Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kontynuacja skróconego stażu
strony: [ 1 ]
Beata Z15-09-2002 13:09:44   [#01]

Zwracam się do Państwa o pomoc w rozwiązaniu następującej kwestii:

W 2000 roku nauczycielka złożyła wniosek o skrócony staż do awansu zawodowego na nauczyciela dyplomowanego ( miała ku temu wymagane uprawnienia), nie zakończyła stażu z różnych względów w maju 2001 roku , po czym od 1 września tegoż roku do 30 czerwca 2002 ( czyli 10 miesięcy) korzystała z urlopu dla poratowania zdrowia. Wróciła do pracy 1 września i chciałaby kontunuować skrócony staż. Moja Pani Dyrektor twierdzi, że nie może tego uczynić, gdyż przerwa w odbywaniu stażu trwała ponad pół roku, a co więcej w chwili obecnej nauczycielka musi odbyć staż w pełnym wymiarze, czyli 2 lata i 9 miesięcy. Uważam, że Pani Dyrektor ma rację. Nauczycielka upiera się, że jest to kwestia tylko dobrej woli dyrektora, aby uznać jej poprzedni okres stażu oraz zezwolić na kontynuację skróconego stażu. Uważam,że "dobra wola" dyrektora nie wystarczy, gdy jasno te kwestię określaja przepisy. A może nauczycielka ma rację, a Pani Dyrektor się myli ?

ewa15-09-2002 13:43:07   [#02]

art. 9d. ust.4 KN .. W razie złożenia wniosku po upływie 6 miesięcy od dnia przerwania stażu, nauczyciel obowiązany jest odbyć staż ponownie w pełnym wymiarze ... ( chyba że, ust.4a - był skierowany do pracy za granicą).

"Dobra wola" dyrektora jest ograniczona przepisami.

janzg15-09-2002 13:44:42   [#03]
uważam, że nauczyciel dyplomowany, to nie jest nauczyciel, którego należy prowadzić za rękę. Jeśli nie umie czytać ze zrozumieniem tekstów rozporządzeń i ustaw, to ponowny staż 2 lata i 9 miesięcy może mu tylko  pomóc.
Małgosia15-09-2002 19:33:16   [#04]

nareszcie!

Nareszcie ktoś to głośno powiedział! Zgadzam się z moim przedmówcą w całej rozciągłości.
jagrom15-09-2002 20:37:43   [#05]
Kto nie czyta przepisów ze zrozumieniem ten sam sobie jest winien. Pani dyrektor decyzja jest zgodna z prawem.
Gaba15-09-2002 20:46:30   [#06]
Małgosiu, ja też tak myślę, a mnie nie chwalisz...
Małgosia15-09-2002 22:00:00   [#07]

wybacz!!!

Gaba, wybacz mi, że Cie nie chwaliłam. Poprawię się. Ogromniaście Cię pozdrawiam!

:-)))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]