Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Organizacja wycieczki
strony: [ 1 ]
Wacek03-10-2002 16:44:19   [#01]
Gdzie znajdę  szczegółowe przepisy dotyczące organizacji wycieczek szkolnych?
Brakuje mi informacji :
Ilu opiekunów musi mieć grupa, czy liczba ta zależy od rodzaju wycieczki (rowerowa, piesza, autokarowa, itp)
Dzięki za pomoc!
janzg03-10-2002 17:23:52   [#02]
- Rozporządzenie MENiS z dnia 8 XI 2001 r. (Dz.U. 2001/135/1516)  w sprawie  warunków  i  sposobu   organizowania   przez   publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki.
- Pismo MEN z dnia 3 VII 1998 r. (DKS-WSW-1032/71/MM/98)  w sprawie wynagradzania nauczycieli wyjeżdżających  z  uczniami w ramach zielonych szkół.
- Pismo MENiS z dnia 14 III 2002 r. (DKF/020-291/02/AS)  w  sprawie kierowników wycieczek szkolnych.
Grażyna03-10-2002 17:41:49   [#03]

warto

Zerknij na tę stronę http://bhp.zce.szczecin.pl/
Wacek04-10-2002 20:55:09   [#04]

Przeczytałem - przewertowałem i nigdzie nie znalazłem, ilu opiekunów powinna mieć np. wycieczka rowerowa prowadzona na terenie miejscowości w której leży szkoła.

Może ktoś wie???

Grażyna04-10-2002 21:13:09   [#05]

mam, ale...

Mam to w szkole, bo ostatnio potrzebowałam. Musisz jednak poczekać do poniedziałku, chyba, że ktoś wcześniej Ci podrzuci.

janzg05-10-2002 18:19:05   [#06]
Pismo MENiS z dnia 14 III 2002 r. (DKF/020-291/02/AS)  w  sprawie kierowników wycieczek szkolnych.
W związku z  licznymi  wystąpieniami  w  sprawie  kwalifikacji wymaganych od nauczycieli - kierowników  wycieczek  i  imprez  szkolnych informuję, iż zgodnie z par.11 ust.1 rozporządzenia /Rozporządzenie MENiS z dnia 8 XI 2001 r. (Dz.U. 2001/135/1516)  w sprawie  warunków  i  sposobu   organizowania   przez   publiczne  przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki/, dyrektor  szkoły uprawniony   jest   do   wyznaczenia   pracowników   pedagogicznych,   o odpowiednich  kwalifikacjach,  na  kierowników  wycieczek   lub   imprez szkolnych.                                                             
 Przepis  ten  stanowi,  iż  w  wyborze   tym   dyrektor   kieruje   się kwalifikacjami,  jakie  osoba  ta  posiada,  a  mianowicie  czy  są  one odpowiednie do realizacji danej formy turystyki. Nie ma natomiast wymogu ukończenia przez pracowników pedagogicznych szkoły,  przed  wyznaczeniem ich na kierowników wycieczek lub  imprez,  kursu  kierowników  wycieczek szkolnych.                                                             
 Jednakże  w  przypadku   realizacji   przez   szkołę   form   turystyki kwalifikowanej i obozu wędrownego szczególne wymagania,  w  stosunku  do pracowników pedagogicznych szkoły, zostały określone w par.11 ust.3 i  4 rozporządzenia.
janzg05-10-2002 18:22:39   [#07]
Pismo MEN z dnia 3 VII 1998 r. (DKS-WSW-1032/71/MM/98)  w sprawie wynagradzania   nauczycieli  wyjeżdżających  z  uczniami w ramach zielonych szkół.
Zgodnie z par.20 ust.1 pkt 5 rozporządzenia /Rozporządzenie MENiS z dnia 8 XI 2001 r. (Dz.U. 2001/135/1516)  w sprawie  warunków  i  sposobu   organizowania   przez   publiczne  przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki/,  nauczycielom przysługuje dodatkowe wynagrodzenie za sprawowanie opieki  nad  uczniami wyjeżdżającymi do innych miejscowości w ramach zielonych szkół - jak  za 10 godzin ponadwymiarowych tygodniowo.                                 
 [...]                                                                 
Oznacza to, że nauczycielom wyjeżdżającym z uczniami do innych miejscowości w ramach tzw. zielonych szkół przysługuje,  niezależnie  od wynagrodzenia,  jakie  otrzymywaliby  pracując  w  szkole   macierzystej (łącznie  z  wynagrodzeniem  za  przydzielone  w  planie  organizacyjnym
godziny ponadwymiarowe), dodatkowe wynagrodzenie za  sprawowanie  opieki nad dziećmi poza zajęciami dydaktycznymi, w zależności od okresu  pobytu w innej miejscowości i w stosunku proporcjonalnym -  przy  przyjęciu  10 godzin tygodniowo (7 dni).                                             
 [...]
Powyższe wynagrodzenie  ryczałtowe  stanowi  wynagrodzenie  za wszystkie godziny sprawowania opieki, w tym również przypadające  w  dni wolne od pracy i święta.
RomanG05-10-2002 19:44:44   [#08]

Wacek

Wycieczka rowerowa to turystyka kwalifikowana, więc 10 osób na 1 opiekuna. Nie ma znaczenia, że jest to na terenie miejscowości, w której leży szkoła.
Zgodnie z prawem drogowym jedna grupa rowerzystów nie może liczyc więcej niż 15 osób, więc jeśli jest więcej, trzeba jechać z odstępami.
Konto zapomniane05-10-2002 20:07:30   [#09]

organizacja wycieczki

U nas w regulaminie wycieczek przyjęliśmy, że:
1 opiekun na 30 osób, jeżeli jest to wycieczka na terenie miejscowości, w której szkoła się znajduje,
1 opiekun na 15 osób w przypadku wycieczek jednodniowych lub wielodniowych
poza miasto,
1 opiekun na 10 osób w przypadku wycieczek górskich  i zagranicznych.
HenrykB09-10-2002 19:47:25   [#10]

Wycieczki

Umieściłem kilka nowych druków dotyczących wycieczek w Edukatorze. Znowelizowana jest też karta wycieczki (do pobrania).

Zapraszam

http://www.edukator.net.pl

RomanG09-10-2002 20:30:06   [#11]

Do Marka Bantlego

Przeczytałem opracowany przez Ciebie druk zgody rodziców na udział dziecka w wycieczce.

Zgodnie z zasadą RWD proponuję uzupełnienie:

Obiecuję, że syn/córka przestrzegać będzie statutu szkoły, regulaminu wycieczki oraz zasad współżycia społecznego. Zobowiązuję się natychmiast zabrać dziecko z wycieczki, jeśli - z powodu naruszenia zasad - taka będzie decyzja kierownika.
Ponadto stwierdzam, że nic mi nie wiadomo o jakichkolwiek przeciwskazaniach zdrowotnych do udziału mojego dziecka w wycieczce.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]