Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zasiłek na zagospodarowanie
strony: [ 1 ]
Golka2404-10-2002 12:29:52   [#01]
Mam problemik: nie jestem do końca przekonana, czy moja pani księgowa powinna wypłacić zasiłek na zagospodarowanie 2 nauczycielom.
1. nauczyciel wych.fiz. pracował już w paru szkołach, ale 1 miesiąc, albo 2 - 3 miesiące. Od 09.2001r. pracuje u mnie w szkole i teraz domaga się wypłaty zasiłku.Czy to mu się należy? Bo według ustawy to powinna być pierwsza praca w życiu, zasiłek należy się w ciągu 2 pierwszych lat pracy.
2. nauczycielka wych.fiz. pracowała od 02.11.99 do 20.06.01 w szkole, od 09.01 pracuje u mnie w gimnazjum,jednak w tym poprzednim miejscu pracy jednocześnie pracowała i kończyła studia.Czy zasiłek należy jej wypłacić? Bo dziewczyna twierdzi,że tak.
Pomóżcie, bo nie chcę tych nauczycieli skrzywdzić, jeżeli  zasiłek im się rzeczywiście należy.
Pozdrawiam
Janusz z W04-10-2002 13:18:10   [#02]

Uważam, że tak

Art. 61. 1. Nauczyciel posiadający wymagane kwalifikacje, który swą pierwszą pracę zawodową w życiu podejmuje w szkole, na swój wniosek otrzymuje jednorazowy zasiłek na zagospodarowanie w wysokości dwumiesięcznego otrzymywanego wynagrodzenia zasadniczego. Prawo do złożenia wniosku o wypłacenie zasiłku przysługuje nauczycielowi w okresie pierwszych dwóch lat pracy w szkole. Zasiłek wypłaca szkoła, w której nauczyciel jest zatrudniony w dniu złożenia wniosku.

Jak wynika z KN musi to być pierwsza praca w szkole, nieważne, która szkoła zasiłek będzie wypłacała. Moim zdaniem jedno co musisz zrobić, to wyliczyć dokładnie łączny okres zatrudnienia w szkole i sprawdzić czy przed szkołą te osoby pracowały gdzieś indziej (nie w szkole). Jeśli wniosek o zasiłek został złożony po okresie dłuższym niż 2 lata lub pracowały w innej branży, to będzie to podstawą do wydania decyzji odmownej.

Bożena04-10-2002 13:47:26   [#03]

no, nie wiem...

Mamy chyba za mało danych

ad.1 Nie piszesz od kiedy nauczyciel pracował w innych szkołach, czy rozpoczął pracę po wejściu w życie  nowej ustawy . "Prawo do złożenia wniosku o wypłacenie zasiłku przysługuje nauczycielowi w okresie pierwszych dwóch lat pracy w szkole. Zasiłek wypłaca szkoła, w której nauczyciel jest zatrudniony w dniu złożenia wniosku"- weszło w życie 06.04.2000r., przed zmianą ustawy nie było takiej możliwości.

ad. 2.W dniu 02.11.1999 r. obowiązywały stare przepisy, nauczycielka  powina wówczas ubiegać się o taki zasiłek, jeżeli  w chwili rozpoczynania pracy miała wymagane kwalifikacje (piszesz,że kończyła sytudia) i miała do niego prawo.

W ogóle myślę, że nowe przepisy dotyczą tych nauczycieli, którzy rozpoczynają pierwszą pracę po wejściu w życie tych przepisów (chyba,że prawo działa wstecz).

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]