Forum OSKKO - wątek

TEMAT: 2 pytania
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane30-09-2002 14:48:59   [#01]
1) Od 10 lat pracuje w jednej szkole na pelnym etace i pobieram dodatek za staz pracy. Od biezacego roku szkolnego pracuje rowniez w drugiej szkole na 16/18 etatu i mam umowe. W tej drogiej szkole nie mam naliczonego dodatku stazowego. Czy dodatek za staz pracy przysluguje tylko w jednej szkole?
2) Moja zona (nauczycielka mianowana, zatrudniona na pelnym etacie) od 12 grudnia 2001 roku jest na rocznym urlopie na poratowanie zdrowia. Czy po urlopie zdrowotnym przysluguje jej urlop wypoczynkowy?
janzg30-09-2002 14:55:55   [#02]

ad.1 tak

ad.2 nie

Marla30-09-2002 15:42:38   [#03]

Moim

skromnym zdaniem a także doświadczeniem urlop wypoczynkowy należy się. Oba te urlopy służą innemu celowi a czas trwania urlopu wypoczynkowego zależy od tego czy pracuje w szkole czy placówce tzw. nieferyjnej
janzg30-09-2002 15:53:33   [#04]

Wyrok SN z 10 II 1988 r. I PR 7/88.
Cele  urlopu  wypoczynkowego  i  urlopu   zdrowotnego   są   w rzeczywistości  zbieżne:  regeneracja sił pracownika.  Nie można z dwóch urlopów korzystać w tym samym czasie.  Jeżeli pracownik przez  cały  rok kalendarzowy  korzysta  z  urlopu  zdrowotnego,  to  nie może za ten rok domagać się urlopu wypoczynkowego.  Prawo do tego urlopu zostało  bowiem skonsumowane przez wykorzystanie urlopu zdrowotnego.

Uchwała SN z dnia 10 X 2000 r. III ZP 22/2000 (TRZ art.4)
Przy ustalaniu wysokości dodatkowego wynagrodzenia  rocznego wypłacanego na podstawie ustawy z dnia  12  XII  1997  r.  o  dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej  (Dz.U.1997/160/1080 ze zm.) nie uwzględnia się wynagrodzenia otrzymanego przez nauczyciela w czasie urlopu dla poratowania zdrowia.

janzg30-09-2002 15:56:39   [#05]
ad 1 - uściślam - w tym przypadku "tak", staż u drugiego (i następnego) pracodawcy liczy się od początku.
Marla30-09-2002 16:27:47   [#06]

tak,ale

pracując w placówce nieferyjnej, np. przedszkolu, w którym nie ma ferii ani wakacji jednostką organizacyjną jest rok kalendarzowy a nie szkolny w związku z czym za przepracowany czas w danym roku kalendarzowym urlop się nalezy a jego czas ustala dyrektor, aby jak najmniej kolidował z organizacją pracy w placówce, czyli jeśli wzięłabym urlop od września to przecież do tego momentu pracowałam i urlop mi się należy, inaczej wyglądałaby sytuacja gdybym wzięła urlop od stycznia i była na nim cały rok, wtedy w danym roku nie przepracowałabym ani dnia ,więc i urlop nie przysługiwałby.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]