowane z nikim - chyba ze dyrektor ma taki sposób - jego sprawa. Nie musi to być uzaleznione od oceny - kryteria są w regulaminie i sie je ustala.

Tomek11307-10-2002 11:33:14   [#04]
dokladnie tak jak myslalem - tylko te "wazniejsze" :-) nagrody sa zwiazane z przepisami - natomiast zwykly nauczyciel dostaje na podstawie regulaminu, ktory jest opracowany i ZZ go podpisaly.

ach te plotki - przez nie to mozna zwariowac :-))))

Dzieki za tak szybka odp. - mysle, ze wszystko juz zostalo przez Was dokladnie wyjasnione.
Marek z Rzeszowa07-10-2002 11:48:03   [#05]

Mam prośbę.

Podajcie mi namiary na podstawę prawną do tworzenia w szkole regulaminu przyznawania nagród dyrektora szkoły dla nauczycieli.

Chciałbym umieścić ją w nagłówku.

;-))

 

Marek

Marek Pleśniar07-10-2002 13:02:55   [#06]

?

a jest? Marek? Jajca se robisz z nas, tak?

:-))))
ja bym dał te dwie ustawy co podałem oraz zeby było madrzej ustawe o ZZtach i uchwałe organu jakąś

Marek z Rzeszowa07-10-2002 14:02:01   [#07]

Pytałeś Marku, w innym wątku, czy mam jakiś pomysł.

Otóż to jest mój pomysł: walczyć z biurokracją na każdym kroku i kiedy się da. Po co regulamin? Z powodu RWD? To trochę za mało...

Przecież my sami, w pogoni za świętym spokojem, poczuciem bezpieczeństwa i akceptacją "góry", tworzymy sterty nikomu niepotrzebnych, martwych papierów.

Przygotowuję więc na ten temat opracowanie pod roboczym tytułem "Zarządzanie wiedzą czy papieromania?". Może do wykorzystania w witrynie OSKKO?

Marek

Marek Pleśniar07-10-2002 14:27:32   [#08]

hm

podoba mi sie!

wiesz - a czy mógłbyś wyłapać takie szczególne kretyństwa - podpierając prawnie? chetnie razem pukniemy tu i ówdzie młotkiem:-)

piszę do Ciebie w tej sprawie!

Kajka07-10-2002 17:48:15   [#09]

ciekawostka

Nasz "organ" bardzo prosto rozwiązał zawracanie głowy w/w "organowi"jakimiś tam nagrodami prezydenckimi, kuratoryjnymi, ministerialnymi. Jak spytacie? Wszelkie informacje "przesyła" albo po terminie składania wniosków lub w dniu kiedy ten termin upływa. Proste? Bardzo. Nagrody dostają ci co mieli dostać, po co jakieś nieporozumienia, roszczenia itp. Cisza, spokój oszczędność pieniądza itd.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]