Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zmiana wynagrodzenia
strony: [ 1 ]
ElaS24-09-2002 00:10:11   [#01]

O, przepraszam. Wcześniej wstawiłam dwa wątki w jednym, więc ponawiam drugie pytanie:

Czy nauczycielowi, który uzyskał tytuł magistra np. w sierpniu br., i na dowód tego ma stosowne zaświadczenie z uczelni, ale przedstawił je dopiero pod koniec września br. (mimo iż mógł zrobić to wcześniej) należy wypłacić wyższe wynagrodzenie z wyrównaniem od września (najbliższy miesiąc kalendarzowy od dnia uzyskania kwalifikacji)?

A może większe wynagrodzenie wypłacić dopiero od października tj. od najbliższego miesiąca od daty przedstawienia stosownego dokumentu?

Ewa z Rz24-09-2002 07:03:30   [#02]

To drugie

Gapiostwo kosztuje... Istotna jest data przedstawienia pracodawcy odpowiednich dokumentów.
Marek z Rzeszowa24-09-2002 07:54:45   [#03]

Ale przecież uprawnienia nauczyciela do wyższego wynagrodzenia zależą od poziomu wyskształcenia a nie od daty przedstawienia wniosku. Myślę, że każdy potrafi wytłumaczyć przed sądem pracy swoje opóźnienie.

Ale nie zauważułem w Kodeksie Pracy normy: "gapiostwo kosztuje".

;-)))

ElaS24-09-2002 08:10:53   [#04]
A gdyby przyniósł dokument dopiero po roku? To co wtedy? Wyrównywać za rok do tyłu?
BUKA24-09-2002 09:09:02   [#05]
Ja właśnie mam taki przypadek. Nauczycielka, wprawdzie zatrudniona na 6 godzin, przyniosła dyplom ukończenia uczelni i powiadomiła mnie o jej ukończeniu po 15 miesiącach. Przyjęłam dokument przez książkę podawczą. Przy zmianie warunków dopisałam, że dokumenty dostarczono w tym dniu i płacę dopiero od października. Nie mam pieniędzy na wyrównanie, więc co mam zrobić.
Marek Pleśniar24-09-2002 09:28:41   [#06]

z dniem wpłynięcia

od 1 dnia następnego mca

ale w sądzie wygra i wstecznie - to tylko w nauczycielstwie mozliwe:-)

Ewa z Rz24-09-2002 12:47:06   [#07]

nie powinna wygrać!

Ale ostatnio wszystko staje się możliwe...
Marek z Rzeszowa24-09-2002 14:19:07   [#08]

Karta Nauczyciela
...

Art. 30.

1. Wynagrodzenie nauczycieli, z zastrzeżeniem art. 32, składa się z:

1) wynagrodzenia zasadniczego,

2) dodatków: za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego oraz za warunki pracy,

3) wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw,

4) nagród i innych świadczeń wynikających ze stosunku pracy, z wyłączeniem świadczeń z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych i dodatków socjalnych określonych w art. 54.

2. Wysokość wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela uzależniona jest od stopnia awansu zawodowego, posiadanych kwalifikacji oraz wymiaru zajęć obowiązkowych, a wysokość dodatków odpowiednio od okresu zatrudnienia, jakości świadczonej pracy, wykonywania dodatkowych zadań lub zajęć, powierzonego stanowiska oraz trudnych, uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia warunków pracy.

...

Art. 39.

1. Zmiana wysokości wynagrodzenia w czasie trwania stosunku pracy w związku z uzyskaniem kolejnego stopnia awansu zawodowego nauczyciela lub z innych przyczyn następuje z dniem pierwszym najbliższego miesiąca kalendarzowego, jeżeli awans lub inne przyczyny nie nastąpiły od dnia pierwszego danego miesiąca kalendarzowego.

 

Załóżmy, że obroniłem pracę magisterską w dniu 20 kwietnia 2002r. W dniu dzisiejszym zwracam się do Ciebie Ewo, jako do swojego dyra z następującym pismem:

W związku z tym, że w dniu 20 kwietnia 2002r obroniłem pracę magisterską proszę o wypłacanie wynagrodzenia zgodnie ze stawkami dla nauczyciela z wyższym wykształceniem mgr z wyrównaniem od 1 maja 2002r.

Co mi odpowiesz? Że "kto późno...". Na jaki przepis się powołasz?

Marek

Basik24-09-2002 16:36:41   [#09]
Masz obowiązek wypłaty od następnego miesiąca. Proponuję jednak zarxządzenie dyrektora/na przyszłość/, że wszelkie dokumenty potwierdzające dodatkowe kwalifikacje powodujące zmianą wysokości wynagrodzenia należy dostarczać w sensownym terminie.
Marek Pleśniar24-09-2002 17:37:37   [#10]

;-)

hmmm:-)

przerabiałem to, wyrównywałem.

ElaS24-09-2002 20:56:07   [#11]

dzięki za sugestie

Decyzja zapadła, będzie miała wyrównane od miesiąca następującego po tym, w którym uzyskała tytuł mgr-a.

Pozdrawiam, Ela.

A... I jeszcze coś. Jestem "kotem" na tym forum i chciałabym wszystkim, którzy mnie teraz oglądają powiedzieć: Dzień Dobry.

Marek z Rzeszowa24-09-2002 21:11:41   [#12]

Chyba: Miau...

Marek

Marek Pleśniar24-09-2002 21:22:16   [#13]

dobrze zrobiłaś Ewa

tak sądzę.

i witaj:-)

Leszek24-09-2002 21:24:51   [#14]

Witaj ElaS.

Pozdrawiam

Zola24-09-2002 22:56:47   [#15]
no,witaj :-)))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]