Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czy można cofnąć kontraktowego????
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane08-12-2005 19:57:54   [#01]

Jakie są możliwości zabrania mi stopnia awansu zawodowego – kontraktowy.   Rozpocząłem staż na mianowanego,  Który zakończyłem w październiku i złożyłem wniosek o postępowanie o nadanie stopnia mianowanego. W trakcie tego stażu uzyskałem pełne kwalifikacje do nauczania przedmiotu. Urzędnicy zakwestionowali mój staż gdyż rozpoczynając staż  rzekomo nie miałem kwalifikacji a co więcej twierdzą że nieprawnie zostałem kontraktowym(2001r.) . W szkole pracuję od 1998r. (na czas nieokreślony od 1999r.) Jakie mogę ponieść tego konsekwencje?  Czy faktycznie jest jakiś przepis który mówi że aby rozpocząć staż muszę mieć kwalifikacje ?

jzzg08-12-2005 20:13:21   [#02]
KN - aby uzyskać stopień, trzeba mieć kwalifikacje. Aby rozpocząć staż - chyba nie.
AnJa08-12-2005 20:22:34   [#03]
Mam wrażenie, że trzeba.

Choć nie pamiętam już dzisiaj jak( i czy) w tej kwesti zapisy prawa oraz zwłaszcza ich interpretacje od 2000 roku zmieniały.

Problem jest jeszcze w czymś: nie mając kwalifikacji w 2001 nie mogłeś zostać kontraktowym.

i pokombinuję:

Kontraktowego dostałeś nieprawnie - czyli powinienes go stracić (bez oddawania wynagrodzenia - bo nie Twoja wina)

Stażu więc też na wyższy stopień zacząc nie mogłes.

Pewny tego co napisałem nie jestem - ale za różowo to niestety nie wygląda.
zgredek08-12-2005 20:25:09   [#04]
jesli nie miał kwalifikacji, to mógł być zatrudniony za zgodą, a do takich za zgodą nie stosuje się rozdziału o awansie, więc nie mógł rozpocząć stażu
Leszek08-12-2005 20:41:11   [#05]

mariuszub5 - podaj szczegóły o Twoich kwalifikacjach od 1998 r., czy miałeś oceny pracy w tym czasie, i z jakim statusem prawnym trafiłeś na ustawę zmieniającą KN (....) z 18 lutego 2000 r.

pozdrawiam

Konto zapomniane08-12-2005 21:07:15   [#06]

14 IX 1998r. mgr z pp - zatrudnienie na czas określony

1 IX 1999r. zarudnienie na czas nieokreślony

2000r. rozpoczecie stażu na kontraktowego

24 I 2000r. ocena pracy wyróżniająca

2001r. nadanie kontraktowego

2001r.rozpoczecie kolegium języków obcych

2002r.rozpoczecie stażu na mianowanego

2003r. ukończenie kolegium - licencjat

2005r. zakonczenie stażu na mianowanego

Leszek08-12-2005 21:19:52   [#07]

Krótko - staż rozpoczynając nie musiałeś mieć przygotowania pedagogicznego, natomiast (zgodnie z ówczesną interpretacją MENiSu zatrudnienie z kwalifikacjami na co najmniej 1 godzinę - do 31.08.2004 r., potem 1/2 etatu zgodnie z kwalifikacjami).

Obecnie stan  prwany - to twoje pełne kwalifikacje merytoryczne i pedagogiczne....

Z twoich informacji wynika, że możesz mieć problem z prawnym zaliczeniem stażu na mianowanego...

jeśli pociągną dalej, to mogą sięgnąć także do kontraktowego (był niezgodnie z kwalifikacjami do przedmiotu - tak wynika z twoich informacji...

pozdrawiam

bogna08-12-2005 22:32:30   [#08]

Leszku ?

zatrudnienie z kwalifikacjami na co najmniej 1 godzinę - do 31.08.2004 r

dlaczego taka data?

beera09-12-2005 10:15:19   [#09]

pamiętasz Bogna?

rozmawialismy o tym, kiedyś

własnie biorąc pod lupe ten 31.08.04.

tzn- Ty właśnie wzięłaś to

...........................................................

Leszek 26.02.2005 12:47 [#13]

pojawiająca się interpretacja o konieczności realizacji w czasie stażu co najmniej 1/2 etatu zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami wiąże się ze zmianą KN obowiązującą od 31.08.04,

zatem przed tą datą wystarczy realizacja co najmniej 1 godziny zgodnie z kwalifikacjami...

pozdrawiam

BOGNA:

Sprawdzam KN i - cholerka ;-(

od 06.04.2000r - do 20.10.2001r.

Art. 3. Ilekroć w ustawie jest mowa o:

3) stażu - rozumie się przez to okres zatrudnienia nauczyciela w przedszkolach, szkołach, placówkach i innych jednostkach organizacyjnych, o których mowa w art. 1 ust. 1 oraz ust. 2 pkt 2, w wymiarze co najmniej 1/2 obowiązkowego wymiaru zajęć, rozpoczętego i realizowanego w trybie i na zasadach określonych w przepisach rozdziału 3a;

od 21.10.2001r. - 30.08.2004r.

Art. 3. Ilekroć w ustawie jest mowa o:

3) stażu - rozumie się przez to okres zatrudnienia nauczyciela w przedszkolach, szkołach, placówkach i innych jednostkach organizacyjnych, o których mowa w art. 1 ust. 1 oraz ust. 2 pkt 2, w wymiarze co najmniej 1/2 obowiązkowego wymiaru zajęć, rozpoczętego i realizowanego w trybie i na zasadach określonych w przepisach rozdziału 3a, z tym że w przypadku nauczycieli, o których mowa w art. 9e ust. 1-3, równoważny z odbywaniem stażu jest odpowiednio okres zatrudnienia na tych stanowiskach lub czas urlopowania lub zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy;

i aktualna wersja

Art. 3. Ilekroć w ustawie jest mowa o:

3) stażu - rozumie się przez to okres zatrudnienia nauczyciela w przedszkolach, szkołach, placówkach i innych jednostkach organizacyjnych, o których mowa w art. 1 ust. 1 i 1a oraz ust. 2 pkt 2, w wymiarze co najmniej 1/2 obowiązkowego wymiaru zajęć, rozpoczętego i realizowanego w trybie i na zasadach określonych w przepisach rozdziału 3a, z tym że w przypadku nauczycieli, o których mowa w art. 9e ust. 1-3, równoważny z odbywaniem stażu jest odpowiednio okres zatrudnienia na tych stanowiskach lub czas urlopowania lub zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy;

-----------------------

więc to nie jest tak, że w KN coś się zmieniło - to zmieniła się interpretacja MENiS

...................

całość jest tu:
http://oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=10406&fs=0&st=6

także kolejne odpowiedzi MENIsu

bogna09-12-2005 10:18:37   [#10]

pamiętałam tamto co wyżej

bo mnie bardzo zdołowało ;-(

A myślałam teraz, że może Leszek ma dostęp do jakiś nowych wiadomości - interpretacji.

I stąd moje pytanie

Leszek09-12-2005 19:01:18   [#11]

nic nowego nie mam poza zapowiedziami zamienienia papierów awansowych na formułę czysto egzaminacyjną (projekt jak na razie bardzo ogólny)...

pozdrawiam

rzepek09-12-2005 22:40:17   [#12]
Ja miałam identyczną sytuację w szkole - nauczyciel dostał awans / w poprzedniej szkole/  na kontraktowego mając tylko absolutorium i zaczął staż na mianowanego / już u mnie/. KO to wyłapało, dostałam pismo z kuratorium cofające awans na kontraktowego, tamten dyrektor miał naganę i nieprzyjemności, że pozwolił na awans bez kwalifikacji / absolutorium to nie kwalifikacje/. Teraz nauczyciel  jest już kontraktowy i rozpoczął staż na mianowanego, ale jest 6 lat do tyłu. Lepiej to zacząć od  nowa jeszcze teraz, niż na końcu stażu!.
bogna09-12-2005 22:52:30   [#13]

KO to wyłapało, dostałam pismo z kuratorium cofające awans na kontraktowego

no to KO niezgodnie z prawem sobie podziałało - art. 9b ust7 pkt 1

rzepek10-12-2005 09:28:36   [#14]
Pismo cofające awans było z wojewódzkiego kuratorium, po konsultacji z ministerstwem.. Nie będę się sądzić z wojewódzkim kuratorem oswiaty.
beera10-12-2005 11:37:47   [#15]

Bogna?

ten nieszczęsny 9b ust 7 pkt 1

Moim zdaniem przeczy mu ten wyrok- co prawda dotyczy on n-la mianowanego, więc kompetencje kolejnych organow inne, ale spójrz na to, co podkresliłam...

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 4 lipca 2002 r., sygn. akt II SA 386/02

Art. 9 h ust. 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. — Karta Nauczyciela stanowi, że czynności, o których mowa w ust. 1, podjęte z naruszeniem przepisów ustawy, przepisów o kwalifikacjach nauczycieli lub przepisów o zasadach odbywania stażu, rodzaju dokumentacji załączonej do wniosku nauczyciela o postępowanie kwalifikacyjne lub egzaminacyjne, zakresie wymagań kwalifikacyjnych i egzaminacyjnych, trybie i zasadach działania komisji są nieważne. Nieważność czynności stwierdza w drodze decyzji administracyjnej odpowiedni organ sprawujący nadzór pedagogiczny lub właściwy minister. Z ust. 1 pkt 2 przywołanego przepisu wynika, że nadzór nad czynnościami podejmowanymi w postępowaniu o nadanie stopnia awansu zawodowego przez organy sprawujące nadzór pedagogiczny oraz komisje, o których mowa w art. 9 g ust. 3, sprawuje właściwy minister

. Nauczycielowi mianowanemu stopień nauczyciela dyplomowanego nadaje organ sprawujący nadzór pedagogiczny — art. 9 b ust. 4 pkt 3 ustawy Karty Nauczyciela. Oznacza to, że nadzór nad czynnościami podejmowanymi w takim postępowaniu, zgodnie z art. 9 h ust. 1 pkt ustawy Karta Nauczyciela sprawuje właściwy minister. W przypadku ujawnienia w toku postępowania o nadanie nauczycielowi mianowanemu stopnia nauczyciela dyplomowanego czynności niezgodnych z obowiązującymi w tej mierze przepisami, minister jest uprawniony do stwierdzenia w drodze decyzji administracyjnej nieważności określonych czynności. Identyczne uprawnienie przysługuje organowi sprawującemu nadzór pedagogiczny w postępowaniu o nadanie nauczycielowi stopnia awansu zawodowego przez dyrektorów szkół, organy prowadzące szkołę oraz komisje, o których mowa w art. 9 a ust. 1 i.

bogna10-12-2005 22:10:32   [#16]

w tym wyroku jest mowa o czynnościach w postępowaniu awansowym

i zgodnie z art. 9h ust. 1 pkt 1 - nadzór nad czynnościami podejmowanymi przez dyrektorów lub OP sprawuje organ nadzoru pedagogicznego.

KO może więc stwierdzać nieważność jedynie czynności podejmowanych przez dyrektora w postępowaniu awansowym.

Natomiast rzepek pisał(a?) o nauczycielu, który otrzymał już stopień awansu nauczyciela kontraktowego i rozpoczął staż na mianowanego.

Niewątpliwie więc akt nadania kontraktowego był już prawomocną decyzją, której ewentualną nieważność można stwierdzić na podst. art.  156. § 1.kpa.

Zgodnie z art. 9b ust. 7 pkt 1 organem wyższego stopnia w rozumieniu kpa w stosunku do dyrektora szkoły jest organ prowadzący szkołę.

I to OP powinien podejmowac decyzję na podst. art. 156 kpa, oczywiście po przeprowadzieniu postępowania administracyjnego.

jerzyk10-12-2005 22:53:12   [#17]

jest jeszcze ten

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia
11 czerwca 2003 r., sygn. akt II SAB 443/02

 

 

Przepis art. 9b ust. 6 ustawy Karta Nauczyciela stanowi, że w przypadku niespełnienia przez nauczyciela warunków, o których mowa w ust. 1, dyrektor szkoły lub właściwy organ, o którym mowa w art. 4 pkt 2-4, odmawia nauczycielowi w drodze decyzji administracyjnej nadania stopnia awansu zawodowego. Umożliwia to nauczycielowi kontrolę takiej decyzji przez sąd administracyjny, w tym kontrolę prawidłowości przeprowadzenia postępowania kwalifikacyjnego i ocenę dowodów.

Przepisy rozdziału 3a ustawy Karta Nauczyciela, dotyczące awansu zawodowego nauczycieli, w art. 9h ust. 1 i 2 przewidują odrębny tryb nadzorczy wobec czynności wszystkich organów uczestni­czących w postępowaniu o nadanie stopnia awansu zawodowego. Nadzór ten sprawują: w stosunku do dyrektorów szkół, organów prowadzących szkoły oraz komisji kwalifikacyjnych i egzaminacyj­nych organy sprawujące nadzór pedagogiczny, a w stosunku do organu sprawującego nadzór pedagogiczny i komisji, o których mowa w art. 9 g ust. 3, 6a i 7a właściwy minister. Przepisy te przewidują bezwzględną nieważność z mocy prawa każdej czynności podjętej w postępowaniu o nadanie stopnia awansu zawodowego z naruszeniem przepisów prawa. Nieważność tych czynności stwierdza w drodze decyzji administracyjnej odpowiednio organ sprawujący nadzór pedagogiczny lub właściwy minister.

Analiza tego przepisu prowadzi do wniosku, że postępowanie nadzorcze wszczyna się z urzędu. Ma ono charakter nadzoru legalnościowego, a więc dotyczy oceny zgodności danej czynności z prze­pisami Karty Nauczyciela i w razie stwierdzenia naruszenia prawa stwierdza się nieważność czynności. Brak natomiast podstaw do uznania, że obowiązkiem organu przeprowadzającego to postępowa­nie w przypadku stwierdzenia, że prawo nie zostało naruszone, jest konieczność wydania decyzji odmawiającej stwierdzenia nieważności czynności.

 

beera11-12-2005 18:40:39   [#18]

ten wyrok

Przepisy te przewidują bezwzględną nieważność z mocy prawa każdej czynności podjętej w postępowaniu o nadanie stopnia awansu zawodowego z naruszeniem przepisów prawa. Nieważność tych czynności stwierdza w drodze decyzji administracyjnej odpowiednio organ sprawujący nadzór pedagogiczny lub właściwy minister.

ten wyrok tez dotyczy czynnosci.

Bogna- więc jesli mamy stwierdzoną nieważnośc czynności- w czym to zmienia sytuację nauczyciela?

organ nadzorujący stwierdza w drodze decyzji administracyjnej niewazność czynności.

I teraz co?

właściwy organ- w przypadku Dyrektora szkoły OP stwierdza nieważność wydanej decyzji administarcyjnej????

Bo ja nie widzę kompetencji OP dla przeprowadzenia postępowania, które jest w kompetencji organu nadzorujacego- nadzoru nad czynnościami, te ma tylko ON

bogna11-12-2005 23:17:35   [#19]

nieważność czynności można stwierdzać tylko w toku postępowania awansowego.

Jeżeli postępowanie zostanie już zakończone wydaniem decyzji (akt nadania stopnia nauczyciela kontraktowego), to nie ma możliwości stwierdzania nieważności czynności, czyli jakiegoś tam fragmentu postępowania administracyjnego.

Jeżeli wydana decyzja obarczona jest jedną z wad określonych w art. 156 §1 kpa (oraz od dnia jej doręczenia nie minęło 10 lat i decyzja ta nie wywołała nieodwracalnych skutków prawnych), to może ona zostać zweryfikowana w trybie postępowania nadzwyczajnego (zgodnie z art. 156 - 161 kpa).

Art. 157. § 1. Właściwy do stwierdzenia nieważności decyzji w przypadkach wymienionych w art. 156 jest organ wyższego stopnia...

§ 2. Postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji wszczyna się na żądanie strony lub z urzędu.

Art. 158. § 1. Rozstrzygnięcie w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji następuje w drodze decyzji.

---------------------

i jeszcze wyjaśnienia MENiS - mamy je tutaj:Odpowiedź MENIS na pytania

...W razie stwierdzenia naruszenia prawa, odpowiednio organ sprawujący nadzór pedagogiczny lub właściwy minister zobligowany jest stwierdzić nieważność danej czynności w drodze decyzji administracyjnej.

 Na przykład: w przypadku stwierdzenia, że dyrektor szkoły ustalił ocenę dorobku zawodowego nauczyciela nie zasięgając opinii rady rodziców, organ sprawujący nadzór pedagogiczny wydaje decyzję administracyjną stwierdzającą nieważność tej czynności dyrektora szkoły, bowiem jest ona niezgodna z przepisem art. 9c ust. 6 ustawy – Karta Nauczyciela...

...Instytucja stwierdzenia nieważności decyzji administracyjnych znajduje zastosowanie w przypadkach określonych w art. 156 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego. Właściwym do stwierdzenia nieważności decyzji jest organ wyższego stopnia.

Na przykład: w przypadku stwierdzenia, że stopień nauczyciela kontraktowego został nadany nauczycielowi z rażącym naruszeniem przepisów prawa (art. 156 § 1 pkt 2 Kpa), właściwym do stwierdzenia nieważności aktu nadania tego stopnia jest organ prowadzący szkołę, który jest organem wyższego stopnia w stosunku do dyrektora szkoły.

beera12-12-2005 11:14:32   [#20]

:-)

dzięki

czyli mamy  dopuszczenie dwóch ścieżek dzialania

 

 ON  OP

decyzją administarcyjną stwierdza nieważność czynności awansowych

Decyzją administracyjną stwierdza nieważność decyzji o nadaniu stopnia n-la kontraktowego
jakie konsekwencje tego dokonania?  konsekwencje jasne

 

Chodzi mi o to, co dalej po swierdzeniu niewazności czynności

OP musi podjąc decyzję o stwierdzeniu nieważności decyzji nadania stopnia po wszczęciu postępowania administracyjnego?

MUSI, MOŻE, POWINIEN?

bogna13-12-2005 23:05:02   [#21]

moim zdaniem:

ewentualne stwierdzenie nieważności czynności - odbywa się w toku postępowania administracyjnego, więc jest czas na "wyprostowanie" tej czynności i doprowadzenie do sytuacji zgodnej z prawem i pozwalającej na wydanie decyzji w oparciu o "ważne" czynności.

-----------------

OP musi podjąc decyzję o stwierdzeniu nieważności decyzji nadania stopnia po wszczęciu postępowania administracyjnego?

musi - jeżeli "nieważność" zostanie udowodniona w toku postępowania administracyjnego.

Chodzi o tzw. wyeliminowanie wadliwej decyzji z obrotu prawnego.

beera13-12-2005 23:30:09   [#22]

w efekcie mamy dwa postępowania w jednej sprawie

Pierwsze ON- nieważność czynności

drugie OP-nieważność decyzji...

?

bo czasem nie da się "wyprostować czynnosci'...

bogna13-12-2005 23:44:54   [#23]

hmm...

myślę, że ON (jak już stwierdzi skopanie czynności) dopilnuje, by dyrektor wydał decyzje zgodną z prawem,

nie będzie więc potrzeby unieważniania decyzji dyrektora przez OP.

jerzyk14-12-2005 00:26:09   [#24]

hmm :-)

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu Departament Pragmatyki Zawodowej Nauczycieli

Podstawy prawne systemu awansu zawodowego nauczycieli

 

 

SZKOLENIE EKSPERTÓW ds. AWANSU ZAWODOWEGO NAUCZYCIELI MATERIAŁY EDUKACYJNE

7. Nadzór legalnościowy nad czynnościami podejmowa­
nymi w postę
powaniu o nadanie nauczycielom stopnia
awansu zawodowego

Przepisy rozdziału 3a ustawy Karta Nauczyciela dotyczące systemu awansu zawodowego na­uczycieli przewidują wart. 9h ust. 1 pkt 2 i ust. 2 odrębny tryb nadzorczy wobec czynności wszystkich organów uczestniczących w postępowaniu o nadanie stopnia awansu zawodowego.

Nadzór ten sprawują:

1)  organy sprawujące nadzór pedagogiczny w stosunku do:

    dyrektorów szkół,

    organów prowadzących szkoły,

    komisji kwalifikacyjnych powoływanych przez dyrektora szkoły,

    komisji egzaminacyjnych powoływanych przez organy prowadzące szkoły;

2)  właściwi ministrowie w stosunku do:

    organów sprawujących nadzór pedagogiczny,

    komisji kwalifikacyjnych powoływanych przez organy sprawujące nadzór pedagogiczny.

Przepis art. 9h ust. 2 ustawy Karta Nauczyciela przewiduje bezwzględną nieważność z mocy prawa każdej czynności podjętej w postępowaniu o nadanie stopnia awansu zawodowego z naruszeniem przepisów prawa.

Postępowanie nadzorcze wszczyna się z urzędu. Ma ono charakter nadzoru legalnościowego i dotyczy oceny zgodności danej czynności z przepisami następujących aktów prawnych:

    ustawyKarta Nauczyciela,

    rozporządzenia w sprawie kwalifikacji wymaganych od nauczycieli,

    rozporządzenia w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli.

W razie stwierdzenia naruszenia prawa, odpowiednio organ sprawujący nadzór pedagogiczny lub właściwy minister zobligowany jest stwierdzić nieważność danej czynności w drodze decyzji administracyjnej.

bogna14-12-2005 00:31:27   [#25]

cześć jerzyku :-)

to jeszcze nam wyklaruj, co dalej się dzieje z postępowaniem awansowym,

jak już ON stwierdzi nieważność czynności...

jerzyk14-12-2005 08:06:17   [#26]

dla mnie decyzja administracyjna jest czynnością końcową

 

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 1 5 listopada 2001 r., sygn. akt II SA 2024/01

Rozstrzygnięcie ustalające okres stażu nauczyciela ubiegającego się o wyższy stopień awansu zawodowego nie jest decyzją administracyjną podlegającą zaskarżeniu do sądu administracyjnego.

Postępowanie o nadanie stopnia awansu zawodowego jest swoistym postępowaniem administra­cyjnym, kończącym się decyzją o nadaniu lub odmowie nadania takiego stopnia. Postępowanie to składa się z kilku powiązanych ze sobą etapów. Inicjuje je, w przypadku nauczyciela kontraktowego i mianowanego, wniosek nauczyciela o rozpoczęcie stażu zawodowego (art. 9d ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela). Z tego względu podejmowane na poszczególnych etapach tego postępowania akty i czynności odpowiednich organów nie powinny być traktowane jako sa­modzielne decyzje administracyjne; nie kończą tego postępowania, nie załatwiają sprawy o nadanie stopnia i dlatego mogą być oceniane dopiero w ramach oceny końcowego rozstrzygnięcia. Tę ochronę prawną nauczyciela w postępowaniu o nadanie stopnia uzupełniają środki pozwalające na zwalczanie bezczynności organu w postaci skargi, dopuszczalnej także w przypadku niepodjęcia przez organ aktu lub czynności innej niż decyzja administracyjna.

Niedopuszczalność podejmowania przez nauczyciela w toku postępowania o nadanie kolejnego stopnia awansu zawodowego akcji skierowanej przeciwko poszczególnym aktom i czynnościom tego postępowania jest rekompensowana nadzorem administracyjnym, określonym w art. 9 h ust. 1 i 2 Karty Nauczyciela. Według tego przepisu nadzór nad czynnościami podejmowanymi w postępowaniu o nadanie stopnia awansu zawodowego sprawują odpowiednio: organ sprawujący nadzór pedago­giczny i właściwy minister. Czynności te, podjęte z naruszeniem prawa, są nieważne. Nieważność czynności stwierdza organ nadzoru w formie decyzji administracyjnej. Organ nadzoru działa jed­nakże wyłącznie z urzędu, co oznacza, że strona postępowania o nadanie stopnia może tylko wnosić o wszczęcie postępowania nadzorczego, ale nie może się tego skutecznie domagać.

 

jerzyk14-12-2005 08:10:21   [#27]
co dalej się dzieje z postępowaniem awansowym?
 
W zaleznosci co bedzie powodem stwierdzenia niewazności decyzji. Trzeba je bedzie usunąć i postepowanie zostanie wznowione.
mmaly28-08-2008 11:53:53   [#28]
Mam koleżankę, której cofnięto kontraktowego już podczas stażu na mianowanie. Niestety, stanęła przed koniecznością zaczynania stażu od początku, więc się na to nie zdecydowała i poszła pracować na uczelnię.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]