Forum OSKKO - wątek

TEMAT: płace nauczycieli po SN
strony: [ 1 ][ 2 ]
monipg29-05-2006 15:06:49   [#51]
http://wiadomosci.onet.pl/1330713,11,item.html

nie tylko o zerowkach ale i o nauczycielach po SN
Konto zapomniane29-05-2006 17:07:17   [#52]

ja chyba jestem tępy :)

siedzę dziś cały dzień w necie i czytam o tych kwalifikacjach i nic.. chyba przesilenie wiosenne źle na mnie wpływa.
mam czterech nauczycieli (mianowanych) praktycznej nauki zawodu którzy kończyli PST i co do kwalifikacji to wkońcu doszedłem że zostają (Rozporządzenie MEN i S z dnia 10 września 2002) ale co z tym wynagrodzeniem. skąd się wzieło to iż spadają do 4 grupy zaszeregowania. przecież ten wspominany art. 11 nic mi nie mówi.
Czy ktoś może mi to wyłożyc tak po chłopsku. Pomocy bo zostały mi 2 dni na ewentualne wypowiedzenie zmieniające.
rzewa29-05-2006 20:29:00   [#53]

sprawa wygląda następująco:

generalnie wg rozporządzenia płacowego zakłady kształcenia nauczycieli dzielą się na dwie grupy: kolegia (kolegium nauczycielskie, nauczycielskie kolegium języków obcych) i pozostałe (SN, SWP, PST itp) - pierwsze należą do 3 grupy płac, a drugie do czwartej grupy.

Z uwagi na fakt, że do 31 sierpnia 2006 mogli być normalnie zatrudnieni n-le bez kwalifikacji (pozostałości zmian 2000 roku), rozporządzenie ustalało, że przejściowo (do 31.08.2006) n-le mający ukończone pozostałe (nie kolegia) zakłady kształcenia nauczycieli, będą wynagradzani wg 3 grupy (tak jak kolegia) - mówi o tym §11 rozporządzenia płacowego.

Było to po to by n-le bez kwalifikacji mieli niższe uposażenie od n-li z kwalifikacjami.

Od 1 września 2006 w szkołach nie mogą juz być zatrudnieni n-le mianowani bez kwalifikacji, wobec czego w grupie 4 znajdą się pozostałe zakłady kształcenia n-li, tak jak to było od początku zamierzone i jak wiedzą o tym nauczyciele, których to dotyczy od lat 6-ciu.

Owszem nie wiadomo co może jeszcze do tego czasu zrobić Minister - może zmienić rozporządzenie przesuwając termin lub usuwając wogóle 4 grupę zaszeregowania... to wielka niewiadoma - na rzaie jest tak jak napisałam wyżej.
Konto zapomniane30-05-2006 07:39:21   [#54]

rzewa

dzięki bardzo teraz wiem jak się do tego zabrać, ale moi nauczyciele po PST są bardzo zdziwieni tym przepisem mimo że pracują u mnie od 93 r.

Teraz muszę wyskrobać wypowiedzenie zmieniające.

wiesia30-05-2006 08:17:34   [#55]
Wcześniej gdzieś na tym forum było wyjaśnienie, że nie można wręczać wypowiedzeń zmieniających nauczycielom zatrudnionym na podstawie mianowania.
Konto zapomniane30-05-2006 09:44:25   [#56]
W myśl violi2 (post #12) wolę mieć twarde serce niż d..ę dlatego puściłem już procedurę wypowiedzeń.
rzewa30-05-2006 16:06:53   [#57]

pisaliśmy w tym wątku

to nie powinno być wypowiedzenie, a informacja-przypomnienie o tym.

A we wrześniu angaż z nowymi stawkami.
beera30-05-2006 20:46:37   [#58]

myslę, ze nie będzie żadnego spadku w tabeli

tak jakoś czuję...

Grażyna30-05-2006 23:33:12   [#59]

ad. SN i obniżonej płacy

mam taką wątpliwośc- a co na to PIP? Czy mozna pracownikowi obnizyć wynagrodzenie? Kwalifikacje ma, mianowany jest, pracuje pewnie sumiennie od ok. 30 lat, osiąga sukcesy, uczniowie i rodzice go szanują (tak sobie gdybam...;)) i co? Z dniem tym i tym - jest Pan/Pani inaczej opłacana? A co na to konstytucja?

To tylko głosne rozważania, ale może warto się nad tym teraz zastanowić, a nie w sądzie?

I jeszcze jedno, gdzieś już o tym była mowa. Że np. Ko daje zgodę na zatrudnienie naszego nauczyciela (tu nie ma kwalifikacji, np. do historii), ale uczy 16 godz. j. polskiego, bo ma kwalifikacje. Ktoś sugerow, że 4 godz. historii ma płacone jako stazysta (bo bez kwalifikacji), a 16/18 jako mianowany (lub dyplomowany).

Czy mozna praconikowi płacić z dwóch róznych tabel zaszeregowania? Czy można mu dzielić wynagrodzenie? PIP chyba by się z tym nie zgodziła.

Grażyna31-05-2006 10:02:14   [#60]
i co nikt?
rzewa31-05-2006 10:23:20   [#61]

Grażyna,

PIP do tego nic nie ma - takie jest rozporządzenie i kropka -> nawet PIP nic tu nie może...
Może tylko Minister -> zmienić rozporządzenie, poczekamy, zobaczymy - słychać, że problem został dostrzeżony. Szkoda, że tak późno... Ale zz-ty i n-le też o tym wiedzieli od lat kilku i cicho siedzieli - larum podnieśli za 5 dwunasta.

Co do zatrudnienia -> można tak, ale... nie na jedna umowę o pracę!
Grażyna31-05-2006 10:26:00   [#62]
tak, ale nauczycielowi chyba niue mozna dać dwóch umów o pracę?
rzewa31-05-2006 10:28:12   [#63]

a dlaczego nie można?

pp proszę :-)))
beera31-05-2006 10:31:42   [#64]

rzewa

przeciez wiesz,  ze nie mozna jesli jest to praca o tym samym charakterze

a n-l biologii i n-l geografii, to praca o tym samym charakterze

beera31-05-2006 10:33:27   [#65]

jeszcze powiem tak:

takie podejście, to falandyzacja prawa i aczkolwiek Falandysza lubilam i cenilam bardzo nie podoba mi się to tańczenie na linie w przypadku szkoły.

rzewa31-05-2006 10:33:40   [#66]

nie

jeśli są różne wymagania kwalifikacyjne - a są!
beera31-05-2006 10:34:24   [#67]
podaj pp na to twierdzenie
rzewa31-05-2006 10:39:04   [#68]

??

a pp zakazu dwóch umów?

A wymagania kwalifikacyjne są różne - polonista nie może uczyć matematyki -> wynika to z rozporządzenia o kwalifikacjach.

Jak braknie mi godzin polskiego, a mam mianowanego polonistę i kontraktowego matematyka, to i tak muszę zwolnić polonistę a nie matematyka nawet jeśli ten polonista korzytsa z ochrony a matematyk nie.
beera31-05-2006 10:44:10   [#69]

powtarzam- dwie umowy na pracę o tym samym charakterze  są niezgodne z przepisami.

Praca biologa i geografa to praca na stanowisku NAUCZYCIELA to praca o tym samym charakterze.

Nie ma tu nic do rzeczy, czy on jest po matematyce, czy po geografii

nie zapędzajmy się w ślepy zaułek- kurcze

rzewa31-05-2006 10:45:55   [#70]
pozwól, że się nie zgodzę... :-)
beera31-05-2006 11:07:17   [#71]

nie, nie pozwalam ;)

:))))

......

a szczerze- wolalabym bysmy jednomyslnie przeciwstawiali się KO w tym względzie- moze stąd ten upór?

Grażyna31-05-2006 11:47:41   [#72]

radca prawny (mój-więc mu wierzę;)) twierdzi, że nie mozna dać nauczycielowi dwóch umów. Dlatego zrodziło się moje pytanie: Czy można nauczycielowi dzielic wynagrodzenie (np. mianowany + stażysta), wg mnie nie mozna. Co więc stanie się we wrzesniu (jak zabraknie specjalistów do każdego przedmiotu w szkołach, a z tym się trzeba liczyć?).

WQiem, dzielę włos na czworo i wybiegam do przodu "co by było, gdyby..., ale to gdyby będzie prędzej niż sądzimy, bo czas szybko zleci...

beera31-05-2006 11:54:31   [#73]

nie- dla mnie nie dzielisz

ponieważ zgadzam się z Tobą, uwazam, ze powinnismy się za to wziąć

Viola231-05-2006 20:59:47   [#74]

moje nauzycielki z ciężkim sercem podpisały wypowiedzenie zmieniające warunki płacy.

na spotkaniu ZZ myła o tym mowa, wysłano tysiące listów do ministra, który ma zająć stanowisko w tej sprawie po konsultacjach z ministrem finnsów (mam ogromną nadzieję, że stanowisko bedzie z korzyścią dla nauczycieli).

martwi mnie tylko fakt, że ZZ tak późno wzięły się za tą sprawę. czy wszystkie bolączki muszą być załatwoane tuż przed dzwonkiem?

beera31-05-2006 21:09:00   [#75]

z debaty przedwczoraj:

Również w sprawie postulatu ZNP, dotyczącego utrzymania wynagrodzeń przez nauczycieli będących absolwentami SN po 31 sierpnia 2006 r., minister nie zajął stanowiska, zapowiedział jedynie podjęcie decyzji po dogłębnej analizie tego problemu.

ulkowa31-05-2006 21:13:40   [#76]

zostawiono ten problem w szkołach

niestety, ale ten problem spadł tylko na szkoły. To dyrektorzy szkół będą latać po sądach. Nikt i nigdzie nie potrafi powiedzieć jasno: jest tak napisane w ustawie i tak ma być. Prawnicy niestety nie znają prawa oświatowego. A nauczycielom po PST lub SN i tak trzeba było dąć wypowiedzenie zmieniające. Bo na jakiej podstawie tak z dnia na dzień zmienić jemu wynagrodzenie na niższe? § 11 rozporządzenia to mało. Jakoś tak u nas zawsze wszystko na ostatnia chwilę. Zgodnie z zasadą jakoś to będzie. A pamiętacie jak w okresie ferii trzeba było w NATYCHMIAST wypisać wszystkie podręczniki używane w szkołach. I CO? I nic. Oświata po prostu już ma gangrenę
Grażyna06-06-2006 22:25:50   [#77]
Podniose ten watek, żeby nam nie umknął, bo sprawa "boląca" i trudna...
Grażyna07-06-2006 20:20:46   [#78]
a co jesli n-l, któremu chcemy wypowiedzieć warunki placowe jest SIP-owcem? W przepisach dot. SIP (chyba par. 13) jest mowa, że SIP-owca nie można zwolnić z pracy bez porozumienia ze ZZ, w czasie trwania mandatu i rok po jego zakończeniu?
rzewa08-06-2006 02:38:32   [#79]

właśnie

m.in. piszę (z uporem maniaka), że to nie jest zadne wypowiedzenie - po prostu pewien przepis zaczyna inaczej funkcjonowac i tyle... Wiadomo było o tym od dawna.

Ci n-le mieli czas (ładnych parę lat), wiedzieli o tym i mogli sobie podnieść poziom wykształcenia.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]