Forum OSKKO - wątek

TEMAT: rozwój zawodowy wicedyrektora !!!!!!!!!
strony: [ 1 ]
tina27-09-2002 19:45:58   [#01]
Od kilku lat jestem wicedyrektorem i mój staż zawodowy oparłam głównie na tym fakcie, bo jak się rozwijać w innym kierunku, mając siedem godzin dydaktycznych. Teraz kończę staż i nie wiem, czy mi tego nie odrzucą. Kto coś wie ? Błagam o pomoc.
Hanna27-09-2002 19:58:12   [#02]

pozdrowienia dla koleżanki wicedyrektor

tu mówię ja Twoja "derekcja"
Zuzanna27-09-2002 20:03:12   [#03]

O Matko!

Również Was serdecznie pozdrawiam dziewczynki! Co za DZIEŃ:-))))))))))))
tina27-09-2002 20:07:12   [#04]
Kurde, czy w tym klubie jest ktoś jeszcze!?
Hanna27-09-2002 20:08:30   [#05]

ale Cię namierzyłyśmy

wejdź na gadu-gadu
tina27-09-2002 20:12:49   [#06]
na razie nie mogę bo sieć jest źle ustawiona ( tak mówi Michał a ja mu święcie wierzę pod tym względem)
Zuzanna27-09-2002 20:21:39   [#07]

:-)))))))

Droga Tino, jeśli codziennie rano będziesz mi parzyła kawę, to podam Ci kilka szczegółów na interesujący Cię temat;-)))))))))
annah28-09-2002 10:31:55   [#08]

biedna tina

ale wpadła ;)

tina28-09-2002 11:20:45   [#09]
Jezu!!! Ktoś tu jest!!! Ale pomijając humorystyczne aspekty mojego spotkania na forum z własną dyrekcją i współwicedyrektorką nadal proszę o cenne wskazówki. Wprawdzie dokształciłam się, czytając Wasze dyskusje na zbliżone tematy (noc z głowy), jednak to za mało. Może jakiś wicek sie odezwie?
Anka28-09-2002 14:46:30   [#10]
Jestem wickiem i awans mam za sobą. W wymaganiach kwalifikacyjnych uwzględniłam wszystkie osiągnięcia ( również te sprzed stażu). Brałam pod uwagę dorobek nauczycielski i dyrektorski. Było to trochę skomplikowane, ale udało się. W planie rozwoju skupiłam się przede wszystkim na tym, co robię jako wice. Musisz tylko pamiętać o tym, co jest w rozporządzeniu. Pozdrawiam Anka
Grazia28-09-2002 15:36:04   [#11]
Wice może również napisać program edukacyjny dla szkoły. Przygotować fajne przedsięwzięcie np. zorganizować międzyszkolny konkurs. Napisać program sćieżki edukacyjnej ( wybór ścieżek jest duży). Zorganizować spotkanie z ciekawymi ludźmi dla uczniów. WDN dla nauczycieli z udziałem metodyka, z przedmiotu który naucza. Zorganizować wycieczkę dla uczniów np. zdolnych, którzy uzyskali wysokie lokaty w konkursach w poprzednim roku szkolnym według własnego programu wycieczek. Możliwości jest bardzo dużo.
Joru28-09-2002 17:22:04   [#12]

Jestem

wicek. jestem po awansie. Przyznam, że było trudno. Sytuacja na wyjściu była następująca:
- nauczyciel w-f
- wychowawca
- wicek.
Sprawozdanie ze stażu (9 miesięcy) pisałam, rozdzielając nauczyciela od wicka i od wychowawcy.
-----------------
Jako wychowawca klasy I LO wiele elementów poznania dzieci, rodziców, plany pracy wychowawczej,pokazywałam metody np. ankiety, i zaraz do tego wyniki z omówieniem; bardzo mocno zwracali uwagę na analizę wyników i wnioski.
Również imprezy klasowe w szkole i poza nią.
---------------
Jako nauczyciel w-f pokazałam
1. analizę i ocenę innowacji pedagogicznej mojego autorstwa (klasa ogólna z rozszerzoną edukacją z kultury fizycznej),
2. pracę w komisji Rady Pedagogicznej,
3. Koordynowanie imprez sportowych szkolnych i pozaszkolnych,
4. Przedmiotowy system oceniania.
-------------------
Z wickiem było najgorzej, bo najczęściej koordynuje on wiele rzeczy, ale czas mi sprzyjał. Włożyłam tam:
1. opracowanie, wdrożenie WDN,
2. Współtworzenie Strategii Szkoły,
3. opracowanie i wdrożenie planu prac nad wyborem Patrona Szkoły,
4. koordynacja prac nauczycieli nad programem wychowawczym szkoły.
--------------------
Tino
proponuję pamiętać o własnych komentarzach do własnych działań, o wnioskach do realizacji na przyszłość nie koniecznie dla ciebie, pokazuj dokładnie swój współudział w czymś, opisz go.
--------------------------------------
Dorobek zawodowy

Uważaj na punkt dot. dzielenia sie swoją wiedzą. Jeżeli prowadziłaś warsztaty, szkolenia, prelekcję - pamiętaj o potwierdzeniach.
Wiedz, że jedno "coś" może potwierdzać realizację TYLKO jednego punktu!!!!!!!!!!!!!!

---------------------------
Jeżeli coś z tego wiesz, to OK.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Jola.

--------------------------
Jak coś więcej, to może na e-meil.
tina28-09-2002 21:14:36   [#13]

Jolu, Graziu, Aniu

Serdeczne dzięki, to już jakiś ślad - wsadzę tam po prostu wszystko - byle nie zagubić się w tych paragrafach - ale tu liczę na moją dyrkę, która awans ma za sobą.
Hanna29-09-2002 17:49:25   [#14]

to jest branie pod włos

protestuję!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]