Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Korygowanie umowy
strony: [ 1 ]
Ewa M24-09-2002 16:33:08   [#01]
W ubiegłym roku zatrudniłam na 5 godzin nauczyciela muzyki. Tyle godzin przewidywałam w klasach I w ramach sztuki.W następnych dwóch latach ten rocznik będzie miał plastykę. Umowa została zawarta na czas określony mimo iż był on nauczycielem mianowanym, skorzystałam tutaj z art. 10 ust. 7 KN. Dzisiaj otrzymałam pismo z prośbą o skorygowanie tej umowy od rzeczonego nauczyciela jako podstawę prawną podał on art.10 ust.6 KN i art 18 KP. Umowa wygasła 31 sierpnia 2002r. Uważam, że nie ma podstaw do takich żądań. ale być może gdzieś popełniłam błąd. Co o tym sądzicie?
PawełR24-09-2002 16:55:04   [#02]

Karta Nauczyciela: 

6. W przypadku braku warunków do zatrudnienia nauczyciela, o których mowa w ust. 5 pkt 6, stosunek pracy z nauczycielem mianowanym lub dyplomowanym nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas nie określony w niepełnym wymiarze, z zastrzeżeniem ust. 7.

  7. W przypadku zaistnienia potrzeby wynikającej z organizacji nauczania lub zastępstwa nieobecnego nauczyciela, w tym w trakcie roku szkolnego, z osobą rozpoczynającą pracę w szkole, z nauczycielem kontraktowym lub z nauczycielami, o których mowa w ust. 5, stosunek pracy nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określony.

Kodeks Pracy:

Art. 18. § 1. Postanowienia umów o pracę oraz innych aktów, na których podstawie powstaje stosunek pracy, nie mogą być mniej korzystne dla pracownika niż przepisy prawa pracy.

§ 2. Postanowienia umów i aktów, o których mowa w § 1, mniej korzystne dla pracownika niż przepisy prawa pracy są nieważne; zamiast nich stosuje się odpowiednie przepisy prawa pracy.

Wyjąłem to razem, żeby nasi prawnicy nie musieli tego szukać, choć i tak wiem, że te rzeczy mają w pamięci. Z ciekawości zapytam, co oznaczają słowa "nie mogą być mniej korzystne dla pracownika niż przepisy prawa pracy"? Jakie są te przepisy prawa pracy?

PawełR24-09-2002 17:01:44   [#03]

I sam sobie zadam ponownie pytanie:

Art. 25. [5]-->§ 1. [6]-->Umowę o pracę zawiera się na czas nie określony, na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy.

§ 2. Każda z umów, o których mowa w § 1, może być poprzedzona umową o pracę na okres próbny, nie przekraczający 3 miesięcy.

Art. 251. Zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas określony jest równoznaczne w skutkach prawnych z zawarciem umowy o pracę na czas nie określony, jeżeli poprzednio strony dwukrotnie zawarły umowę o pracę na czas określony na następujące po sobie okresy, o ile przerwa między rozwiązaniem poprzedniej a nawiązaniem kolejnej umowy o pracę nie przekroczyła jednego miesiąca.

Czy to są te korzystniejsze przepisy?

Pytam, bo myślę sobie, że w ten sposób czegoś sie od Was nauczę i przy tym więcej zapamiętam.

Ewa M24-09-2002 17:13:46   [#04]
Paweł też mam taka nadzieję, że czegoś się nauczę. Poza tym czekam na to co inni o tym sądzą. Pozdrawiam.  Ewa
Ewa M24-09-2002 19:16:04   [#05]
Im dłużej dzisiaj wertuję przepisy, tym bardziej odnoszę wrażenie, że komuś chyba zależało na tej gmatwaninie. A może to tylko spiskowa teoria dziejów???. Pomóżcie proszę.
Ewa M24-09-2002 22:39:02   [#06]
Kurka czekam na waszą pomoc. Proszę ;-(
Ewa z Rz25-09-2002 08:15:08   [#07]

Do nauczycieli

Stosuje się przepisy KN, a tylko w przypadku, gdy danej sprawy nie reguluje KN maja zastosowanie przepisy KP.

Sprawę zatrudniania, jak i kiedy dokładnie reguluje KN i nie ma potrzeby sięgania do KP.

Ewo M.

Nie napisałaś dlaczego zastosowałaś ust 7 art 10 KN. Jeżeli zajęcia (rodzaj  tych zajęc w całej szkole), które miał prowadzic ten n-l miały trwać tylko 1 rok, to przyjeta przez ciebie podstawa prawna była prawidlowa. Ale jeśli w nastepnym roku tez planujesz tego typu zajecia i dalej i nie planujesz ich wygaszenia, to powinnas zastosowac ust 6 art 19 KN. Wtedy roszczenie n-la jest zasadne.

Ewa M25-09-2002 14:56:52   [#08]

Ewo serdeczne dzięki za post.

Planowałam te zajęcia tylko jeden rok, za zgodą wizytatora KO. Nauczyciel został o tym poinformowany.

Czy w naszej rzeczywistości szkolnej można coś planować dłużej. Nie możemy się doczekać od organu prowadzącego chociażby zarysu dłuższej polityki oświatowej. W lutym chcieli nas z Henrykiem B połączyć w jedno gimnazjum, więc o jakich planach można tu mówić.

Jeszcze jedno pytanie:

Czy jednak zasadne jest roszczenie nauczyciela w momencie kiedy umowa o pracę wygasła już trzy tygodnie temu ?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]