Forum OSKKO - wątek

TEMAT: pilne pytanie - egzamin gimnazjalny
strony: [ 1 ]
hania18-09-2002 20:57:11   [#01]

Kochani! Przejrzałam sobie Marka katalog ale nie doszukałam się odpowiedzi na takie pytanie: Czy i do kiedy rodzice mają wystapić do dyr szkoły( i czy na piśmie) z wnioskiem o dostosowanie warunków i form egzaminu do indywidualnych potrzeb psychofizycznych ucznia?

W rozp o ocenianiu jest tak:w § 32:

a) ust. 1 otrzymuje brzmienie:

"1. Uczniowie (słuchacze) z zaburzeniami i odchyleniami rozwojowymi lub ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się mają prawo przystąpić do sprawdzianu lub egzaminu gimnazjalnego w warunkach i formie dostosowanych do indywidualnych potrzeb psychofizycznych ucznia (słuchacza), na podstawie opinii publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym publicznej poradni specjalistycznej, albo niepublicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym niepublicznej poradni specjalistycznej, spełniającej warunki, o których mowa w art. 71b ust. 3b ustawy, z zastrzeżeniem ust. 1a. Opinia powinna być wydana przez poradnię nie później niż do końca września roku szkolnego, w którym odbywa się sprawdzian lub egzamin gimnazjalny.",

Mają prawo - czyli nie muszą? To znaczy, że ktoś winien zdecydować, czy chcą tego dostosowania potrzeb( chodzi o uwzględnienie róznych dys..., wydłużenie czasu pracy itp) Rozumiem, że uczeń dostarczył(lub rodzic) w czasie - do końca września- opinię poradni. Czy jak ją szkoła ma - tzn, że automatycznie uczeń jest uwzględniany jako ten z trudnościami i musimy mu stosowne warunki zapewnić?

W ogóle - wiąże się to - jak myślę - ze zgłaszaniem odpowiedniej ilości zapotrzebowań na np inny typ arkuszy, czyli z Hermesem?

Mam w tym roku klasę trzecią - jutro zebrania z rodzicami, oświećcie mnie, błagam, trochę......!

krystyna18-09-2002 21:44:54   [#02]

W ubiegłym roku mieliśmy 3 takie przypadki.       Opinia poradni była, ale to właśnie rodzice uczniów podjęli decyzję, że wolą, by ich dzieci  pisały egzamin razem z innymi, a nie w żadnych "specjalnych warunkach".

Swoją wolę wyrazili oczywiście na piśmie.

HenrykB19-09-2002 00:20:11   [#03]

Problem z Hermesem

masz tylko wtedy, jeśli uczeń będzie pisał na innym arkuszu. Jeśli to dyslektyk i jest orzeczenie - to zaznacz w Hermesie na wszelki wypadek. Na egzaminie i tak nikt go nie zmusi do skorzystania z przywileju.

Na wszelki wypadek warto tych uczniów zaplanować w odrębnej sali. Jeśli się nic nie zmieni, to i tak sale bedą inaczej zorganizowane, niż w wydruku Hermesa. Tego chyba nie regulują żadne przepisy, tylko procedury OKE.

HenrykB19-09-2002 00:20:54   [#04]

I nie spiesz się z Hermesem

bo go zmieniają!
Marek z Rzeszowa22-09-2002 21:33:30   [#05]

Oj haniu.

Źle szukałaś.

;-))

Jest to tu:

http://www.oskko.edu.pl/forum/katalog.php?t=29&c=52&sc=32

Marek

hania23-09-2002 15:47:22   [#06]

Mareczku

To ja znalazłam, przeczytałam dokładnie. Ale odpowiedzi na moje pytanie w pierwszym poście tu zadane nie było. Wyrażę się ściślej: Czy jest przepis jakowyś mówiący o tym czy w ogóle i do kiedy rodzice mają o dostosowanie warunków wystąpić, czy to tylko zabezpieczenie się dyr wewnętrznym zarządzeniem....Dzięki Eli M za korespondencję priva!. Wątpliwości nadal mam....chociaż robi się w szkole... jak się robi. Ja nie dyr, ale wychowawcą jestem i też chcę wiedzieć...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]