Forum OSKKO - wątek

TEMAT: NASZ MINISTER
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ]
Gaba16-05-2006 07:28:43   [#301]

chyba mnie Wierzejski obraziliście, jestem człowierk prawicowy, nie toleruję nachalnej promocji pewnych skłonności seksualnych, ale doprawdy, to nie miejsce na takie tu dywagacje...

Przypisywanie mi, zagorzałej hetero, promocji homo - uważam za nawet zabawne, kabaratowe i świadczy o nierozpoznaniu przez LPR przypadku p . Giertycha - ktos jest zwyczajnie nierozgarnięty...

 

Problemem p. Giertycha jest nie to, czy jest za czy przeciw homo, ale to, ze jest niekompetentny i wskrzesił instytucvje faszyzującą, posługującą sie pewnymi znakami kulturowymi, ktore należą do wszytskich Polaków.

jzzg16-05-2006 17:03:07   [#302]
Wiedza Wierzejskiego na ten temat, znajomość tych niuansów i szczegółów upoważnia mnie do pewnych podejrzeń co do jego skłonności, aberracji, zainteresowań itd.
Małgoś16-05-2006 23:29:25   [#303]

kiedyś niezadowolonych nazywano "zaplutymi karłami kontrrewolucji", potem Żydami, dziś gejami...

słowa sie zmieniają - metody propagandy wciąż te same

Wierzejski to dość młody człowiek, może nie znać pewnych, na szczęście na dłuższą metę nieskutecznych, metod walki z ludźmi posiadającymi inne niz on poglądy, widać lekcje historii nie pobudziły go do refleksji - nie potrafi się uczyć na cudzych błędach, a więc kiedyś oberwie za swoje ;-)

Marek Pleśniar17-05-2006 00:55:25   [#304]

Małgoś - może i: "może nie znać pewnych, na szczęście na dłuższą metę nieskutecznych, metod walki z ludźmi " tylko cały problem w tym "na dłuższą metę"

w czasie krótkiego (kilkuletniego)  doczekiwania "dłuższej mety" się marnuje skutecznie ludziom życie. A potem gdy oliwa na wierzch wypływa - kto tam ma siłę cieszyć się ze sprawiedliwości dziejowej:-) 

innymi słowy - do filozoficznego podejścia do życia trzeba mieć komfort bycia "obserwatorem zewnętrznym". Wewnętrzny ma przekichane:-)

Gaba17-05-2006 04:26:42   [#305]

Małgoś... - no nie wiem, czy od razu gejami ich nazywano, jest tzw. teoria obcego - ona wiele pomaga zrozumieć. Słusznie wymieniasz te grupy... cykliści, arianie, cyganie, matka samotna z dzieckiem, panna z dzieckiem (sie musiała puścić), chory z AIDS... - słowem Inny, Obcy.

Mnie się chce śmiać na smutno - bo mnie to naprawdę nie przeszkadza, kto jest jakieś orientacji, jak następuje odkrycie, jak ujawnienie - mnie to po poprostu nie interesuje. Brak zainteresowania boli. Mam wielu znajomych im nie przeszkadza moja osoba, mnie ich. Każdy żyje jakos tam po swojemu. Mały los sie pije tym naparstkiem. Jak wielu z nas.

Moje ludzkie prawo: mogę się nie interesować. Usmiecham sie też przy transformacji homoseksualistów w gejów... słownej transformacji. I to wszytsko na co sobie pozwalam. To sprawa tego środowiska - tak, chcą, tak mają. Są dorośli. Okey. Ale to ich życie.

 

Cieszy mnie jednak najbardziej i niewymownie p. Wierzejski, który dopatrzył się w protestach przeciwko p. Giertychowi popierania społeczności homoseksulaistów. To już coś co budzi niemal podziw. O!

 

Jak on tego dokonał, gdzie on to wyczytał, chyba miedzy linijkami.

Mnie zagorząłą obrończynię (bez transparentów i marszów, w postawie jedynie) praw hetero - do życia w spokoju i ciszy... do życia po swojemu. Tylko tyle chcę. Jedni wybrali swoje po swojemu, drudzy drugie i za to odpowiadają...

To dziwne być stale obrażanym za swoją postawę - jedni nie szanują, że ja szanuję, że mają prawo być takimi, jakimi chcą, proszę jedynie, by nie krzyczeli, bo nie mam gdzie ujść przed agresywnym krzykiem - ludzie zwalczający tych pierwszych także mają do mnie pretensje, że piętnując niewłaściwy wybór na stanowisko ministerialne - jestem winna, że są ci pierwsi.

P. Wierzejski nie rozumie, co mówi, nie pojął moralnego wymiaru protestu albo rżnie głupiego... - to już też w historii było. Wielokrotnie było - ludzie plują, a ktos mówi, że deszcz pada.

Dotknął mnie chyba znienawidzony liberalizm... - będę rozstrzelana słownie chyba. Coś mi tu pachnie "Zezowatym szczęściem" i słynna scena z Bogusiem Kobielą pomiędzy dwoma demonstracjami...

 

PS. Nie ma rozpusty większej niż myślenie.

Anka L17-05-2006 07:26:17   [#306]

Roman G. ścigany przez uczniów

http://wiadomosci.onet.pl/654

nasz list otwarty i wypowiedzi Marka wielokrotnie cytowane

Małgosia17-05-2006 08:36:59   [#307]

frustraci

Oglądam własnie powtórkę z wczoraj "Prosto w oczy" - z wyżej wymienionym Wierzejskim. Żenada. Naprawdę mam czasem wrażenie, że politycy wybrali ten sposób na życie, żeby odreagować jakieś ukryte problemy i kompleksy.

W "Charakterach" przeczytałam artykuł, którego autorem jest Wiesław Sokoluk, pedagog i seksuolog.Oto mały wycinek:
Jeśli mamy dobry seks, to łatwiej nam żyć, człowiek jest pogodniejszy, łagodniejszy, politykiem nie zostaje...

– Czy to znaczy, że politykami zostają frustraci seksualni?
– Bez wątpienia niektórzy tak, ale obowiązuje mnie tajemnica zawodowa.

Może to coś tłumaczy?

ReniaB17-05-2006 10:39:19   [#308]

Ta dyskusja

wkracza na przedziwne meandry, aczkolwiek też widziałam Prosto w oczy i też mam bardzo mieszane uczucia
Małgoś17-05-2006 14:02:24   [#309]

nienawiść Wierzejskiego, Giertycha i innych liderów LPR do ludzi o innych pogladach, innych orientacjach seks. innych postawach religijnych itd. jest symptomatyczna - to agresja, a agresja to skutek frustracji a frustracja to reakcja na stały stan braku czegos waznego w zyciu ;-)

a więc czym by ich uszczęslwiić, zeby pokochali bliźniego (nawet ciut innego)?

PS. Mam sporo znajomych, większośc to ludzie normalni - nikt nie jest... politykiem ;-)

psychiatria zna taka jednostke chorobową, która nader czesto wystepuje w ławach poselskich, rządowych na świecie (nie tylko w IV RP)

 

"Urojenia są fałszywymi przekonaniami, sprzecznymi z indywidualnym doświadczeniem, nie poddające się logicznej, rzeczowej argumentacji ani wymowie faktów.
Niekiedy urojenia mogą tworzyć rozbudowany, powiązany i spójny system. Należy jednak odróżnić urojenia od panujących w danej grupie kulturowej opinii, przesądów, uprzedzeń i zabobonów. Urojenia dotyczą na ogół cech samego chorego i jego roli społecznej. Chory może mieć wrażenie, że jego myśli są nasyłane, zbierane lub odsłaniane, może mieć urojenia wpływu, oddziaływania lub owładnięcia odnośnie ruchów jego ciała, kończyn, albo określonych myśli, działań czy odczuć. Może mieć przekonanie o zdolności wpływu na pogodę, wrażenie pozostawania w łączności z przybyszami innego świata, urojenia wielkościowe, posłannicze, wynalazcze lub reformatorskie i np. podejmować próby przekonania polityków do swojego projektu reform społecznych. Może mieć urojenia ksobne (wyobrażać sobie, że obcy ludzie interesują się nim, mówią o nim), erotyczne (kobieta może mieć przekonanie, że wszyscy mężczyźni usiłują ją uwieść), prześladowcze, hipochondryczne (np. przekonanie o braku jakiegoś organu wewnętrznego) lub katastroficzne."

(http://www.psychologia.edu.pl/index.php?dz=slownik&op=spis&id=203)

Ciekawe czy w/w panowie członków OSKKO i ZNP również uważają za gejów, czy za ofiary zmanipulowania?

A czy takie kurioza wypowiadane publicznie przez p. Wierzejskiego nie nadają się do postawienia mu oskarżeń o naruszanie dóbr, lżenie i pomówienia?

AnJa17-05-2006 14:21:05   [#310]
chorego chcesz po sądach ciagac?

popatrz na jego oczka - tak samo wygląda i zachowuje się Antoni M., były minister od policji

i nikt sie z nim nie sądzi, a gada przecież różnie

to daj i temu  spokój
slos17-05-2006 15:17:16   [#311]
Anja jak zwykle ostatnio mądrze mówi (piwa mu!),a poza tym taka skrajna homofobia prawie zawsze jest oznaką własnych podobnych skłonności. Pokój więc z tymi indywiduuami...
bogda417-05-2006 15:24:27   [#312]

i dla odmiany

http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,3349902.html
AnJa17-05-2006 15:25:11   [#313]
hmmm

ostatnio?
bogna17-05-2006 15:35:59   [#314]
zawsze :-)
Gaba17-05-2006 17:38:41   [#315]

Ciekawe czy w/w panowie członków OSKKO i ZNP również uważają za gejów, czy za ofiary zmanipulowania?

- no właśnie, ja o tym... ;-)

Marek Pleśniar17-05-2006 20:00:24   [#316]
proszę uprzejmie nie łączyć jednej organizacji z drugą - ani troszkę;-)
Gaba17-05-2006 20:16:26   [#317]
tzn, gejów z OSKKO i ZNP? czy ZNP z OSKKO... ojeju...
Magosia17-05-2006 20:21:54   [#318]

Gaba !!

Nie przeginaj ;-) i nie łącz OSKKO z nikim takim niepodobnym i nie po drodze! Bo się jeszcze komuś utrwali:-(
Adams13517-05-2006 20:25:19   [#319]

Marku ;-)))

... ale niedawno odpowiedziałeś mi , że o takie szczegóły jak przynależność do rożnych organizacji, religię, kolor skóry itp przyjmując do OSKKO nie masz zwyczaju pytać. ;-) A pisałem: " ilu członków ZNP jest w OSKKO..."
Annax17-05-2006 20:38:20   [#320]

?????????????

Czy mamy rozumieć, że członek ZNP nie może ( nie powinien?) być członkiem OSKKO?
Marek Pleśniar17-05-2006 20:40:19   [#321]

potwierdzam co powiedziałem i nie kłóci się to co powiedziałem teraz

OSKKO i ZZ to odległe bajki. Mamy inne zadania a ponadto zrzeszamy głównie tych, którzy przy stole negocjacji siadają po innej stronie niż ZZ.

Ale członkowie OSKKO mogą sobie należeć do zztów ile dusza zapragnie i nic nam do tego.

Bywamy też z ZZtami na tych samych konferencjach, bywamy cytowani w ich mediach. I dcobrze, Bo jak mówi klasyk robotniczy;-) "warto rozmawiać"

bogna417-05-2006 20:41:09   [#322]
Na początku ktos napisał,że nominacja to jedno, a osoba ministra to drugie- pewnie tak.Ale łaczy je coś wspólnego: oba przypadki są beznadziejne.Od poczatku tych wyborów nie zapowiadało się dobrze, ale wybór TAKIEGO ministra - to wstyd i hańba.
Marek Pleśniar17-05-2006 20:43:06   [#323]
no ale tośmy już powiedzieli;-)
AnJa17-05-2006 20:46:37   [#324]

ale wybór TAKIEGO ministra - to wstyd i hańba.

nie wybór- wskazanie
Adams13517-05-2006 21:26:45   [#325]

;-)

Skończcie wreszcie wyzywać Naszego Ministra tak przecież prosił. Dajcie mu porządzić bo sie frustruje mimo że wielki ;-)
joljol17-05-2006 21:34:50   [#326]
A ja już sobie przypomniałam, że on zwiał z " Rodziny Adamsów". Tam gra Larsa, tu ministra - zawsze można gdzieś dorobić. Zwłaszcza z taką fizjonomią
Małgoś17-05-2006 23:02:24   [#327]

gdzies (chyba w GW) dziś czytałam fragment wypowiedzi jednej z protestujacych nauczycielek, zniesmaczonej posądzeniami o uleganie manipulacjom okreslonych środowisk;

powiedziała mniej wiecej cos takiego, że wychowano ją w przeświadczeniu, że jej obowiązkiem jest wypowiadanie swojego protestu wobec decyzji rządu, z którymi sie nie zgadza i jesli ktokolwiek zabrania jej tego protestu i oskarża o uleganie manipulacji, to znaczy, że nie ma pojęcia w jakim panstwie żyje

spodobało mi się ;-)

wyrażanie protestu wobec oodaniu władzy nad oświatą w ręce R. Giertycha - osoby tak kontrowersyjnej i marginalnie popieranej w Polsce jest obywatelskim obowiazkiem, a nie tylko ...prawem

Małgoś17-05-2006 23:04:52   [#328]

Marku ;-)

a jednak czasem OSKKO ma po drodze z ZNP ;-)

wspólnie nie akceptuja nowego ministra oświaty

DYREK18-05-2006 11:35:00   [#329]
Konferencja Pana Romana Giertycha, wicepremiera i Ministra Edukacji Narodowej dotycząca zaproszenia związków zawodowych działających w oświacie
do debaty na temat spraw edukacji

W gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej, 17 maja 2006 r., odbyła się konferencja prasowa Pana Romana Giertycha, wicepremiera i Ministra Edukacji Narodowej, w której udział wzięli także Pan Stanisław Sławiński, Podsekretarz Stanu w MEN oraz Pani Kaja Małecka, nowo powołany rzecznik Ministerstwa.

Pan Minister Roman Giertych poinformował, że zaprasza wszystkie związki zawodowe działające w oświacie oraz dziennikarzy do publicznej debaty. Tematyka obrad będzie dotyczyła spraw związanych z oświatą, takich jak: awans zawodowy i podwyżki dla nauczycieli, nadzór pedagogiczny, blokady internetowe, konieczność prowadzenia we wszystkich szkołach monitoringu wejść i wyjść, przywrócenie opieki zdrowotnej w szkołach, powrót harcerzy do szkół.

Po konsultacjach ustalono termin debaty na 29 maja 2006 roku.

Gaba18-05-2006 12:16:58   [#330]
związki zawodowe...dziennikarzy... i propnuję jeszcze PKR, RTG, GEW...;-)
Tara18-05-2006 12:36:36   [#331]

A to może nowy wiceminister

Sławomir Kłosowski idzie do rządu

Wiceministrem edukacji, zastępcą Romana Giertycha, zostanie prawdopodobnie lider opolskiego Prawa i Sprawiedliwości, Sławomir Kłosowski. Wieloletni lider tej partii, także były szef opolskiego kuratorium.
Andrzej z G18-05-2006 18:31:13   [#332]
Konferencja prasowa
Pana Romana Giertycha, wicepremiera i Ministra Edukacji Narodowej,
zorganizowana dla korespondentów zagranicznych
(18.05.2006)

W gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej, 18 maja 2006 r., odbyła się konferencja prasowa Pana Romana Giertycha, wicepremiera i Ministra Edukacji Narodowej zorganizowana dla korespondentów zagranicznych.

Pan Minister odpowiadał na pytania dziennikarzy, które dotyczyły m.in. problemów polskiej młodzieży i edukacji.

Gaba18-05-2006 20:34:25   [#333]

a na moje pytania odpowie... woźna.

Andrzej z G18-05-2006 20:45:04   [#334]
A o co pytałaś? Umiem zamiatać.;)))
Marek Pleśniar19-05-2006 00:27:55   [#335]

ad [#329]

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=15673&st=98765

grażka20-05-2006 14:04:31   [#336]
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=8317591&rfbawp=1148126602.706
Gaba20-05-2006 15:31:01   [#337]
to mnie chłopaki zaimponowali...
Autor: peteen
Data: 20.05.06, 14:48
Pięćdziesięciu członków Młodzieży Wszechpolskiej i ich sympatyków
demonstrowało pod Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu poparcie dla wicepremiera
i ministra edukacji Romana Giertycha.
Demonstranci przynieśli ze sobą transparenty, na których można było
przeczytać m. in. takie hasła: "Roman to jest men" i "Giertych minister? Yes!
Yes! Yes!", oraz "Polska szkoła nie chce zioła".
(PAP)



z tym, że mała poprawka: roman to jest supermen, a nie jakiś tam men...
--


nawet karły były kiedyś małe...

Marek Pleśniar20-05-2006 17:59:16   [#338]

podoba misie ten komentarz:-)))

http://wiadomosci.wp.pl/OID,11332959,kat,1342,wid,8317591,opinie.html?redir_url=http%3A%2F%2Fwiadomosci.wp.pl%2Fwiadomosc.html%3Fkat%3D1342%26wid%3D8317591%26rfbawp%3D1148140710.675

Marek Pleśniar20-05-2006 18:02:34   [#339]

kochani

od rana mam śmiechotok - od momentu gdy przeczytałem że mają być te manifestacje poparcia MW - zobaczcie dlaczego:

Młodzież Wszechpolska manifestuje poparcie dla ministra krytykowanego dlatego, że zarzuca mu się związki z ...Młodzieżą Wszechpolską;-)))))))

taki tzw pocałunek smierci zrobili koledze założycielowi:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ]