Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Sprawozdanie z nadzoru...
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ]
Tadeusz118-01-2007 11:41:48   [#101]

też proszę

taż proszę o wzór sprawozdania. Z góry dziękuję i pozdrawiam
ataebra18-01-2007 12:10:35   [#102]

sprawozdanie z nadzoru

Jestem w trakcie pisania sprawozdania, ale jakoś kiepsko mi to idzie. Piszę go pierwszy raz. Czy mogłabym także prosić o taki wzór? Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Mój adres: ataebra@o2.pl

beera18-01-2007 12:26:03   [#103]

LITOSCI!!!!

NIE MA POWODU PISAC SPRAWOZDAŃ Z NADZORU

PO CO TO ROBICIE???

............

czemu krzyczę?

bo się załamałam...

z jednej strony narzekamy, ze nas KO cisną jakimiś papierowymi pomysłami, a z drugiej- mam wrażenie- połowę tych papierów generujemy sami.

emen18-01-2007 12:46:32   [#104]

Kolejna prośba

 Ja również bardzo proszę o taki wzór. jestem nowym dyrektorem i chętnie skorzystam z doświadczenia tych, którzy pierwsze "koty za płoty" mają już za sobą. Dziękuję.
ewa18-01-2007 13:38:33   [#105]

myślę, że

dobre masz asiu wrażenie :-(
aza18-01-2007 13:42:34   [#106]

asiu, nic to

pozdrawiam cię serdecznie i zawiadamiam, że nie napisałam, nie piszę i nie zamierzam pisać żadnego sprawozdania! Od poniedziałku zaczyna się moja ocena pracy - będzie weryfikacja. Pa!

DYREK18-01-2007 15:36:38   [#107]

http://bip.menis.gov.pl/akty_prawne/rozporzadzenie_151206.pdf

 

w rozporządzeniu (par. 7 u. 4)

przed zakończeniem roku szkolnego tylko wnioski

rok szkolny kończy się 31.08.

Tadek18-01-2007 16:01:01   [#108]

Kto będzie z tego korzystał, chyba tylko rp, która musi wysłuchać i cisza.

Proponuje piszmy aby spadł śnieg!!!

monipg18-01-2007 18:23:47   [#109]
chętnie bym zobaczyla taki plan sprawozdania, moze rzeczywiscie usprawni to moja robotę, pozdrawiam
jedrek518-01-2007 20:55:26   [#110]

Marek Pleśniar

Zapisałam się, wysłałam zgłoszenie i co dalej? Może nie doszło? wysłałam e-mailem i pocztą:(

Jezu! Ale wieje!

Marek Pleśniar18-01-2007 23:19:24   [#111]
a kiedy?
Krzysztof Pom19-01-2007 09:17:30   [#112]
asiu,
dzięki za otwarcie oczu! Takie to proste i łatwe, a wszyscy ulegamy sugestiom różnych wizytatorów, którzy chcą mieć w protokołach nie wiadomo jakie potężne sprawozdania. Przyznaję, że sam przygotowałem już na radę taką dłuższą informację i dopiero teraz dotarło do mnie, że w myśl UoSO i obowiązującego Rozporządzenia - niepotrzebnie
Marek Pleśniar19-01-2007 09:50:47   [#113]

racja

nie psujmy sami obyczajów i nie psujmy urzędników sami im wtykając nadgorliwie papierki

jedrek519-01-2007 20:31:24   [#114]

Marek Pleśniar

Wysłałam 11 stycznia 2007 r.
Leszek19-01-2007 20:32:48   [#115]

#113 - bo już nie mają gdzie upychać...

:-)))

pozdrawiam

Marek Pleśniar19-01-2007 20:56:54   [#116]

no;-)

ja wiem że to sie samo nakręca i nikt także oni nie lubią

ale jednak generują

cholera wie dlaczego

winni są i dyrektorzy i ko i nauczyciele (kilogramowe teczki)

Małgoś19-01-2007 22:30:49   [#117]

ja tez nie piszę!

mam kontrolę z KO - trzydzieści "obszarów" (dokumentacjnych) i ani słowa o żadnym sprawozdaniu z nadzoru

przerażające jest to samoudręczanie się niepotrzebnymi "obowiązkami"

...

musze to napisać, choc to niefajne - smucą mnie takie wątki, w których ustawia się kolejka proszących o przesłanie czegoś-zupełnie-niepotrzebnego, a powinno się przeciez pojawić pytanie "A dlaczego?"

Dobrze byłoby tez miec odwagę zadać czasem takie pytanie osobie reprezenrującej organ nadzoru: "Na jakiej podstawie prawne opiera się ten wymóg?"

Marek Pleśniar19-01-2007 23:00:39   [#118]

pomału

kiedyś NIKT nie pytał "a dlaczego" - teraz sporo pyta

nawet mamy i my w tym zasługę

:-)

aza19-01-2007 23:50:06   [#119]
Małgoś - to jesteśmy już dwie!
Małgoś20-01-2007 08:08:10   [#120]

aza no co Ty! duzo więcej niż dwie :-)

sprawozdań nie piszę, ale ... na najbliższej radzie pedag. nie omieszkam nie obwieścić wniosków z nadzoru:

- że nie wiedzą co to standardy egzaminacyjne

- że żaden rzutnik nawet superwypasiony nie zastapi n-la

- że o tym jak prowadzić niezbędną dokumentację nauczania to n-le powinni uczyć sekretariat,  a nie odwrotnie

- że uczniowi nalezy się szacunek - nawet, gdy nie umie, a wtedy wręcz jeszcze bardziej trzeba się starać by nie urazić

itd itp

no bo po co ja wysiedziałam w sumie parę dni na hospitacjach, przeglądach itp?

przeciez nie dla samej siebie...

ika220-01-2007 16:22:10   [#121]

Małgoś droga

O rany , a nie masz za co powiedzieć "dobrego słowa"? :)
Małgoś20-01-2007 17:14:21   [#122]

no tak...

mam jeszcze troche czasu ...cos wymyślę ;-)

AnJa20-01-2007 18:12:13   [#123]
dobre słowo?

zacznij od: "dobrej nocy państwu życzę, postaram się mówić cicho, coby drzemki nie zakłócić"
veronika20-01-2007 19:10:59   [#124]
Mam także alergie do papierów, dlatego bardzo proszę o to zwięzłe sprawozdanie. Pozdrawiam.
Małgoś20-01-2007 19:22:14   [#125]

AnJa :-)

i jeszcze podziękuję !

za to, ze przyszli.... ;-)

rzewa20-01-2007 19:36:23   [#126]

veronika

po co ci?

Zrób zwięzłe maxymalnie = nie pisz wcale

do tego wzór niepotrzebny...
Marek Pleśniar20-01-2007 22:21:32   [#127]

nie psujcie Anieli nadzoru:-)

jak piszą tu ludzie- asia, aza itd

nie piszcie tych niepotrzebnych niewymaganych prawem sprawozdań po nic

miejcie odwagę i wiedzę - NIE trzeba tego robić

nawet jak wizytator mówi

ale sadzę że czesto nie mówi a ludzie sami z tymi papierami lecą

w związku z tym - NIE narzekajcie na biurokrację, bo samiście ją stworzyli

marmen20-01-2007 22:31:08   [#128]

No wlaśnie ....a potem nażeamy na biurokracje, papiery ... a 75 % tworzymy sami , a miał być inaczej. Asiu nie martw się są tacy co nie piszą:), ale czytają rozporzadzeie i już.Jak nie trzeba to nie! Pozdrawiam wszystkich , ktorzy rozpoczynaja i maja ferie my dopiero za tydzień !

AnJa20-01-2007 23:06:49   [#129]
a my mamy takie fajne tabelki,  one tak fajnie na ekranie wyglądają

to je pokażemy
malinek21-01-2007 10:52:15   [#130]
To pokażcie:-)
AK6221-01-2007 19:37:19   [#131]

przymiarka do informacji z realizacji nadzoru pedagogicznego

W wyniku realizacji planu nadzoru pedagogicznego przeprowadzono ... hospitacji, badania zakresów: warunki działalności szkoły, kształcenie, wychowanie, opieka i pozostałej działalności statutowej oraz zrealizowano ... narad szkoleniowych rady pedagogicznej.

...% uczniów spełniało obowiązek szkolny, w tym ... w szkole macierzystej, ... w innej szkole, ... poza szkołą, ... uczniów nie spełniało obowiązku szkolnego. ... uczniów spełniało obowiązek w trybie normalnym, ... w trybie przyspieszonym, ... % zostało odroczonych, ... posiadało orzeczenie, ... opinię, ...% powtarzało klasę, ... było nauczanych indywidualnie, ... realizowało indywidualny tok nauki, ... realizowało indywidualny program nauczania.

Wymagania edukacyjne odpowiadały możliwościom rozwojowym uczniów. ...% uczniów otrzymało promocję. Uczniowie badanych klas uzyskali ... (wysoki, średni, niski, negatywny) wynik osiągnięć edukacyjnych. Absolwenci uzyskali ... punktowy średni wynik ze sprawdzianu. Analiza poziomu osiągnięć edukacyjnych uczniów wskazuje na następujące wnioski:

..............

Z zachowania ...% uczniów uzyskało oceny wzorowe, ...% bardzo dobre, ...% dobre, ...% poprawne, ...% nieodpowiednie, ...% naganne. Uzyskane oceny z zachowania wskazują na (wysoki, średni, niski, negatywny) efekt pracy wychowawczej i opiekuńczej szkoły.

Do mocnych stron szkoły zaliczają się: (na podstawie wyników dokonanych badań wymieniamy mocne strony szkoły) ....................

Do słabych stron szkoły zaliczają się: (j.w.)

Na podstawie w.w. wniosków podjęte zostały działania ...................................

Podjęte działania przyniosły następujace skutki ........................................

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Powyższa przymiarka jest jednym z 15-u załączników do dwustronocowego planu nadzoru pedagogicznego.

Wszystkie dokumenty wynikają z przepisów prawa oraz pragmatyki szkolnej. Stanowia spójną całość, w większości wspólnie wypracowaną przez grono pedagogiczne.

Bezcennym jest zastosowany program komputerowy gromadzący zebrane dane i dokonujący automatycznych przeliczeń czego końcowym efektem jest wydruk gotowych wyników nadzoru pedagogicznego

Adaa21-01-2007 19:51:42   [#132]

robie to tak :

Wnioski z przeprowadzonego  nadzoru pedagogicznego w I semestrze roku    szkolnego  2005/2006

 

Na podstawie bieżącej obserwacji zajęć, obserwacji zajęć dodatkowych oraz uroczystości szkolnych stwierdzam, że praca dydaktyczno-wychowawcza przebiegała w sposób prawidłowy.

Ogólnie ujmując następujące obszary pracy szkoły określam jako:

(skala: negatywnie, poprawnie,  zadowalająco, bez zastrzeżeń)

 

 

Obszar

Uwagi

Ocena ogólna

działalność dydaktyczno, wychowawcza i opiekuńcza                                           

 Na uznanie zasługuje rzetelność nauczycieli, angażowanie się w sprawy uczniów, systematyczne podnoszenie kwalifikacji.
Wskazanym by było zwiekszenie zaangażowania nauczycieli w działalnośc pozalekcyjną-bezposrednio z uczniem

zadowalajaco

realizacji podstaw programowych                                                                       

Podstawa programowa realizowana systematycznie i efektywnie.

bez zastrzeżeń

przestrzeganie zasad oceniania i klasyfikowania                                                    

Ankiety potwierdzają,ze zarówno uczniowie jak i rodzice w znakomitej większości znaja zapisy WSO. Brak odwolań się od ocen świadczy o akceptowaniu trybu ich wystawiania.

bez zastrzeżeń

przestrzeganie statutu szkoły, w tym szczególnie praw ucznia                                

W szkole przestrzegane są zapisy statutu ,w szczególności  prawa ucznia

bez zastrzeżeń

zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków nauki uczniom                        

Baza szkoły umozliwia bezpieczne i higieniczne warunki nauki.Nalezy jednak zwrócić wieksza uwage na bezpieczeństwo uczniów podczas przerw i uroczystości szkolnych.

zadowalajaco

współpraca nauczycieli w wykonywaniu ich zadań

dydaktyczno - wych. i opiekuńczych                                                                          

Nauczyciele staraja się współpracowac ze sobą, wymieniaja się doświadczeniami. Daje się jednak zauważyc nierówne obciążenie zadaniami niektórych nauczycieli (tu musi popracowac nad soba dyrektor);-)

poprawnie

zainteresowanie nauczycieli innowacjami  pedagogicznymi                                         

W przyszłości należałoby popracowac nad tym obszarem

poprawnie

doskonalenie zawodowe nauczycieli                                                                      

Realizowane w ramach posiadanych srodków.

bez zastrzeżeń

znajomość aktualnych problemów oświatowych i przepisów prawa                           

Podłączenie pokoju nauczycielskiego,sal lekcyjnych do sieci Internet powinno wpłynąc na  jakośc tego obszaru.

poprawnie

osiągnięcia edukacyjne uczniów                                                                           

Uczniowie chętnie biora udzial w konkursach wiedzowych, przedmiotowych .Uczennica klasy VI zakwalifikowala się do wojewódzkiego etapu konkursu polonistycznego, trzech uczniów zakwalifikowało się do wojewódzkiego etapu konkursu matematycznego oraz informatycznego  MINILOGIA.Mamy laureatów konkursu KANGUR oraz KWADRATURA KOŁA

bez zstrzeżeń

atmosfera szkoły – kontakty uczeń – uczeń, uczeń – nauczyciel                               

-

bez zastrzeżeń

obieg informacji w szkole, skuteczność realizacji zarządzeń dyrektora szkoły,            zadowalająco

W przyszłości należy popracowac nad terminowością przekazywania dyrektorowi szkoły zleconych do uzupełnienia materialów

zadowalajaco

baza szkoły – określenie potrzeb, pozyskiwanie środków,                                     

-

bez zastrzeżęń

promocja szkoły w środowisku.                                                                         

Cyklicznie organizowane imprezy szkolne wpływaja na otwarcie się środowiska szkolnego na zewnatrz.Rodzice,dziadkowie chętnie uczestnicza w zyciu szkoły.Aktywna strona internetowa szkoły w znacznym stopniu wpływa na promocje szkoły na zewnatrz.Dobre kontakty z prasa lokalną .

zadowalajaco

 i tyle:-)

nie bawie sie w statystyki za bardzo bo to wszystko jest w dziennikach i zestawieniach,nie ma co tego powielac setki razy

bogda421-01-2007 20:08:06   [#133]

adaa, ak62 :-)

 i to już nie ćwierć ale conajmniej pół Finlandii, jeśli chodzi o dokumentowanie nadzoru.Mam nadzieję,że taka Finlandia dotrze i do mojej szkoły, bo póki co u nas po staremu - dużo i długo.

Coraz bardziej lubię Finlandię :-)

marmen21-01-2007 20:43:04   [#134]
Rok szkolny dzieli się na półrocza ... tak to już jest -:), to może szczegół ale zwrócono mi na ten zapis uwagę więc dzilę się tym
Adaa21-01-2007 20:46:15   [#135]

ja jestem konserwatystką...a mój word na pewno:-))

dzięki za uwagę:-)

malinek21-01-2007 23:12:48   [#136]
A może ktoś z was chciałby podzielić się starszym sprawozdaniem z pracy przedszkola?Niestety jako młody dyrek jestem postawiona przez KO przed faktem napisania sprawozdania pod zmienionym tytułem-sprawozdanie z realizacji-he he.
beera22-01-2007 09:45:30   [#137]

dodam tylko

że skoro są to wnioski ze sprawowanego nadzoru, to warto się odnieść do Rozp o nadzorze i zawrzeć we wnioskach, to, co jest wymagane Rozp ( było- bo pewnie skorzystamy w tym półroczu ze starego Rozp.)

Ujęłabym więc tam jeszcze więc wymogi Roz.- np. program rozwoju, badanie komp., mierzenie (badanie) ( ot, choćby- wniosek: przebiega zgodnie z planem, nalezy kontynuować działania ;) itp.

agabu22-01-2007 09:51:37   [#138]

Wnioski i na dodatek ogólne ze sprawowania nadzoru - można tylko na podst Uoso, np. tak:

OGÓLNE WNIOSKI

Z PEŁNIONEGO NADZORU PEDAGOGICZNEGO

 

ZA I OKRES ROKU SZKOLNEGO 2005/2006

 

 

 

 

W ramach nadzoru pedagogicznego dyrektora szkoły wykonywałam przewidziane prawem (art.33 ust.2. ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, ze zmianami ) czynności.

 W ramach:

·          oceniania stanu i warunków działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej nauczycieli

·          analizowania i oceniania efektów działalności dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i innej działalności statutowej szkoły

·          udzielania pomocy nauczycielom w wykonywaniu ich zadań,

·          inspirowania nauczycieli do innowacji pedagogicznych, metodycznych i organizacyjnych,

nadzorowi podlegały w szczególności:

·          zgodność zatrudniania nauczycieli zgodnie z kwalifikacjami

·          realizacja podstaw programowych i ramowych planów nauczania

·          przestrzeganie zasad oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów oraz przeprowadzania sprawdzianu klasy VI

·          przestrzeganie przepisów dotyczących obowiązku szkolnego

·          przestrzeganie statutu szkoły

·          przestrzeganie praw dziecka i praw ucznia oraz upowszechnianie wiedzy o tych prawach

·          zapewnienie uczniom bezpiecznych i higienicznych warunków nauki, wychowanie i opieki

 

Pełniony, zgodnie z wyżej przedstawionymi zasadami, nadzór pedagogiczny, pozwala stwierdzić, że:

·          zgodność zatrudniania nauczycieli zgodnie z kwalifikacjami nie budzi zastrzeżeń

·          realizacja podstaw programowych i ramowych planów nauczania przebiegała prawidłowo, mimo zmian kadrowych wynikających z czynników niezależnych od dyrekcji szkoły

·          przestrzeganie zasad oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów oraz przeprowadzania sprawdzianu klasy VI, w związku z ich zmianami w czasie ubiegłego roku szkolnego , I okres bieżącego roku był czasem analizy skuteczności ich wdrożenia. Nie spotkaliśmy się z kwestionowaniem ze strony rodziców i uczniów procedur ustalania ocen klasyfikacyjnych śródrocznych. System został wdrożony z powodzeniem.

·          przestrzeganie przepisów dotyczących obowiązku szkolnego – 100 % uczniów realizowało obowiązek szkolny w I okresie roku szkolnego

·          przestrzeganie statutu szkoły –Należy nadal pracować nad propagowaniem znajomości uregulowań prawnych i organizacyjnych zawartych w Statucie wśród uczniów i rodziców, a także młodych nauczycieli.

·          przestrzeganie praw dziecka i praw ucznia oraz upowszechnianie wiedzy o tych prawach – nie stwierdziłam łamania praw dziecka i praw ucznia przez nauczycieli, nadal jednak konieczne jest upowszechniania wiedzy o tych prawach wśród uczniów i rodziców

·          zapewnienie uczniom bezpiecznych i higienicznych warunków nauki, wychowania               i opieki – uczniowie mają w pełni zapewnione bezpieczne i higieniczne warunki kształcenia

 

Realizacja statutowych zadań szkoły jest w bieżącym roku szkolnym trudna. Nastąpiło wiele zmian kadrowych i organizacyjnych.  Stale zwiększa się ilość uczniów niepełnosprawnych

i zakres potrzeb, które jesteśmy zobowiązani zdiagnozować i zaspakajać.  Sytuacja finansowa szkoły, jakkolwiek lepsza niż w roku ubiegłym, jest nadal trudna. Mamy jeszcze wiele pracy nad doskonaleniem działań z zakresu kształcenia integracyjnego.

         Dziękuję wszystkim Państwu za pracę w I okresie i życzę sukcesów w realizacji zaplanowanych działań.

Magosia01-02-2007 19:47:16   [#139]

Podciągam ..

bo mi się tu pewne rzeczy spodobały :-)
Jolanta Szuchta01-02-2007 21:49:46   [#140]

Fajnie Magosiu

że podciągnęłaś.Mnie też sie spodobały szczególnie że nasz Pan Kurator też mówił o tym na naradzie że nadzór w zakresie art.33 UoSO.Tak jak napisała Agabu
HenrykB02-02-2007 12:12:05   [#141]

No to może jeszcze ja dołożę, bo wyżej nie zauważyłem.

Do spisywania wniosków z nadzoru zmusza nas 2 razy w roku art. 40 ust. 7 UoSO:

7. Dyrektor szkoły lub placówki przedstawia radzie pedagogicznej, nie rzadziej niż dwa razy w roku szkolnym, ogólne wnioski wynikające ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego oraz informacje o działalności szkoły.

 

Pogrubiłem najważniejsze. Wyżej na ten temat było, ale bez podstawy prawnej - rada wysłucha i już.

 

Art. 7 ust. 4 nowego rozporządzenia o nadzorze zmusza nas do spisania informacji o realizacji nadzoru (tylko nie piszcie "raport", bo Was odwołają!) przed końcem roku szkolnego:

 

4. Przed zakończeniem każdego roku szkolnego dyrektor szkoły lub placówki przedstawia radzie pedagogicznej i radzie rodziców informację o realizacji planu nadzoru, o którym mowa w ust. 1, zawierającą:

  1)  zakres wykonania planu;

  2)  wnioski ze sprawowania nadzoru pedagogicznego, a w szczególności:

a) wnioski z analizy poziomu osiągnięć edukacyjnych uczniów i wychowanków, z uwzględnieniem ich możliwości rozwojowych, wymagań edukacyjnych wynikających z podstaw programowych, o których mowa w art. 22 ust. 2 pkt 2 ustawy, oraz wyników sprawdzianu i egzaminów, o których mowa w art. 9 ust. 1 pkt 1-3 ustawy,

b) ocenę sytuacji wychowawczej oraz stanu opieki nad uczniami i wychowankami;

  3)  podjęte działania wynikające z wniosków ze sprawowania nadzoru pedagogicznego wraz z informacją o ich skutkach.

5. Przepisów ust. 1-4 nie stosuje się do szkół i placówek niepublicznych.

 

Ten zapis może być przydatny na półrocze, choć obowiązuje dopiero na koniec roku.

 

:-)))

dyrlo02-02-2007 21:37:03   [#142]
Oj, żeby i nie spadło do poniedziałku, podnoście.
malinek02-02-2007 22:51:28   [#143]
A w jaki sposób udokumentować _"oceniania stanu i warunków działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej nauczycieli"(#138)Wystarczy sam kwit potwierdzajacy analizę dokumentów( z teczek osobowych)  nauczycieli?
beera03-02-2007 08:41:14   [#144]

Henryku- było w #93

:)

ale się widać nie chce by było łatwiej i lepiej, jakos się woli, by było trudniej i gorzej;))

małgorzata114-06-2007 17:17:02   [#145]
Proszę o przesłanie sprawozdania. Z góry dziękuję
bonow14-06-2007 18:09:45   [#146]

sprawozdanie z nadzoru

Proszę i mi prześlijcie sprawozdanie z nadzoru - dziekuję serdecznie
małgorzata114-06-2007 19:28:44   [#147]
dzieki elrym
njolek17-06-2007 07:08:53   [#148]

sprwozdanie z nadzoru

 Ja również proszę- njolek@neostrada.pl
Tadek17-06-2007 11:06:23   [#149]
adaa, podoba mi się- krótko, konkretniwe, wyczerpująco.
AnJa17-06-2007 12:06:09   [#150]
wychodzi mi, ze mimo szczerych(bo z lenistwa wynikających) chęci sprawozdanie z nadzoru złożę dopiero na radzie sierpniowej

wyniki matur będę miał 29 czerwca, troche trzeba nad nimi posiedzieć- a w sprawozadniu mają być ujete
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ]