Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Państwo prawa -teksty jednolite.
strony: [ 1 ]
grajko22-09-2002 22:17:07   [#01]
Podglądając Wasze FORUM - od niedawna - szukałem odpowiedzi na moje wątpliwości dotyczące prawnych aspektów mojej pracy.  Jestem skromnym dyrektorem gimnazjum. Odnoszę wrażenie, że miotacie się - i ja rownież -  między ustawami, rozporządzeniami, paragrafami, ustępamii, punkami i kto wie czym jeszcze?
To świadczy o Waszej odpowiedzialności, zaangażowaniu, zdyscyplinowaniu, trosce o przyszłe pokolenia Rzeczypospolitej.
Jesteście wspaniali - III RP jest ,  lub będzie -  z Was dumna.
Od dawna borykam się z problemem jednoznaczej wykłani prawa - ta jest trudniejsza -  i jednolitego ogłaszania prawa co jest proste jak linia w geometrii Euklidesa.
Mam pytanie?????????????????????????????????????????????????????????? - czy organy stanowiące prawo mają obowiązek ogłaszania  li tylko zmiany do zmiany ustawy, rozporządzenia etc. czy są zobligowane do ogłaszania jednolitej litery prawa.
Jeśli organy stanowiące prawo nie mają takiego obowiązku - jest źle i będzie  jak jest - jeśli mają -  będzie lepiej, mniej problemów.
Skonsolidujmy się - nałóżmy na organy stanowiące prawo obowiązek ogłaszania jednolitej litery prawa na dany dzień.
Gorzej dla adwokatów - lepiej dla nas.
Barla22-09-2002 22:45:26   [#02]

a jednak

to tylko moje zdanie ale nie ma obowiązku ogłaszania tekstów jednolitych.

grajko23-09-2002 00:04:28   [#03]
Czy nie można tego zmienić?
Jak to można zmienić?
Be or not to be?
Nie tylko oglądaj - Zmieniaj co da się zmienić - na lepsze.
grajko23-09-2002 00:29:19   [#04]

Tyklo dla odważnych

Najświatlejsi - NIOSĄCY KAGANEK OŚWWIATY- uproście prawo dla
maluczkich,  dla nich istejecie , tak przynajmniej w każdym zdaniu piejecie.
beera23-09-2002 08:32:08   [#05]

Grajko :-)

Nałóż na siebie takie zadanie :-)

My chętnie pomożemy, bo masz rację

I wtedy zapiejemy z zachwytu :-))))

Marek z Rzeszowa23-09-2002 10:02:35   [#06]

Tekst jednolity pojawia się wtedy, gdy kolejne zmiany spowodowały zupełny brak czytelności. Nie mu reguł.

Trudno wyobrazić sobie, że gdy w ustawie liczącej kilkdziesiąt stron, wprowadzono dodatkowy akapit, lub skreślono jakiś punkt - od razu pojawi się tekst jednolity.

Jednakże w przypadku tak poważnych nowelizacji jak dokonano ostatnio w wielu aktach prawnych dotyczących edukacji (KN, UoSO, Rozporządzenia dotyczące oceniania, rmowych planów itp...), aż prosi się o teksty jednolite.

Trudno jednak spodziewać się po MENiSie tekstów jednolitych, skoro nie uporali się przez dwa lata z podstawowym dla nauczycieli aktem prawna jakim jest rozporządzenie o kwalifikacjach.

Departament prawny MENiS do wymiany?

Marek

Leszek23-09-2002 20:18:29   [#07]

Jak sobie sami nie złożymy tekstu jednolitego to będziemy bardzo często napotykać przepis prawny małoczytelny. Nie mam wykształcenia prawniczego i niezwykle ciężko czyta mi się kilka rozporządzeń zmieniających.

Zachęcam do ujednolicania.

Pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]