Forum OSKKO - wątek

TEMAT: tablica w sali komputerowej
strony: [ 1 ]
violka28-09-2002 09:47:22   [#01]

czy w sali komputerowej musi być tablica na pisaki suchościeralne czy też może być zwykła na kredę (podobno jest kreda nie pyląca) - może jest na to jakiś przepis?

a przy okazji praktycy - na ile wystarcza taki pisak dla nauczyciela informatyki, przy założeniu, że pisze tematy i krótkie notatki na tej tablicy?

janzg28-09-2002 10:53:23   [#02]

wszystkie sale wyposażyliśmy w takie tablice, niektóre dodatkowo mają tradycyjne na kredę. Sam używam od ok 10 lat.

Mazaki - ich długotrwałość użycia zależy od wielu czynników:

- producent - po wielu próbach czeskie "centropen",

- moim zdaniem dużo lepsze są suche od mokrych (wodą), które też czasami oferują,

- nauczyciel - czy pilnuje ich zamykania,

- uważać na zarysowania - nie używać ostro przyrządów z ostrzami,

-środki czyszczące - żadnych denaturatów czy innych inwazyjnych, co jakiś czas płyn do mycia naczyń.

annah28-09-2002 10:59:02   [#03]

mam te tablice w salach

w pokoju nauczycielskim też

napisać na niej coś można, ale zmazać to już dłuuuuga historia ;)

janzg28-09-2002 11:06:49   [#04]
proponuję przeszkolenie personelu (sprzątającego i nauczycieli) w tym zakresie. Muszę przyznać, że i u mnie niektórzy (jest ich coraz mniej) sobie nie radzą ale mam wrażenie, że nie chcą.
stan28-09-2002 19:37:07   [#05]
Zawsze znajdzie się ktoś kto przyniesie "z chęci pomocyn szkole" jakiś pisak niezmywalny i ...
Każda nowa technika wymaga myślenia i odrobiny dobrej woli a to ... często boli ...
U mnie bywa różnie są różne tablice i wszystkie możliwe problemy. Wymieniałem już folię na tablicy białej i regenerowałem tablice kredowe (zielone) bo aktywny nauczyciel zorganizował malowanie tablicy (olejną farbą).
:-)
Jednej pani sprzątaczki nie mogę oduczyć, że tablicę kredową i rzutnik pisma nie wolno wycierać tą samą ścierką - czy przed sądem taki powód byłby wystarczający do wyrzucenia z pracy ?
stan
ElaM30-09-2002 20:49:42   [#06]

Miałam w pracowni już różne tablice, ale od kiedy pracuję w sieci są mi po prostu niepotrzebne. Wszystkie informacje przesyłam na komputery uczniów co jest niezwykle wygodne i ... oszczędne.

HenrykB01-10-2002 08:36:22   [#07]

U nas

też rzadko nauczyciele korzystają z tablicy suchościeralnej. Powód - ciągły brak mazaków. I problemy ze ścieraniem.

Mają rzutnik, wszystko leci z komputera.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]