Forum OSKKO - wątek

TEMAT: wyprawka szkolna - zwrot za podręczniki
strony: [ 1 ]
kuba25-09-2002 08:25:20   [#01]
W końcu sierpnia szkoła dostała informację, iż są dodatkowe środki na zakup podręczników dla pierwszaków. Szkolne komisje zakwalifikowały uczniów, pieniądze przyszły teraz. W jaki sposób refundowaliście zakup? Skarbnik gminy życzy sobie rachunki, a książki rodzice zakupili np. w lipcu.
beera25-09-2002 09:01:12   [#02]

:-)

Miałam z tym kołomyję.

Oddałam podręczniki do wydawnictwa i otrzymałam zwrot pieniędzy i oddałam rodzicom.

 

Kuba?

Macie przekroczony termin- w zasadzie wyprawki mieli otzymać uczniowie do 7 dni od rozpoczęcia roku- jakoś tak..

I co to znaczy, że pieniądze przyszły dopiero teraz?

Nie rozumiem zbytnio? One u nas były już w sierpniu.

I jeszcze- tam była mowa o dwóch częsciach pomocy- podręczniki i pomoc rzeczowa.

Obie części teraz załatwiacie?

Przecież uczniów do podręczników należało wytypować na podstawie listy sporządzonej przez ośrodek opieki.

Więcej mam pytań niż odpowiedzi :-)

......

A na temat wyprawek piekliliśmy się kiedyś tu:

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=842

kuba25-09-2002 10:11:39   [#03]

W końcu sierpnia informacja z KO iż są jeszcze niewykorzystane środki i szkolne komisje mogą jeszcze zakwalifikować dodatkowych uczniów do pomocy w formie podręczników. W tym samym dniu 28 sierpnia szkolne komisje zakwalifikowały jeszcze kilkunastu uczniów. 4 września wydział finansów Urzędu Wojewódzkiego przesłał środki na te podręczniki. I co dalej? Jak zwrócić rodzicom koszty zakupu?

beera25-09-2002 10:27:16   [#04]

Paranoja...

Wiesz, moze posługując się sposobem krawędziowania po prawie?

Poproś zaprzyjaźnioną księgarnię o wystawienie rachunków za książki w odpowiedniej kwocie- przeciez mogą to zrobić..

I tak masz nieźle, że dostałes pieniądze, ja dostalam komplety podręczników , a moi rodzice już je mieli :-)

Marek325-09-2002 10:27:53   [#05]
Moje KO wystosowało coś takiego. Nie zwracaj uwagi na kwoty, bo one kształtowały się całkiem inaczej. U mnie o tym ile zwracać decydowało porozumienie kuratora z wójtem i sam wójt, który dorzucił coś ekstra, tak że do książek rodzice nie dopłacali.

"Prezydenci, Burmistrzowie i Wójtowie
woj. lubelskiego

           W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi rządowego programu “Wyprawka szkolna” uprzejmie informuję, że w trakcie realizacji w/w programu stosowane są następujące rozwiązania. W sytuacji, gdy:

1.       Szkoła lub właściwa jednostka samorządu terytorialnego kupuje podręczniki u dowolnie wybranego dystrybutora, nie korzystając z wynegocjowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu warunków. Otrzymane środki finansowe z rządowego programu “Wyprawka szkolna”, obliczone według algorytmu: liczba uczniów zakwalifikowanych do korzystania z pomocy x faktyczna cena zakupu podręczników, nie więcej niż 75 zł za komplet (tj. najwyższej ceny kompletu podręczników dla klasy pierwszej szkoły podstawowej wynikającej z porozumienia z wydawcami);

2.       Właściwa jednostka samorządu terytorialnego, sumując zamówienia poszczególnych szkół, zamawia w wydawnictwach wybrane przez nauczycieli tytuły podręczników i wskazuje miejsce ich dostarczenia. Informacje o zamówionych podręcznikach przekazuje za pośrednictwem Lubelskiego Kuratorium Oświaty do Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu. Podręczniki zostaną dostarczone pod wskazany adres (nieodpłatnie przez Pocztę Polską). Płatnikiem jest właściwa jednostka samorządu terytorialnego, która korzysta z warunków zakupu wynegocjowanych przez MENiS. Szkoły odbierają komplety podręczników z miejsca wskazanego w zamówieniu;

3.       Właściwa jednostka samorządu terytorialnego lub szkoła która zamówiła wcześniej podręczniki:

o        u wydawców (np. wzięła w komis, ma niezapłaconą fakturę). Rozliczenie następuje zgodnie z wynegocjowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu z wydawcami cenami podręczników. Natomiast posiadane już faktury mogą być refakturowane na wniosek zamawiającego (zgodnie z ustaleniami dokonanymi z wydawcami),

o        u innych dystrybutorów – otrzymuje dofinansowanie w wysokości faktycznych kosztów zakupu podręczników, nie więcej jednak niż 75 zł za komplet dla każdego dziecka korzystającego z pomocy:

4. Właściwa jednostka samorządu terytorialnego lub szkoła zakupiła podręczniki i za nie zapłaciła. Otrzymane środki na realizację tego zadania dla dzieci zakwalifikowanych do pomocy, w wysokości faktycznych kosztów zakupu podręczników, nie więcej jednak niż 75 zł za komplet;

5. Rodzice zakupili, na rachunek szkoły lub imienny, podręczniki dla swoich dzieci zakwalifikowanych do pomocy przez szkolną komisję ds. pomocy materialnej. Otrzymują zwrot, ze środków przekazanych na realizację programu na rachunek szkoły, w wysokości faktycznych kosztów zakupu podręczników, nie więcej jednak niż 75 zł za komplet. Ta forma pomocy traktowana jest jak zasiłek losowy. W przypadku rachunku imiennego szkoła – na podstawie podania rodziców – sporządza protokół konieczność;

6. Rodzice dzieci, zakwalifikowanych do pomocy przez szkolną komisję ds. pomocy materialnej, zakupili podręczniki i nie posiadają rachunków. Szkoła na podstawie podania rodziców, sporządza protokół konieczności i zwraca, ze środków przekazanych na realizację programu na rachunek szkoły , faktyczny koszt zakupu podręczników, nie więcej niż 75 zł za komplet. Ta forma pomocy traktowana jest jako zasiłek losowy.

Za najważniejsze zadanie uznaje się objęcie programem jak najliczniejszej grupy dzieci rozpoczynających naukę w szkołach podstawowych. Pozwoli to wszystkim realizatorom programu na prawidłowe wywiązywanie się z zadań oraz na spełnienie marzeń pierwszoklasistów o własnych podręcznikach,

           Za dotychczasowe działania serdecznie Państwu dziękuję.

Pełnomocnik LKO
Adam Sikorski"
Marek
Janusz z W25-09-2002 12:58:59   [#06]

Koleżanki i koledzy, ludu pracujący stolicy ;-)

Pismo takiej samej treści zostało rozesłane również na Dolnym Śląsku. Z tego prosty wniosek, że to praktyka ogólnopolska. Kubo powiedz skarbnikowi, że środki na podręczniki "wyprawkowe" są formą POMOCY SPOŁECZNEJ i jako takie wydatkowane z § 311. Dlatego też można spokojnie oprzeć się na cytowanym przez Marka3 piśmie i jeśli jest taka potrzeba wypłacić pieniądze rodzicom.
PawełR25-09-2002 13:20:59   [#07]

A ja zrobiłem to takim protokołem i poszło...

Wola Goryńska, dn. 3.09.2002 r.

 

 

 

PROTOKÓŁ KONIECZNOŚCI

 

z posiedzenia Komisji ds. pomocy materialnej przy PSP w .....

 

 

Komisja w składzie:

....................................

...................................

....................................

 

po rozpatrzeniu podań rodziców o zasiłek celowy, którzy zakupili podręczniki i nie posiadają rachunków, stwierdza, że niżej wymienione dzieci posiadają podręczniki do klasy I i wnioskuje o zwrot kosztów za nabyte książki:

 

.......................................

............................... 

 

 

Podpisy komisji

 

kuba25-09-2002 19:11:49   [#08]
Wielkie dzięki za pomoc!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]