Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zapytanie w sprawie awansu
strony: [ 1 ]
Aneta23-09-2002 09:28:57   [#01]

nauczyciel posiada awans zawodowy nauczyciela kontraktowego pracując w LO jako nauczyciel historii , później przechodzi do internatu jako wychowawca ,jakim powinien być nauczycielem stażystą , czy kontraktowym ? A jaki by miał awas zawodowy pracyjąc w szkole specjalnej?

Aneta23-09-2002 09:39:33   [#02]

czy można

czy mozna posiadać rózne stopnie awansu zawodowego pracująć w dwóch różnych typach szkół ( internat i szkołą specjalna, po 1/2 etatu, wyższe mgr pedag. historia)? na przykład internat - nauczyciel kontraktowy, szkoła specjalna - nauczyciel stażysta.
Marek z Rzeszowa23-09-2002 09:55:24   [#03]

Jesli są to dwie odrębne umowy o pracę, to TAK.

Lecz jeśli w akcie nadania stopnia nauczyciela kontraktowego masz uprawnienia do nauczanie w tej drugiej placówce to NIE.

Również gdy jest to łączenie (uzupełnianie etatu) to NIE.

Marek

Leszek23-09-2002 20:22:00   [#04]

Dla celów płacowych jesteś kontraktowy, a w specjalnej bez oligo... nie powinni Cię zatrudnić.

Historyk do internatu ma pełne kwalifikacje. Jest pedagogiem.

Pozdrawiam

Zola24-09-2002 00:05:02   [#05]

a ja mam pytanie juz na przyszłośc

w tym roku szkolnym  kończą się staże nauczycieli kontraktowych ,te 2 lata i 9 miesięcy

zgodnie z KN - nauczyciel ,który nie uzyska w ciągu 4 lat od momentu zatrudnienia stopnia nauczyciela mianowanego automatycznie nie może byc nauczycielem w tej szkole-umowa mimo,że na czas nieokreslony nie obowiązuje  (tak chyba stoi  w KN)

czy  te cztery lata dotycza także nauczycieli ,którzy rozpoczęłi pracę przed wejściem zmian KN  ?

i jak to powinno wyglądać w praktyce ?

nauczyciel nie zdał egzaminu to ja sobie zatrudniam nowego

czy trzeba jakoś o tym nauczyciela powiadomić ?,kiedy ? ,przeciez ruch słuzbowy do końca maja i staż do końca maja

wcześniej też głupio,bo może udowodni,że wszystko zrobił

przypomiać o tym zapisie KN ,ale właściwie dlaczego ?

to nauczyciel robi staż i powinien byc tego swiadomy

zastanówmy się już dziś ,żeby nas maj nie zaskoczył

Ewa z Rz24-09-2002 07:08:31   [#06]

Moim zdaniem...

Wygaśnie 31.08.2004 roku bo dopiero od 1 wrzesnia 2000 roku można było staz realizować, choć nie jest to do końca jasne...

Spotkałam sie ze zdaniem, że to dopiro nastąpi 31.08.2006 roku gdyż praepis ten wprowadziła ustawa czyszczaca 21.10.2001. Nie zgadzam sie z tym bo od nowelizacji z 2000 roku nie mozna bylo zatrudniać kontraktowego na czas nieokreslony.

Na tym foru jeszcze ktos prezentował zdanie, że to powinno byc wczesniej, ale na to bym uważała...

Zola24-09-2002 16:06:31   [#07]

Ewa jesteś niezawodna

czyli znowu niedoróbka i można wylądować w sądzie
Tadek25-09-2002 13:41:44   [#08]

przerwa

Jak jeżeli jest powinna być przerwa między awansem na nauczyciela mianowanego (uzyskał 3o VII 2001). Czy z dniem 1 IX może rozpocząćstaż na nauczyciela dyplomowanego.
Leszek25-09-2002 18:21:39   [#09]

Nie spotkałem zapisu o zakazie.

Natomiast w ciągle nowelizowanej KN jest taki zapis:

Art. 9c.

3a. Nauczycielowi mianowanemu ubiegającemu się o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego, za spełnienie odpowiednich wymagań, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 9g ust. 10, uznaje się także jego odpowiedni dorobek zawodowy ze szczególnym uwzględnieniem okresu od dnia suzykania stopnia nauczyciela mianowanego.

Czy przy krótkim stażu pracy jest możliwe szybkie wypełnienie wymogów kwalifikacyjnych w stopniu możliwym dla uzyskania akceptacji (dot. awansu na dyplomowanego)?

Wszak to tylko 2 lata 9 miesięcy...

Pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]