Forum OSKKO - wątek

TEMAT: WOŚP
strony: [ 1 ][ 2 ]
AnJa23-03-2006 17:32:58   [#51]
dotyczy NZ - o ile ze zrozumieniem przeczytałem:-)
AnJa23-03-2006 17:33:55   [#52]
czyli nawet jakby podlaskie do Cię przyjechało, to się, jako gimnazjum, nie łapiesz
beera23-03-2006 17:35:26   [#53]

no

tu jest o tym programie:

http://www.wosp.org.pl/uczymyratowac/

Gaba23-03-2006 17:40:52   [#54]
mój tata mawiał: czemus biedny, boś... - rence mi poopadowywały
AnJa23-03-2006 17:43:53   [#55]

:-)

u mnie dziadek

ale różnicy pokoleniowej między nami chyba az takiej nie ma

co?
Gaba23-03-2006 17:47:42   [#56]

ale jest nić, porozumienia... ;-)

(nie ma róznicy, boś lampkę nocną rozpoznał i Zoli podpowiedział po wzorku kocyka, że te pośladeczki malunie należą do pokolenia 60').

Adams13523-03-2006 17:58:25   [#57]

Znaczy się...

... notoryczny brak sensownych pomysłów Oświeconego ministerstwa skutkuje tylko zatwierdzaniem i pieczątką. Doprawdy carskie nawyki... byle czuć i demonstrować władzę. Podobno życzeniem carskich urzędników było. że podwładny (petent) koniecznie miał mieć przed ich obliczem minę durnowatą zeby ...   nie peszyć urzędnika. Cięzko przebiegają zmiany ewolucyjne na tym odcinku oświatowego padołu. :-))))
Gaba23-03-2006 18:11:05   [#58]
i stąd został nam jeszcze "nadzór" zwany czasem dla niepoznaki "pedagogicznym"
AnJa23-03-2006 18:29:10   [#59]
cieszcze się, ze nie dozór

różnica tylko językowo bowiem niewielka
bogda423-03-2006 19:47:59   [#60]

dodane godzinę temu

MEiN: nie mamy uprzedzeń do Owsiaka i jego nowej akcji

 http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=8239669&rfbawp=1143139691.281&ticaid=114cc

Adams13523-03-2006 20:47:57   [#61]

Pozytywne komentarze

Jestem za
Rebelis 2006.03.23 20:17
Jestem nauczycielem. Uczę wychowania komunikacyjnego, a tam także zagadnień związnych z udzielaniem pierwszej pomocy. Programn p.Owsiaka bardzo mi się podoba. Czy ktoś zna adres www gdzie można zgłosić swój akces to tej akcji. A ojciec Rydzyk niech się wypcha swoimi publikacjami. Ważniejsze dla mnie jest, aby moi uczniowie potrafili udzielić pierwszej pomocy, kiedy zajdzie taka potrzeba, a nie by nad zmarłym odmówili zdrowaśki.
Boże a ty to widzisz i nie grzmisz...
AREK 2006.03.23 18:31
Polska to dziwny kraj dobrze to obrzucą cię błotem,zgnoją zrównają z glebą.Podziwiam Jurka i ludzi , którzy skupieni są wokół WOŚP i robią tak wiele dla dzieciaków.NFZ i ministerstwa powinny się uczyć od Owsiaka jak dysponować nasze pieniądze a nie trwonić majątku na luksusowe limuzyny tysiące ,,doradców" i agencje.Jak słucham PISowwców to mnie aż skręca... lepiej nic nie robić i się nie narażać co??głąby. JUREK TRZYMAJ SIĘ!!
syrenka23-03-2006 22:04:09   [#62]

Obywatel Owsiak prosi rzecznika MEN o adresy wszystkich kuratoriów, a rzecznik Czuba zamiast obywatelowi uprzejmie podać informację publiczną, bawić się chce najpierw w cenzora jego programu.

- l’État c’est moi. - pomyślała pani rzecznik przed zaśnięciem.

Annax23-03-2006 22:10:05   [#63]

Powtórzę tylko za Karoliną: "W głowie się nie mieści... mam nadzieję, że J.Owsiak ma na tyle siły aby przeżyć taką "krytykę"

Nie mogłam dziś przez młyn szkolny niczego przeczytać ani usłyszeć. Przed chwilą wróciłam z pracy do domu a tu "napadło" mnie moje dziecko - od lat wolontariuszka WOŚP. Mam teraz cyrk prawdziwy. Wysłuchuję żalów, krzyków, płaczów. No i to pytanie: - "Dlaczego wy [czyli: my - dorośli...] zawsze wszystko co piękne, dobre i nasze - chcecie zbrukać, szkalować, zniszczyć???!!! Co ja złego zrobiłam bedąc z orkiestrą? Co Owsiak zrobił złego? Mamo- wytłumacz!!!" I co ja mam jej mówić? O czym?? O NIW?!!  Niedobrze mi się robi!!!

Boże..."W głowie się nie mieści... mam nadzieję, że J.Owsiak ma na tyle siły aby przeżyć taką "krytykę"

MorskaKrystyna23-03-2006 22:20:15   [#64]

Przeszłam kurs I pomocy kilka lat temu i nie było to 6 godzin tylko 3 dni po kilka godzin. Na biologii uczę udzielania pierwszej pomocy - jest to w programie. Nie wyobrażam sobie aby 7-latek mógł komukolwiek udzielić fachowej pomocy.

Szkolenia nauczycieli mają sens, ale pod warunkiem, że będa powtarzane co roku. Jednorazowe przeszkolenie - psu na budę!

Annax23-03-2006 22:34:31   [#65]

Myślę inaczej. Z tego co wiem to te programy uczą nasze maluchy takich rzeczy, które mogą wiele pomóc. Nie chodzi bowiem tylko o udzielanie fachowej pierwszej pomocy (choć i tego można ich podobno nauczyć jakoś) ale o nauczenie odpowiedniego zachowania w trudnych sytuacjach, o to by nie traciły głowy gdy znajdą się w takiej sytuacji, aby umiały zapanować nad strachem i np wezwać służby ratunkowe, itp. Przecież to jest w wypadku dzieci BARDZO WAŻNE. My nawet nasze dzieciaki w SOSW w naszym autorskim programie o bezpieczeństwie prowadzonym u nas od 2 lat - uczymy takich różnych spraw - i NAPRAWDĘ można wiele zdziałać!!! A przecież: "Program Jerzego Owsiaka to kopia akcji bardzo popularnych w USA i krajach skandynawskich - mówi Przemysław Paciorek, kujawsko-pomorski konsultant medycyny ratunkowej. - Rozmawiałem kiedyś z amerykańskim chłopcem, który uratował swoją chorą na serce matkę. Robił dokładnie to, czego nauczył się podczas kursu w szkole."

Co do konieczności powtarzania szkoleń wśród dorosłych - zgadzam się w 100%.

Adaa23-03-2006 22:34:56   [#66]

zgadzam się z Krysią...

a co do wypowiedzi Annax...co masz powiedzieć?

powiedz jej..."spokojnie córeczko,to sa media,nie daj sie zwariować"

Annax23-03-2006 22:37:47   [#67]

adaa

Tak też jej mówię. Ale żal patrzeć na takie rozgoryczenie młodej idealistki...

Zamknęła się u siebie i buczy tam po gorączkowej rozmowie na w/w temat z kolegami.

syrenka23-03-2006 22:43:17   [#68]
Młodzieńcza egzaltacja leczy się sama. Pobuczy i przestanie ;-)
MorskaKrystyna23-03-2006 22:57:56   [#69]

Annax #65

I tego mają nauczyć nauczycieli wolontariusze? Czy nie za dużo jest wokół nas osób różnej profesji, którzy uważają, że my nauczyciele nie potrafimy uczyć?

Annax23-03-2006 23:14:45   [#70]

morska krystyna

Krysiu, a czy tego akurat w tej chwili umiemy uczyć my - nauczyciele w całej swojej masie? I mamy na to środki? POmoce, itd?
Zola23-03-2006 23:45:18   [#71]
już kiedyś pisałam, mam to szczęście, że w szkole jest chyba Arnold
chyba bo my nazywamy go Adasiem, mamy też lzejszą pożyczoną już od 5 lat , a moze i dłużej(czas tak szybkom leci) Anię
ćwiczy nasza młodzież, ćwiczą nauczyciele, z tymi drugimi gorzej, bo czasami słyszymy "znowu, przeciez juz było" i tym podobne i wtedy ręce opadają
nasza młodziez chodzi z fantomem po skzołach podstawowych i gimnazjach i uczy podstaw udzielania pierwszej pomocy i rzeczywiście nie zawsze chodzi o fachowa resuscytację, ale o zachowanie, o umiejętność wezwania pogotowia, zareagowanie wogóle , gdy cos się dzieje, świadomośc, że każdy jest w sytuacji ratownikiem i odpowiada za nieudzielenie pomocy
ja przez rok chodziłam na zjęcia z zakresu pierwszej pomocy a nie wiem czy nie zgłupiałambym w sytuacji zagrożenia, podziwiam więc tych ( cudzysłowie oczywiście), którzy uważają ,że to zbędne
a co mi za różnica, czy szkolić będzie ratownik z PCK czy ratownik z WOŚP od Jurka Owsiaka, byle robił to dobre
krew mnie zalewa na coraz więcej sytuacji, nie umiem godzic się z głupotą,
Gaba24-03-2006 04:41:07   [#72]

szkolić i jeszcze raz szkolić

a ja uważam, że szkolić i to szkolic do bólu - dziecko może zapanowac nad strachem, bywa uczestnikiem, swiadkiem tragedii i okazuje się, że ten mały brzdąc może bardzo wiele.

Nasze umiejętności przedmedyczne są żenujące, wiele osob umiera, bo gapie się tylko gapilii. Ustawy o ratownictwei medycznym, jak nie było tak... )koleżankę na studiach mieliśmy, która szefuje jednej z nielicznych szkół tego typu...)

Ten mały Jaś, który nauczy sie podstawowych zachowań, będzie jako nastoletni Jasiek sprzymierzeńcem, uczestnikiem drużyn młodziezowych, a potem rozwinie swoje umiejętności - nie tylko jako strażak (jedna z nielicznych słuzb przygotowana do pomocy), ale członek prawdziwej obrony cywilnej rozumianej po szwajcarsku a nie rodem z układu warszawskiego...

- jestesmy miałkim narodem, o nijakich umiejętnościach społecznych, jest szansa.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]