Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Mirosław Orzechowski wiceministrem edukacji
strony: [ 1 ]
JACOL10-05-2006 13:55:25   [#01]
Mirosław Orzechowski wiceministrem edukacji

W środę 10 maja 2006 r. poseł Ligi Polskich Rodzin Mieczysław Orzechowski został nowym wiceministrem edukacji.

Mirosław Orzechowski jest absolwentem Instytutu Teologicznego w Łodzi, ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi oraz Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Prowadzi aktywną działalność społeczną i samorządową. Jest prezesem Katolickiego Klubu im. Św. Wojciecha, współtwórcą i przewodniczącym Stowarzyszenia Wspólnota Łódzka oraz inicjatorem powstania Łódzkiego Domu Wydawniczego.

Od trzech kadencji pełni funkcję radnego Rady Miejskiej w Łodzi. W latach 2002-06 wiceprezydent Łodzi, nadzorujący kulturę i edukację. Od roku 2006 poseł na Sejm z ramienia Ligi Polskich Rodzin. Zastąpił Ewę Sowińską wybraną 30 marca 2006 Rzecznikiem Praw Dziecka.
beera10-05-2006 13:58:18   [#02]

o

wszystkie drogi prowadzą do Łodzi

samorządowiec w Ministerstwie- to moze byc ciekawe...

Marek Pleśniar10-05-2006 14:00:44   [#03]

wikipedia tak:

Mirosław Orzechowski (ur. 28 września 1957 w Łodzi) - scenarzysta, dziennikarz i publicysta. Polski polityk narodowy, poseł na Sejm RP V kadencji. Ślubował 7 kwietnia 2006. Zastąpił Ewę Sowińską wybraną 30 marca 2006 Rzecznikiem Praw Dziecka. Otrzymał 3 474 głosy w okręgu łódzkim. Należy do partii Liga Polskich Rodzin.

Ukończył Instytut Teologiczny w Łodzi, Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi oraz Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jest scenarzystą filmowym, dziennikarzem i publicystą, twórcą i redaktorem naczelnym katolickiego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Aspekt Polski”. Jest autorem wielu scenariuszy filmowych i sztuk teatralnych. Współautor scenariuszy do popularnych i wielokrotnie nagradzanych filmów: „Dziecko szczęścia” i „Księga Wielkich Życzeń”. Należy do Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. Prowadzi aktywną działalność społeczną i samorządową. Jest prezesem Katolickiego Klubu im. Św. Wojciecha, współtwórcą i przewodniczącym Stowarzyszenia Wspólnota Łódzka oraz inicjatorem powstania Łódzkiego Domu Wydawniczego. Od trzech kadencji pełni funkcję radnego Rady Miejskiej w Łodzi. W latach 2002-06 wiceprezydent Łodzi, 'nadzorujący' kulturę i edukację. Od roku 2006 poseł na Sejm z ramienia Ligi Polskich Rodzin.

Marek Pleśniar10-05-2006 14:03:01   [#04]

a tu tak:

-Edukacja - mówi minister Orzechowski - to jedna z najważniejszych dziedzin życia. Szkoła w dużej mierze decyduje o obliczu społeczeństwa, dlatego wielką wagę trzeba przykładać do tego, by uczyła i wychowywała młodych ludzi w duchu patriotyzmu na dumnych z bycia Polakiem obywateli, aktywnych w życiu publicznym i chcących dla Polski pracować.

    Polska szkoła wymaga zmian: musi być bezpieczna, trzeba zrobić wszystko, by była wolna od przemocy i narkotyków, zaś nauczyciel, jako zawód wielkiego zaufania społecznego, musi mieć odpowiednią pozycję, ale równocześnie musi gwarantować wysoki poziom nauczania i nieskazitelność moralną.

http://www.aspektpolski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=772&Itemid=1

Marek Pleśniar10-05-2006 14:08:58   [#05]

a tu tak;-)

http://www.aspektpolski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=674&Itemid=30

Dorota K10-05-2006 14:15:37   [#06]
a jeszcze w poniedziałek NASZ MINISTER mówił, że na razie nie zamierza niczego w ministerstwie zmieniać.
JACOL10-05-2006 14:19:35   [#07]

Głośno też było o zdjęciu, decyzją Orzechowskiego, w grudniu ubiegłego roku z murów IV LO w Łodzi tablicy pamiątkowej, przypominającej, że w przedwojennej Łodzi wybory wygrali komuniści i socjaliści.

- Poprosiłem o zdjęcie tablicy, bo wysławia komunizm - tłumaczył Orzechowski. - Tolerowanie tej tablicy oznaczało bierną akceptację przestępczej ideologii komunistycznej, a, co za tym idzie, demoralizację młodzieży.»

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/24505.html

Marek Pleśniar10-05-2006 14:20:41   [#08]
nie. Tylko że nie z młodzianów wszechpolskich:-) Czyli jak na razie ok.
JACOL10-05-2006 14:27:20   [#09]

ZNP doniósł na Orzechowskiego

01.06.2004

Związek Nauczycielstwa Polskiego zarzuca wiceprezydentowi Łodzi Mirosławowi Orzechowskiemu naruszenie ustawy o związkach zawodowych. Do śródmiejskiej prokuratury skierowano wniosek w tej sprawie. – Przyczyną złożenia wniosku jest podważenie wiarygodności ZNP i naruszenie jego dobrego imienia – poinformował Krzysztof Baszczyński, prezes okręgu łódzkiego ZNP.

ZNP poczuł się urażony listem, jaki Orzechowski skierował do placówek oświatowych. Napisano w nim m.in. że kasy „nie mogą być na wszystkich szczeblach zawłaszczone przez działaczy ZNP”.

http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/370444.html

JACOL10-05-2006 14:30:23   [#10]

I jeszcze coś

Wiceprezydent umoczył usta

11.03.2004

Radny Maciej Rakowski (Ruch Odnowy Lewicy) zapytał, a raczej poinformował prezydenta Jerzego Kropiwnickiego, że nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz wiceprezydent miasta Mirosław Orzechowski, uczestniczący w otwarciu Łódzkich Targów Edukacyjnych, pili alkohol.

– A wszystkiemu przyglądali się uczniowie! – grzmiał Maciej Rakowski.

Prezydent Kropiwnicki poinformował radnych, że wydał już zarządzenie o wszczęciu postępowania wyjaśniającego.

– Dokładnie zbadamy sprawę, jeśli zarzuty się potwierdzą winni zostaną dyscyplinarnie zwolnieni z pracy – powiedział Jerzy Kropiwnicki. – W podobnych wypadkach nikt nie może liczyć na pobłażliwość. Dopilnuję tego osobiście.

„Wywołany do tablicy” wiceprezydent Orzechowski poczuł się zobowiązany do złożenia wyjaśnień.

– Wziąłem do ręki kieliszek z winem musującym, ale umoczyłem tylko usta – tłumaczył wiceprezydent. – Nie piłem, zarzuty pana radnego nie mają podstaw.

sts10-05-2006 14:38:54   [#11]
szanowni przedmówcy! mam ogromny szacunek dla forumowiczów dlatego pokornie proszę: zaprzestańcie. to forum słynie z rzeczowego wsparcia w sferze zawodowej.trudno się oprzeć wrażeniu, że tego typu wątki napawają niechecią (w moim mniemaniu).
JACOL10-05-2006 14:46:43   [#12]

AMS

Może się wytłumaczę? Mi chodziło o przybliżenie wizerunku nowego ministra. Wiele z informacji o nim budzi moją sympatię np. to tłumaczenie z winem. Niektóre mnie dziwią  - to ze zdjętą tablicą wydaje mi się dziecinne. To, że samorządowiec i artysta mi się podoba... itp. itd.
beera10-05-2006 14:58:23   [#13]

jacol?

a skąd masz tę wieść?

w zadnym serwisie tego jeszcze nie ma?

beera10-05-2006 15:00:10   [#14]

już wiem

jest w PApie i Rzepie

.......

AMS- zawsze tu szukalismy informacji o naszych szefach

Nigdy nie było inaczej- nie jestes przewrażliwiony lekko?

sts10-05-2006 15:09:20   [#15]

jestem ona. nie jestem przewrażliwiona. jestem tak wychowana aby nie zniesławiać ludzi bez palącej potrzeby. plotkowanie jest grzechem - nazwijmy rzeczy po imieniu, bez fałszywych haseł spod znaku "tolerancji". Preferuję przekazywanie informacji o drugim człwieku w kategorii dobrych czynów (czyżby każdy człowiek tego nie pragnął?). najbardziej boję się oszczerstw (w ogóle) bo to grzech wołajacy o pomstę do nieba. Sorki za moralizatorski może ton, ale tak czuję,

kiedyś p. dr Wanda Pułtawska apelowała do każdego dobrago Polaka, aby zajął się sianiem  d o b r a  na swoim poletku.

beera10-05-2006 15:20:43   [#16]

wikipedia, czy " Aspekt Polski" to plotkarstwo?

jesteś przewrażliwiona

a jesli masz na mysli posty Jacola, to nie pisz: " przedmówcy"

..........

nie przeszkadza mi moralizatorski ton, ale wolę odwoływanie się do przyzwoitości, a nie do strachu przed pieklem

Marek Pleśniar10-05-2006 15:41:16   [#17]

i... to ..... mnie zdumiewa

zajrzyjcie znów w te linki z wypowiedziami pana wiceministra?? # 04 i 05

nie ma tam nic!! w godzinę zniknęło

Janusz Pawłowski10-05-2006 15:51:18   [#18]

Od kiedy powstało to forum, a i na poprzednim, zawsze mówiło się o zmianach w ministerstwie i o ludziach obejmujących w nim stanowiska.

A jednak ... fakt ten - gadania o tym - nigdy nie powodował, że ktoś apelował o zaprzestanie rozmawiania o tym. Nie mówiąc już o tak, niemal, osobistym odbiorze tych rozmów. Nie mówiąc o napastliwym tonie, pod adresem mówiących. Nie mówiąc juz o ideowym tonie, popartym wieloma przymiotnikami, trwogami, oburzeniami, epitetami, ...

I chyba wlaśnie tego się obawiali, Ci, którzy obawiali się tego wyboru.
Tej zmiany.

Może więc istotnie - tym bardziej, na ten czas, należy wyciszyć emocje.

zgredek10-05-2006 16:06:15   [#19]

Marek - sa tam artykuły, tylko nie wiem czy te same, bo wcześniej nie zglądałam

link trzeba wkleić w pasek adresu - wtedy sie pokazuje tekst

Marek Pleśniar10-05-2006 17:27:58   [#20]
jeeest:-) o psiarni itd
Andrzej z G10-05-2006 18:00:42   [#21]
Jest życiorys. Znalazłem. Taki jak wklejony.
Majka10-05-2006 18:47:24   [#22]
Działa społecznie - jest m.in. prezesem Katolickiego Klubu im. Św. Wojciecha oraz twórcą i redaktorem naczelnym wydawanego przez Klub narodowego miesięcznika "Aspekt Polski".

W swoim piśmie pisze m.in. o "Antypolskich siłach, także wewnętrznych[...], prowadzących twardą batalię o ostateczną deprawację Polaków i o zniszczenie polskiego dziedzictwa narodowego" i dalej "Podkreśla się, że "nie opłaca się" Polakom swą polskość manifestować i umacniać, bo Polacy są obywatelami Europy, a owa "polskość" jest cechą negatywną, niechcianą, nieopłacalną."

Wiceminister pisze następnie o "rozmnażaniu zboczeń przez kooptację" w kontekście promocji homoseksualizmu w Polsce, obrazoburczych wystawach w galeriach i złym doborze literatury w bibliotekach. "Warto zwrócić uwagę na prasę, jaką możemy znaleźć w bibliotekach - do niedawna w większości łódzkich bibliotek nie można było przeczytać niemal żadnych pism katolickich, narodowych, patriotycznych!" - pisze wzburzony minister.
Renata10-05-2006 19:59:13   [#23]

Aż posurfowałam w poszukiwaniu znaczenia kooptacji..

Zły dobór literatury w bibliotekach?? Jak mam to rozumieć - jako zły dobór w kontekście "nie można było przeczytać niemal żadnych pism katolickich, narodowych, patriotycznych", czy może zły dobór literatury oznacza tu coś jeszcze? Czym jest ów "zły dobór"?

DYREK10-05-2006 21:34:34   [#24]
Oj siajowa ta nasza edukacja będzie.
bogda410-05-2006 21:36:22   [#25]

będzie siajowa?

  a jest wszystko jak należy?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]