Forum OSKKO - wątek

TEMAT: niezdana poprawka
strony: [ 1 ]
Gaba18-09-2002 20:01:04   [#01]
1. Uczeń klasy IV nie przystąpił do egzaminu w sierpniu.
2. Złamał nogę i na prośbę mamy zrobilismy mu egzamin we wrzesniu.
3. Nie zdał tej poprawki (Sobieski pod wiedniem walczył z krzyżakami przeciwko Polsce...)

Ale my nie mamy klasy IV... tylko V i tylko VI.

co ma szkoła zrobić teraz, nie może dziecko nie chodzic do szkoły... czy ja mam powiadomić szkołe rejonową, że ma ucznia, zeby się nim zaopiekowali?


Mama nie przeniosła dokumentów.
Marek z Rzeszowa18-09-2002 20:07:56   [#02]

A co byś z nim zrobiła, gdyby nie uzyskał promocji w czerwcu?
Zrób to teraz.

Marek

beera18-09-2002 20:09:09   [#03]

chyba tak!

Musisz go skierować do jego obodowej szkoly podstawowej

 

Swoja droga teraz w połowie wrzesnia, to kurka nie będzie mu łatwo.

Zresztą pewnie i tak byloby trudno

gosiula18-09-2002 20:20:27   [#04]

paragraf 16 z Rozp. MENiS w sprawie ...oceniania itd

(ale to z tej wersji ujednoliconej z 11.09.2002)

  1. Uwzględniając możliwości edukacyjne ucznia szkoły podstawowej i gimnazjum, rada pedagogiczna może

jeden raz w ciągu danego etapu edukacyjnego promować do klasy programowo wyższej ucznia, który nie

zdał egzaminu poprawkowego z jednych zajęć edukacyjnych, pod warunkiem, że te zajęcia edukacyjne

są, zgodnie ze szkolnym planem nauczania, realizowane w klasie programowo wyższej.

 

PS.  Gabo, zwróć uwagę ile terminów historycznych  ten uczeń...znał: Sobieski, Krzyżacy, Wiedeń i wiedział, że była jakaś walka. Znam licealistke, która nie słyszała nic o Hitlerze. A jedna gimnazjalistka twierdziła nie dawno, że stolicą Paryża jest ...Wieża Eifla, a Drezno leży w ...Pradze. I miałam kiedyś szefa, który twierdził, że "but spadł mu na schód" i "kwiatki sechną w doniczkach"  :-))))

RomanG18-09-2002 20:27:21   [#05]
Słyszałem kiedyś rozmowę dwóch pań:
-Wiesz, musze schuś.
-Nie mówi się schuś, tylko ścięc.
Włącza się trzecia
-O, mowo polska!, można pęc.
Gaba18-09-2002 20:50:55   [#06]

tak... masz babo placek

Rada jest jutro klasyfikacyjna dla tego jednego dzieciaka... i... się zastanawiam.

Będziemy gadać tylko o nim: 49 % absencji (co u mnie delikwenta stawia na pozycji bardzo trudnej - zero chęci... bo chętni, skopanych kilkanascie samochodów, napady na starszuki....... bo czarusie, czarodzieje, obecni ciałem maja dopa... z definicji, dla nich stolica Francji może być gdziekolwiek), a ten tu gagatek nie ... nic z tych rzeczy... on kształci się w innym zawodzie.

Co do Sobieskiego pod Wiedniem, to nie przesadzajmy, bo to myśmy te terminy znali, bośmy je napisali - nasz bohater miał tylko powiedzieć z kim walczył ów nieszczęsny Sobieski i nawinęli sie krzyżacy z pytania wczęśniejszego.

Ale 966 to dla niego XIII lub XIV wiek, a  w Biskupinie głównie zajmowano się bawieniem i tańczeniem, bo jak taki gostek... porwał dziewuchę, to uch! - ciekawe jakie "uch" miał na myśli nasz mały gotsek krakowki, wypowiadając się o gostku biskupińskim?


- Zabiłem siedem ćmów.
- Ciem!
- Ciem? Kapciem!!!
RomanG18-09-2002 20:54:31   [#07]
Elementarna wiedza z wychowania do życia w rodzinie:
my mówimy "te sprawy", a oni "uch!"
gosiula18-09-2002 20:56:54   [#08]
To zmienia calkiem punkt widzenia. Zależy co przeważy: pragnienie spokoju, czy powinnosci pedagogiczne. Właściwie... niech rada decyduje
Marek z Rzeszowa18-09-2002 22:54:06   [#09]

Mówisz Gabo, staruszki i samochody? No, no...
Ten gagatek przypomniał mi brodaty dowcip o Jasiu i nowym nauczycielu - stażyście ;-).

Gdy nowy nauczyciel usiłował od Jasia wyegzekwować minimum dyscypliny na lekcji (oczywiście kulturalnie i z zachowaniem wszelkich znamion poszanowania godności, i takich tam...) Jasiu odrzekł mu krótko: odp... się ode mnie, bo ci przyp....

Nauczyciel wziął Jasia pod makiet i dawaj z nim do... dyrektora. Dyrektor przyjął nowego nauczyciela w gabinecie a Jasiowi kazał iść do klasy. Posadził stażystę na krześle i rzekł mu tak: ja, na pana miejscu bym się odp... , bo on rzeczywiście może przyp... .

Marek

Żaczek18-09-2002 23:07:14   [#10]

.....

Masz Gabo placek;-)))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]