Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kontraktowy opiekunem stażu
strony: [ 1 ]
Baba Ewa19-09-2002 22:08:22   [#01]

Bardzo proszę o pomoc.

Czy nauczyciel kontraktowy (ostatni rok pełnego stażu na mianowanego) może być opiekunem stażu nauczyciela stażysty?

Wg mojej "wiedzy" nie, ale może się mylę. Pomożecie?...... ;-))

Ewa z Rz19-09-2002 22:47:26   [#02]

Art 9c ust 4 KN

 4. Nauczycielowi stażyście i nauczycielowi kontraktowemu odbywającemu staż dyrektor szkoły przydziela spośród nauczycieli mianowanych lub dyplomowanych opiekuna, z tym że w przedszkolach, szkołach i placówkach, o których mowa w art. 1 ust. 2 pkt 2, opiekunem nauczyciela stażysty może być również nauczyciel kontraktowy, a nauczyciela kontraktowego - nauczyciel zajmujący stanowisko kierownicze.

Ewa z Rz19-09-2002 22:51:18   [#03]

Jeszcze...

Te placówki, w których to nie obowiazuje to placówki niepubliczne

art 1 ust 2 pkt2 KN:

2) nauczyciele zatrudnieni w:

a) przedszkolach publicznych, szkołach i placówkach publicznych prowadzonych przez osoby fizyczne oraz osoby prawne nie będące jednostkami samorządu terytorialnego,

b) przedszkolach niepublicznych, niepublicznych placówkach, o których mowa w ust. 1 pkt 1, oraz szkołach niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych,

Baba Ewa20-09-2002 00:38:59   [#04]

Dziekuję Ewo,

Na tej właśnie podstawie opierałam swoją "wiedzę". Poradź mi teraz proszę jeszcze co mam robić dalej...

To moją podopieczną dyrektor wyznaczył na opiekuna stażystki. Jestem "podpadnięta", bo zdaniem szefa "zawsze wiem lepiej" (dzieki forum i własnemu awansowi naprawdę nieźle poruszam się po ustawach i rozporządzeniach i staram się dzielić tym co wiem z innymi). Ale chyba powinnam zwrócić uwagę szefa na ten zapis w KN?

Ewa z Rz20-09-2002 06:50:29   [#05]

Jak najbardziej.

W trosce o spokój tej (tego) stażystki, która jest przeciez twoja koleżanką.

Gdyby, nawet kiedyś w przyszłości, ktoś się tego dogrzebał, z jej awansu nici - decyzja dyra może być uchlona, bo to uchybienie formalne...

Idź do szefa, żeby ci wytłumaczył jak to jest, bo ty chyba czagoś nie rozumiesz, a może nie umiesz czytać przepisów?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]