Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Do kiedy wniosek
strony: [ 1 ]
jarek08-09-2002 20:33:18   [#01]
jaki jest max termin złożenia wniosku o rozpoczęcie stażu na nauczyciela mianowanego
Ewa z Rz08-09-2002 20:33:54   [#02]
Do 14 września.
jarek08-09-2002 20:43:26   [#03]
Dzięki
JarTul08-09-2002 21:56:18   [#04]

Podstawa prawna

Karta Nauczyciela

art. 9d. ust. 1. Nauczyciel rozpoczyna staż z początkiem roku szkolnego, nie później jednak niż w ciągu 14 dni od dnia rozpoczęcia zajęć, na swój wniosek skierowany do dyrektora szkoły, z tym że nauczyciel stażysta rozpoczyna staż bez złożenia wniosku.

HenrykB09-09-2002 23:21:57   [#05]

To bardzo ciekawe pytanie

To jak złoży podanie 14 września to rozpoczyna staż 14 września?

To kiedy mu się kończy te 2 lata i 9 miesięcy?

violka10-09-2002 00:51:38   [#06]

to w końcu do kiedy wniosek na dyplomowanego?

mam coś takiego z KN ponoć już po nowelizacji

Art. 9d.

 

1.             Nauczyciel stażysta rozpoczyna staż z dniem nawiązania stosunku pracy, a nauczyciel kontraktowy i nauczyciel mianowany z dniem 1 września na swój wniosek skierowany do dyrektora szkoły. Dodatkowy staż, o którym mowa w art. 9c ust. 11 i art. 9g ust. 8, rozpoczyna się z dniem 1 września.

2.             Nauczyciel stażysta i nauczyciel kontraktowy składają wniosek o podjęcie odpowiednio postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego w ciągu 14 dni od dnia otrzymania pozytywnej oceny dorobku zawodowego za okres stażu. Nauczyciel mianowany może złożyć wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego w okresie 3 lat od dnia otrzymania pozytywnej oceny dorobku zawodowego za okres stażu. W przypadku niedotrzymania terminów złożenia wniosków nauczyciele ci obowiązani są do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze.

violka10-09-2002 01:02:52   [#07]

a to fragment "czyszczącej":

"1. Nauczyciel rozpoczyna staż z początkiem roku szkolnego, nie później jednak niż w ciągu 14 dni od dnia rozpoczęcia zajęć, na swój wniosek skierowany do dyrektora szkoły, z tym że nauczyciel stażysta rozpoczyna staż bez złożenia wniosku.",

b) po ust. 1 dodaje się ust. 1a i 1b w brzmieniu:

"1a. W przypadku nawiązania stosunku pracy po upływie terminu, o którym mowa w ust. 1, nauczyciel nie rozpoczyna stażu do końca tego roku szkolnego.

1b. Przepisy ust. 1 i 1a stosuje się również do dodatkowego stażu, o którym mowa w art. 9c ust. 11 i art. 9g ust. 8.",

wg tego skoro rozpoczyna z początkiem , to wniosek powinien złożyć przed początkiem - a ten wyjątek nie później niź w ciągu 14 dni to chyba dla tych którzy trafią po 1 września do szkoły, jak się spóźnią (15 wrz.) nie zaczynają stażu

mądre głowy - powiedzcie   co z tym fantem zrobić ( wniosek na dyplomowanego złożony np. 10 wrz. przez nauczyciela zatrudnionego od 2 lat na czas nieokreślony)

Ewa z Rz10-09-2002 06:13:34   [#08]

Wymyślacie...

Nauczyciel rozpoczyna staz z poczatkiem roku szkolnego (w tym roku 2 września), ale ma czas na złożenie wniosku do 15 wrzesnia. Ta data nie jest równowazna z datą rozpoczęcia stażu. Jeżeli n-l pracuje oc poczatku roku to i staż jest od początku.

Gdy n-l zostaje zatrudniony później, np. 10 wrzesnia, to i staz rozpoczyna 10 wrzesnia, a co za tym idzie - kończy go 9 czerwca. Bo staż ma trwać 2 lata i 9 m-cy (1 rok i 9 m-cu lub 9 m-cy), a nie jest napisane, że sie kończy 30 maja!

A jak był urlop macierzyński  (albo przerwa) to koniec stażu wypadnie jeszcze w innym terminie...

Nie jest również określony termin jaki n-l ma na złożenie sprawozdania po zakończonym stażu - ta sprawe powinno regulowac zarzadzenie dyrka.

Marek Pleśniar10-09-2002 07:03:58   [#09]

:-)

i tyle:-))
HenrykB10-09-2002 07:44:30   [#10]

Fajnie

Ale to tylko interpretacje.

A gdyby tak uczciwie pisało: Nauczyciel rozpoczyna staż z pierwszym dniem zajęć dydaktycznych po złożeniu wniosku.

Nie byłoby wątpliwości. A tam zawsze mam.

Moim zdaniem nauczyciel zatrudniony od 1 września powinien rozpocząć staż 1 września a podanie złożyć najpóźniej 1 września.

I kropka. Reszta to interpretacje...

Ewa z Rz10-09-2002 14:32:07   [#11]

Marek,

rzeczywiście, przeoczyłam termin. Dzięki.
Joru10-09-2002 17:46:53   [#12]

Henryku B

Twoja konkluzja z terminami przemawia do mnie najpełniej. Gratuluję.
Jola.
HenrykB11-09-2002 19:22:23   [#13]

Moi poskładali

I od 1 września realizują. Sam nie wiem co bym zrobił, gdby złożyli np 11 września. Do kiedy trwałby staż?
Zola11-09-2002 21:55:00   [#14]

myslę ,że staż rozpoczyna sie od 1 wrzesnia,ale ustawodawca dał czas nauczycielowi na zastanowienie się ,czy chce go rozpocząć czy nie

myslę,że starczy jak nauczyciel składając  wniosek o ropoczęcie stażu np 11 wrzesnia pisze we wniosku,że rozpoczna staż od 1 wrzesnia 2002 roku

w tym roku przeciez rozpoczelismy rok szkolny od 2 września i co staż trwa do 1 czerwca ,chyba nie

nie rozdzielajmy włosa na czworo,moim zdaniem nauczyciel rozpoczyna staz od 1.09 a ma czas na złożenie pisma 14 dni

osobiście mysle,że to słuszne stary nauczyciel zna szkołe i wie co i jak

a przychodzi młody i musi się zorientowac w programie rozwoju ,w palnie wychowawczym ,standardach i wtedy zdecydować ,czy podejmuje się stazu czy moze zechce rok popracowac ,poznac placówke i dopiero wtedy złożyć wniosek

Mania12-09-2002 14:46:34   [#15]
na radzie poinformowałam że czekam na podania do 15- nie mam stażystów....a potem już nie czekam:-)
HenrykB13-09-2002 22:30:18   [#16]

Przychodzi młody i co?

Jak mu przetłumaczyć zawiłości ustaw i rozpoprządzeń?

A mogłoby być tak pięknie. Tylko parę prostych zdań. Kto pisze te rozporządzenia?

Też myślę jak Wy. Tylko myślę. Inni mogą myśleć inaczej. I kto będzie miał rację?

MENiSie. Wydaj interpretację do ustawy i rozporządzenia. A potem od razu interpretację do interpretacji, bo znowu nic nie zrozumiemy!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]