Forum OSKKO - wątek

TEMAT: staż
strony: [ 1 ]
danek10-09-2002 12:53:07   [#01]
Komisja kwalifikacyjna dla kontraktowego odbyła się w sierpniu . Kurator przysłał pismo, iż zaświadczenie komisji oraz akt nadania stopnia awansu zawodowego zawierają błą prawny. Co dalej zrobić z tym faktem?
Jacek10-09-2002 13:22:15   [#02]

a co się za tym błędem kryje?

Rycho10-09-2002 13:28:47   [#03]

??

dlaczego komisja (postępowanie kwalifikacyjne) w sierpniu, jeżeli

Art. 9b. (Kraty Nauczyciela)

3. Komisje kwalifikacyjne lub egzaminacyjne, o których mowa w ust. 1, przeprowadzają odpowiednio postępowanie kwalifikacyjne lub egzaminacyjne w styczniu i lutym oraz w maju, czerwcu i lipcu.

Mnie wychodzi na to, że jest tu problem z datami na dokumentach.

Może kuratorowi o to chodzi, że data na tych dokumentach jest niezgodna z prawem? No bo jak komisja była w sierpniu, to w odniesieniu do przepisów tak jak by jej nie było, czyli dokumentów (zaświadczenia i aktu) też nie ma.

Z prawnego punktu widzenia problem ciekawy i szczerze powiedziawszy nie wiem co dalej z tym zrobić. No bo nauczyciel  przeszedł procedurę pomyślnie i nie jego rzeczą jest tu dbanie o przestrzeganie terminów. Z drugiej strony zaś komisja pracowała wtedy kiedy niepowinna i do tego jeszcze to udokumentowała.

Ponieważ nadanie stopnia awanasu zawodowego jest decyzją administracyjną, sprawa moim zdaniem nadaje się do sądu administracyjnego.

beera10-09-2002 13:41:58   [#04]

??

Zaniepokoiło mnie to...

 

dlaczego KO zareagowalo w ogole?

Ja zawiadomiłam KO na 14 dni przed posiedzeniem komisji i tyle moim zdaniem moich kontaktów z KO w tym względzie..

Kurka?

Przeoczyłam jakiś przepis?

.......

a sierpień rzeczywiście może tu byc kluczowy.

Jacek10-09-2002 13:47:13   [#05]

Asiu nic nie przeoczyłaś, kontaktów z KO mam tyle co TY.

Może właśnie KO zareagowało tak jak pisze Danek bo dostało informację, że ta komisja odbędzie się w sierpniu a wtedy nie może ze względów formalnych

Marek Pleśniar10-09-2002 14:02:23   [#06]

no niestety, nie zrobiono dobrze...

 

Art. 9h.KN

1. Nadzór nad czynnościami podejmowanymi w postępowaniu o nadanie nauczycielom stopnia awansu zawodowego przez:

1) dyrektorów szkół, organy prowadzące szkoły oraz komisje, o których mowa w art. 9g ust. 1 i 2 - sprawuje organ sprawujący nadzór pedagogiczny,

2. Czynności, o których mowa w ust. 1, podjęte z naruszeniem przepisów ustawy, przepisów o kwalifikacjach nauczycieli lub przepisów o zasadach odbywania stażu, rodzaju dokumentacji załączanej do wniosku nauczyciela o postępowanie kwalifikacyjne lub egzaminacyjne, zakresie wymagań kwalifikacyjnych i egzaminacyjnych, trybie i zasadach działania komisji, są nieważne. Nieważność czynności stwierdza, w drodze decyzji administracyjnej, odpowiednio organ sprawujący nadzór pedagogiczny .....

Marzo10-09-2002 14:09:50   [#07]
Karta Nauczyciela wyraźnie mówi w jakich miesiącach odbywają się posiedzenia, ale jak się ma do tego §8, ust.2  ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 3 sierpnia 2000 r.w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli :
"W przypadku złożenia wniosku, wraz z dokumentacją, przez nauczyciela kończącego staż w danym roku szkolnym do dnia 30 czerwca tego roku, postępowanie kwalifikacyjne lub egzaminacyjne powinno być podjęte oraz zakończone w tym samym roku szkolnym, jeżeli wniosek i dokumentacja spełniają wymagania formalne".
Marek Pleśniar10-09-2002 14:15:32   [#08]

nie mam pojęcia:-))

jak się ma. Lipiec jest też w tym samym roku, więc błedu logicznego tu nie ma.

a swoja drogą warto sprawdzić co za błąd prawny jest - zadaniem kuratora w tych papierach - bo może sie nie czepiają tej daty?

Jacek10-09-2002 14:16:45   [#09]
o tóż to :))
Marzo10-09-2002 14:19:49   [#10]

masz rację,

w pierwszej kolejności należy się upewnić o jaki błąd prawny im chodzi.
Sama jestem ciekawa:-))
beera10-09-2002 14:25:20   [#11]

yhm :-)

Bo my gadamy, a danek milczy :-))

też jestem ciekawa..

Grażyna10-09-2002 15:40:04   [#12]

no to klopsik...

Jestem przekonana w 100% , że chodzi o datę sierpniową, która stanowi naruszenie przepisów. Nasi wizytatorzy zwracali nam na to uwagę. KN jasno określa kiedy mogą odbywać się postępowania o awans. Jeśli jest to możliwe do odkręcenia proponuję przedrukowanie... nie chcę pisać o co chodzi, bo zachęcam fdo łamania prawa, ale...

Jeśli tego nie zrobisz komisja na kolejny stopień awansu zakwestionuje Twój akt i wtedy będzie jeszcze gorzej. Szkoda nauczyciela, co tu dużo mówić, bo to naszym obowiązkiem jest przestrzeganie terminów (my je wyznaczany). Jeśli rzecz nie rozeszła się po KO głośnym echem- radzę pomyśleć o naprawieniu błędu. Jeśli jest inaczej lepiej nie pogarszać sprawy.

Marek Pleśniar10-09-2002 16:02:30   [#13]

odkręć to

jeśli to tak. Trzeba się do nich przejść:-)
Joru10-09-2002 17:40:32   [#14]

Mogę w temacie

zapytać teoretycznie, co z nauczycielen, któremu przepadł lipcowy termin, bo zachorzał na przykład. Czeka na styczeń lub luty ??? Jola.
Marek Pleśniar10-09-2002 18:11:10   [#15]

niestety

nie mogli też w jego szkole zapomnieć że komisja był w licu i teraz sobie przypomnieli.. (bo to kontrakt tak?)

:-)

bo nie powiadomiono prawdopodobnie przypadkiem obu organów o prowadzonym wtedy postępowaniu - oni to mają prawo obserwowac.

Mżna zrobić jak ja - opisałem w wątku o psim swędzie:-)

PawełR10-09-2002 18:29:41   [#16]

Jesteście wspaniali...

koledzy, wszędzie opowiadam, że jest takie forum, gdzie rzuca się problem i zaraz jest rozwiązany. W tym przypadku jest jeszcze ciekawiej, Danek rzucił problem, poszedł sobie, a tu problem rozłożono na składniki pierwsze... być może zauważono więcej niż to nieszczęsne Kuratorium :-))))
beera10-09-2002 19:16:38   [#17]

paweł :-)

My jesteśmy jak mrowki faraona :-)

Ohyda ;-))))

Marek Pleśniar10-09-2002 19:57:44   [#18]

no:-)

wszędzie włażą:-)))
Zola10-09-2002 21:58:49   [#19]

brrrr

ale pomocne :-)))

te mrówki

ewa10-09-2002 22:11:53   [#20]

mrówki ...

no i pracowite ;-))
PawełR10-09-2002 22:12:10   [#21]
To już 20 spot, a Danka jak nie było, tak nie ma :-)))))))))))))))))))))

Jeszcze mu wszystko wyniosą z domu...
danek11-09-2002 12:14:39   [#22]

jestem

Nie opuściłem Was,korzystam z komputera w pracy i dlatego mnie nie było .Chodzi konkretnie o termin sierpniowy.Nie da rady odkręcić, gdyż były pisma do organów. Poradźcie co ewentualnie zrobić. Szkoda mi nauczycielki.
Marek Pleśniar11-09-2002 12:17:18   [#23]

zrób jak ja

chyba innego wyjscia nie ma...

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=1023#FBK

Ewa z Rz11-09-2002 12:20:23   [#24]

A nauczycielka jak?

Czy złożyła wszystko w terminie?
Jeżeli tak, to ma prawo skarżyć dyrektora za opieszałość przed organem, a nawet  do sądu.
Wtedy trzeba coś będzie z tym zrobić Będzie SPRAWA
I ktoś uprawniony do tego zauważy ułomnośc prawa, które każe n-la za błędy i opieszałość kogoś innego - jest to spraeczne z innymi przepisami (np. KPA) jak i z Konstytucją.

A może od razu skargę na tą sprzeczność do Rzecznika Praw obywatelskich? Na pewno się kwalifikuje...
Marek Pleśniar11-09-2002 12:33:56   [#25]

;-)

spoko Ewa:-)))

Przed chwilą mnie stopowałaś na innym wątku z tymi tam prawami autorskimi:-) Chyba nawzajem musimy sobie fundować zimne prysznice:-)

danek11-09-2002 12:53:31   [#26]
Marku dzięki za chęć pomocy ale nie mogę tak zrobić bo to jej pierwszy rok pracy. Może coś innego!
Marek Pleśniar11-09-2002 13:01:11   [#27]

aa, to co innego, kurcze

chyba poczekacie rok..., a czemu ta komisja tak marnie się odbyła?

Pogadać z nauczycielką i wytłumaczyć, jesli wina to ją na siebie wziąć, dogadać się jakoś, jeśli ona winna - nie targać za bardzo za uszy;-)

Jacek11-09-2002 13:27:27   [#28]

oj ciężko ....

i chyba niewiele się wymyśli. Choć teoretycznie można antydatować posiedzenie komisji, zaświadczenie i akt nadania oraz wszystkie inne papiery przed, a co do powiadomienia organu prowadzącego i nadzorującego "zwalić" na sekretarkę, że pomyliła terminy (i tak jej nic nie zrobią). Ale to śliska sprawa.
Jacek11-09-2002 13:33:50   [#29]

Pomyłka z "sierpniem" rzecz ludzka ale nauczyciela szkoda.

Swoją drogą powinna być jakoś uregulowana sprawa w podobnych przypadkach by nauczyciel nie tracił i mu uznać, że spełnił warunki do uzyskania awansu a nie dostał i nadać mu z niejako "urzędu" czy też "z mocy prawa", żeby nie musiał ciągać się po sądach bo strasznie długo to trwa.

beera11-09-2002 13:42:33   [#30]

Nie antydatowalabym..

to ma w tym przypadku krotkie nogi.

jesli wina nauczycielki- trudno- jejn problem. Nie da się przeżyć życia za kogoś.

Pytania tylko takie-

czy ona była swiadoma przepisow prawa- czyli co opiekun stażu robił?

jesli ona dopelniła wszystkiego- czyli dotrzymała terminów-  co robiła szkoła?

.................

czyli- czyja tak naprawde jest w tym calym zdarzeniu wina?

jesli to wiesz, to wiesz tez kto powinien ponosić tego zdarzenia konsekwencje

Jacek11-09-2002 17:16:39   [#31]
Nie doradzam bo zdaję sobie sprawę co może z tego wyniknać. Po prostu głośno myslałem :-))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]