Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nowi kuratorzy
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ]
beera07-03-2007 08:51:26   [#151]

dobrze jest gdy się ma swoje zdanie i stanowisko

gorzej, gdy trzeba się zrzec jednego, na rzecz drugiego

jeszcze gorzej, gdy to zrzeczenie dotyczy zdania

............

a jak było/jest w tym przypadku wie tylko zainteresowany- i pewnie dobrze

skrzat07-03-2007 09:00:04   [#152]
"Wygrała pani konkurs na kuratora w czwartym podejściu. Wcześniej zwyciężyła Beata Florek, ale minister Giertych nie zgodził się na jej nominację ze względów politycznych. Czy to zwycięstwo i poparcie władz LPR nie będzie dla pani kulą u nogi?

- Nie widzę, by ta nominacja miała jakiekolwiek uzasadnienie polityczne. Oświata ma być całkowicie oderwana od polityki, a kurator osobą apolityczną."


MA być....to prawda ;)

hihihiii
dhausner07-03-2007 09:23:35   [#153]
A na jakim Ty świecie Skrzatku żyjesz? To u nas normalka mówienie, że czarne jest białe, a białe czarne. Nauczyciel musi przestrzegać norm etycznych, nie fałszować obrazu rzeczywistości, a Pani Kurator już jest politykiem i może ( na dodatek przychylna opcji rządzącej).
jatoja07-03-2007 10:19:13   [#154]

sprzedam dowolną ilość Murti Binga (zaprzyjaźnionym)

To nie jest u nas normalka...to jest nie-normalka, która uważamy za normalkę -  "a bośmy to jacy tacy".

Pani kurator może okazać się dobrym kuratorem, może jest kompetentna i kreatywna ( to teraz modne być kreatywnym), może  to "ludzki pan" będzie - ...ale nie,  przecież jest apolityczna ( no bo prawdę mówi, hę?), a jako nauczyciel musi przestrzegać norm etycznych ( bo nie jest złym nauczycielem, hę?), więc czekają ją albo walki z politycznym ministerstwem, albo .... łyknie Murti Binga.
AnJa07-03-2007 10:29:16   [#155]
witkacego(?) to bym do tego nie mieszał- chyba jednak inne poziomy

dlaczego mi się wydaje, ze takie osoby jak kurator,czy naczelnik wydziału komunikacji w powiecie nie powinni byc kreatywni ?
jatoja07-03-2007 10:46:30   [#156]
odpowiadam na pytanie : kreatywność na stanowiskach politycznych czyni z ludzi na stanowiskach tychże kreaturami. (chyba)
Adaa07-03-2007 11:30:38   [#157]
a jakby tak przykaladzik z zycia- dla lepszego zobrazowania postawionej jatoju tezy:-)
jatoja07-03-2007 12:56:29   [#158]

Na razie od strony teoretyczno- terminologicznej mi wyszło. :-)))

 

Kopaliński tak:

kreatura nikczemnik, nędznik, podlec ( tu nie wiem, nie mnie oceniać; przyp. ja...); zausznik, poplecznik, pomagier, kumoter, protegowany ( a to dało radę obserwować w życiu politycznym; przyp. ja...), istota ( nieistotne w polityce; przyp.ja...) .  

kreować tworzyć, ustanawiać, wprowadzać ( jako zausznik, poplecznik pomagier, kumoter czy protegowany ... raczej dotworzyć, doustanawiać i dowprowadzać wytyczne z politycznej góry; przyp.ja... ); teatr. odtwarzać rolę sceniczną ( wcielać się, znaczy w kostiumie występować, nie-sobą być, tekst na pamięć znać; przyp.ja...); przest. mianować; obierać ( no i "baba w babie", matrioszka barwna i usmiechnięta; przyp.ja...)

bogna28-06-2007 07:19:51   [#159]
"Gazeta Wyborcza": Dobry na kuratora, ale bezpartyjny
Jerzy Ambroży nie został pomorskim kuratorem oświaty, choć poparło go ośmiu z dziewięciu członków komisji konkursowej. Wystarczyło, że przeciw był przedstawiciel ministra edukacji Romana Giertycha.

Ambroży od 1990 r. jest dyrektorem Zespołu Szkół Usługowych w Gdyni. Jest też doktorem Instytutu Badań Edukacyjnych MEN, autorem wielu publikacji o profilowanym kształceniu zawodowym. Nigdy nie był związany z żadna partią.

- Jrerz Ambroży to zdecydowanie najlepszy kandydat spośród startujących we wszystkich trzech dotychczasowych konkursach - mówi Ryszard Zarucki, przewodniczący komisji konkursowej. - Na dziewięciu członków komisji ośmiu opowiedziało się za nim, tylko przedstawiciel ministerstwa złożył zdanie odrębne. Rekomendowaliśmy pana Ambrożego ministerstwu i wojewodzie. Roman Giertych przychylił się jednak do zdania odrębnego i kandydatura przepadła.

W komunikacie MEN czytamy: "Według Ministra kandydat nie spełnił warunków formalnych, tj. nie przedstawił wszystkich wymaganych w rozporządzeniu dokumentów. W zaistniałej sytuacji Wojewoda Pomorski został upoważniony do ponownego rozpisania konkursu. Minister Edukacji Narodowej podkreślił, że powodem decyzji nie jest negatywna ocena przygotowania Jerzego Ambrożego do pracy na stanowisku Pomorskiego Kuratora Oświaty."

Nikt nie umiał odpowiedzieć "GW", o jakie warunki formalne chodzi. Nie wie tego przewodniczący Zarucki.

- Zdziwił mnie ten komunikat, ale odczytuję go jako zachętę do ponownego startu - mówi Ambroży.

- To wybieg, pan Ambroży przepadł, bo nie był swój - uważa Franciszek Potulski, rzecznik pomorskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego, wiceminister edukacji za rządów SLD. Dobrze o Ambrożym mówi też "Solidarność".
barbaras228-06-2007 10:09:06   [#160]
A u nas wojewoda za przekroczenie uprawnien finansowych pani kurator wnioskowal do ministerstwa o odwołanie i jak myślicie jaka była odpowiedź???????????
bardu28-06-2007 13:21:48   [#161]

barabas2

czy ty z  kuj-pom?
bardu28-06-2007 13:21:55   [#162]

barabas2

czy ty z  kuj-pom?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ]