Forum OSKKO - wątek

TEMAT: W zwiazku ze zblizających się Świętem...
strony: [ 1 ]
Gaba06-10-2002 08:13:33   [#01]
Pieniądze dla nauczycieli w tym miesiącu

Druga transza pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli zostanie przekazana samorządom do końca tego miesiąca - poinformowała w sobotę w Kaliszu minister edukacji narodowej Krystyna Łybacka.

Zapewniła, że "ministerstwo nie może przekazać zbyt mało pieniędzy, ponieważ środki przeznaczone na podwyżki nie stanowią subwencji, lecz dotację. Oznacza to, że są przeliczane +na głowę nauczyciela+".

Według minister, samorządy wiedziały o tym, że pieniądze będą przekazane w dwóch transzach. "Pierwsza nie zamykała należących się im kwot" - dodała.





- jaki dobry jest ten rząd, jaki troskiliwy - jak to dobrze, ze dostaniemy podwyżkę w dóch transzach, którą nam obiecano w styczniu tego roku. I to dostaniemy opóźniona podwyzkę o 10 miesięcy o cały jeden miesiąc szybciej. Hmmm. ale to szczęśćie.

A ja wiem, że w budżecie mego miasta nie ma nawet na pensje bieżące, że miasto traci/albo straciło płynność, że brakuje na wydatki bieżące na nasze nauczycielskie pensje 5 mln złotych, że jeszcze nigdy nie było tak tragicznie.

Jestm realistą i bardzo prosze Panią minister, by sobie darowała. bo naprawdę nie wie, co mówi. Proszę, by zamilkła, bo nie wie, co mówi. Wkrótce moje swięto, więc proszę o 3 minuty ciszy. Bez tych bredni.
Joru06-10-2002 08:24:56   [#02]

Gabo

Od kiedy pamiętam, to zawsze jest tak, że rządy sobie a życie sobie. Kochana, trzymaj się. Twierdzę, że NAM - Nauczycielom nigdy nie wciśnie się bredni.
A co do budżetów miast, to ja z dystansem. Mój na przykład na teraz też nie ma za dużo, ale wiem na co wydawał jak miał. I wcale mnie się to nie podobało.
Pozdrawiam, Jola
Marla06-10-2002 08:52:11   [#03]

W szkołach

jest szansa, że nauczyciele wcześniej czy później podwyżki dostaną, a cóż mamy powiedzieć my biedni nauczyciele pracujący w przedszkolach, które są zadaniem własnym gminy. A nasza biedniutka, a bieda piszczeć zaczyna gdy mowa o naszych podwyżkach. Ale chcą "pocieszyć" - dostaniecie, dostaniecie.....tylko nie wiadomo kiedy. Wybory samorządowe za pasem to co się aktualna władza gminna będzie przejmować, przecie niepewne ich jutro na tym samym stołku, niech martwią się ci co po nich.....A nam maluczkim pozostaje nadzieja...jak mówią niektórzy matka głupich, ale przecież każda matka kocha swoje dzieci......Więc żyjemy nadzieją
BeataD06-10-2002 09:04:04   [#04]

przed świętem

 Ależ Gabo.... od dawna wszyscy ćwiczą polskie nauczycielstwo w przyjmowaniu bredni. Wydaje mi się, że nawet jeśli my w nie nie wierzymy - to wszyscy pozostali i owszem...

Nie tak dawno spotkałam sie z radnym, który przecież też jest odpowiedzialny za moje pieniądze (dodatki funkcyjne - nad wyraz niskie). Wyraził swoją radość, że wakacje się skończyły i szkoła zacznie działać. Mówię mu na to, że szkoła pracuje również na wakacjach. A on na to "eeeeeee, co to za praca".

Z takiego punktu widzenia to może nawet cieszyć, że jest ktoś, kto sie rzeczywiście ;-)) o nas troszczy. Nieprawdaż....:-)))?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]