Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Urlop obsługi i administracji
strony: [ 1 ][ 2 ]
Viola212-04-2006 23:32:17   [#51]

z praktyki: u nas bardzo sie to sprawdza. nauczyciele i rodzice chcą kontynuowania innowacji.

Rycho - my przedszkole, u nas troche inne realia (pensum 22 i 25, praca 6-15, 7-15, 8-15 zależy jaki oddział) i pojęcie wychowawcy troche inne

joljol12-04-2006 23:35:03   [#52]

viola2

wejdź na pocztę
Rycho12-04-2006 23:38:38   [#53]

jasne że możesz

a ten zapis w KN o 5 dniowym tygodniu pracy to tylko tak sobie wstawili.
 
można za normę ustalić coś co do zasady powinno być wyjątkiem...
 
pytanie komu to ma służyć? Ja jakoś nie dostrzegam, że dzieciom. Raczej nauczycielom.
 
Wracamy więc do pytania kto jest dla kogo?
 
Ale to tylko tak sobie pytam. I nie oczekuję odpowiedzi.
zgredek12-04-2006 23:44:32   [#54]

mała szkoła zawodowa - zajęcia dydaktyczne w ciągu trzech dni - dwa dni praktyki

może się tak zdarzyć, że nie będzie innej możliwości jak praca nauczycieli nie we wszystkie dni

i możesz mi wierzyć, że nie dlatego, że nauczyciele tak chcą

jest tutaj wiele innych czynników - między innymi uzależnienie od zakładów pracy, w których odbywają się zajęcia praktyczne

od zróżnicowania zawodów, w których kształci szkoła - im więcej różnych - tym większy problem z pracą nauczycieli przedmiotów zawodowych

dochodzą dokształcający się

i jeszcze wykonujący ważne społecznie zadania

i niestety dyrektor musi korzystać wtedy z art. 42c - ale zdanie drugie

Rycho12-04-2006 23:51:08   [#55]

ok

to teraz proszę o przykład dla przedszkola, bo o nim tu mowa
zgredek12-04-2006 23:54:43   [#56]

tu nie chodzi o przykład

jeśli viola zdecyduje się opiac innowację - to będziemy mogli podyskutować

na razie ja wiem tylko tyle, że ta innowacja wprowadziła zmiany organizacyjne

nie wiem na czym polega

i tak sobie teoretyzuję tu

---------------

a przy okazji - przydziały niektórych nauczycieli w naszym zespole zmieniają się w sierpniu jak w kalejdoskopie - właśnie dlatego, żeby zapewnić nauczycielom 5 dniowy tydzień pracy

zgredek12-04-2006 23:55:16   [#57]
opisać - kurcze - jeśli się zdecyduje;-)
Viola212-04-2006 23:57:14   [#58]
jeżeli oddział jest 7 lub 8 godzinny to przy czterodniowym tygodniu pracy nauczyciel przez cztery dni realizuje podstawę programową, a inny nauczyciel wchodzi tam tylko w jedendzień lub na godziny poza podstawą. trudno mi to tak wytłumaczyć, jak wspomniałam wczesniej trzeba by zobaczyć siatke godzin
Viola212-04-2006 23:58:47   [#59]
wspomne tylko, że przy systemie zmianowym jeden tydzień zajęcia prowadził jeden nauczyciel, w drugim tygodniu drugi
Rycho13-04-2006 00:01:23   [#60]
czyli jednak chodzi o siatkę godzin nauczycieli
 
a dzieci w 5 dniu mają coś poza podstawą?
AsiaJ13-04-2006 00:02:08   [#61]

CZARNY PR

Mam problem!!!    Środowisko nauczycielskie szkoły podstawowej w oparciu o którą pracuje moje gimnazjum od kilku sezonów rekrutacyjnych robi nam wrogą robotę wśród potencjalnych naszych przyszłych uczniów i ich rodziców.      Efekt- coraz mniej naszych dzieci obwodowych przychodzi do naszej szkoły. W tym roku spadek jest olbrzymi. Muszę dodac, że robimy promocję wśród rodziców(zebrania+pokaz filmu o szkole+prezentacja osiągnięc), uczniów,dni otwarte , lekcje dla VI-klasistów itp.A poza tym naprawdę solidnie pracujemy. Gdy pytamy o powody wyboru innej szkoły, to brak jest merytorycznych odpowiedzi. Konkrety nie przemawiają. Może ktoś spotkał sie z takim zjawiskiem lub wie jak sobie z nim poradzic.

Rycho13-04-2006 00:04:08   [#62]

asiaj

załóż nowy wątek. Tu mowa o czym innym :-)
AsiaJ13-04-2006 00:05:26   [#63]
Sorry ale pomyliłam rubryki juz teraz umieściłam jako nowy wątek
Viola213-04-2006 00:08:26   [#64]

dzieci w każdym dniu maja coś poza podstawą (rytmika, język, kółka zainteresowań, pływalnia, itp.)

Chodzi o to, że jest nauczyciel wiodący (wychowawca) i nauczyciel dochodzący

Oczekiwane efekty:

Ø       znaczne podwyższenie jakości pracy nauczycieli,

Ø       efektywne wykorzystanie czasu pracy z grupą,

Ø       zwiększenie odpowiedzialności konkretnego nauczyciela za efekty kształcenia i wychowania w danej grupie,

Ø       systematyczne i ciągłe monitorowanie rozwoju dziecka,

Ø       zacieśnienie kontaktów z rodzicami,

Marek Pleśniar13-04-2006 00:10:11   [#65]

czarny PR to specjalnośc nauczycielska

ćwiczą to codziennie na uczniach ("nic z ciebie nie wyrośnie matołku")

 

mam pewne obserwacje dotyczące czarnego PR w takich sytuacjach. Zapewne to rzecz historyczna i (niech zgadnę) kiedyś byliście sąsiednimi podstawówkami, a potem jedna ze szkół stała się G

ale animozje sasiadujących SP pozostały;-)

Jedyne wyjście to integracja i rozmowy o tym obu dyrektorów. Zróbcie jakieś wyjazdy wspólne integracyjne i takie tam:-)

to robota na lata. Dlatego pisałem gdzie indziej o robocie dyrektora niewiele lepszej od negocjatora z terrorystami albo asenizatora;-)

a może szczerze na takim wyjeździe pogadajcie przy bigosie? Bo czarny PR ma dwa końce. Zawsze można zacząć opowiadać o tym jakie to niedouczone dzieci przychodzą z tej podstawówki do Was;-)

Viola213-04-2006 00:10:43   [#66]
a tak wogóle to z urlopu administracji i obsługi zrobiła nam sie innowacja, ale fajnie!!!!
zgredek13-04-2006 00:16:34   [#67]

nawet szef się dał złapać;-))))))

-----------------

mnie to co napisałaś przekonuje - wprawdzie dyskutować nie mogę, bo się nie znam, ale wyrazić swoje zdanie mogę

zadowoleni rodzice, zadowoleni uczniowie - mnie się to podoba:-)

AsiaJ13-04-2006 00:22:13   [#68]

Dotyczy czarnego PR

1 budynek SP podzielono na 2 szkoły:SP i G. Częśc nauczycieli SP przeszło do Gim. Dyrektor czyli ja to osoba z zewnątrz. Rozmowy z dyrektorem SP były. Bez efektu. Integracja obydwu środowisk napewno konieczna ale jak napisałeś Marku to plan na lata. Ja potrzebuję coś na już albo nawet na wczoraj.Nauczyciele przerażeni utratą pracy podjęli się chodzenia do domów uczniów i indywidualnych rozmów z rodzicami.
AsiaJ13-04-2006 00:26:06   [#69]

Kontynuacja wątku

Proponuję kontynuowac temat czarnego pr w wątku CZARNY PR
Marek Pleśniar13-04-2006 07:27:13   [#70]
okurka, sie nabrałem;-)
joljol13-04-2006 09:16:30   [#71]

viola2 #58

viola, ja nadal nie bardzo rozumiem jak prze 4 dni można w p-lu realizować podstawę pr. i robi w dodatku to jeden n-l, to co robi w 5 dniu ten jak to nazwałaś "dochodzący", skoro grupę powierza się przy 25 godzinach jednemu a przy większej ilości godzin dwom, ale jak dobrze rozumiem są oni na jednakowych prawach. Może coś przeoczyłam ale pracuję w p-lu już ....lat i z taką praktyką jaką opisujesz nie spotkałam się jeszcze.

Choć co kraj to obyczaj.

Pozdrawiam znad pieczonego karczku

zgredek13-04-2006 17:51:39   [#72]
viola - ja rozumiem;-)
Viola213-04-2006 19:25:56   [#73]

zgredek

dzięki za zrozumienie,

dla mnie najważniejsze jest to, że system się sprawdza i ci co mają być zadowoleni - są zadowoleni, reszta nieważna

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]