Forum OSKKO - wątek

TEMAT: przerwany staż stażysty
strony: [ 1 ]
abbo22-11-2005 19:35:48   [#01]

Stażysta, który rozpoczął staż z dn. 01.IX. niestety nie przedstawił planu rozwoju oraz stwierdził, że nie chce realizować stażu. Co w tym wypadku:

- przerwać decyzją dyr?

- przerwać na wniosek nauczyciela?

- czy można przerwac stażyście?

beera22-11-2005 19:57:55   [#02]

nie wiadomo

to jest jeden z absurdow awansowych

1.Stażu Ty przerwać mu nie możesz

2.On na swoj wniosek też nie może- bo na swój wniosek może tylko kontraktowy i mianowany

3. przerwać to by mu można coś w takiej sytuacji, ale nie byłoby to nic, co wynika z KN;-)

moim zdaniem powinien być zapis o rozwiązaniu stosunku pracy w takim przypadku. Niestety nie ma...

Abbo- jest to jedno z pytań awansowych, ktore poszlo do MEiN- zobaczymy, co oni na to

a opiekun? wypowiedz mu choć dodatek...

rzewa23-11-2005 04:05:38   [#03]

dodam

w świetle obecnych (dziurawych) przepisów, on nadal staż kontynuuje. I ten opiekun właściwie też musi być i ten dodatek mieć i na koniec napisać propozycję oceny - opinię o starzyście (zadanie tego opiekuna - namawianie delikwenta by jednak ten staż robił lub się zwolnił :-)).

I trzeba mu ocenę wystawić, pomimo że nie odda sprawozdania - czekamy do terminu oddania sprawozdania i wystawiamy ocenę negatywną za okres stażu.

I dyrek ma robotę, bo musi mieć dokumenty na to, że deliwent nic nie robi...

absurd awansowy - dowód na nadmierną opiekuńczośc KN - nawet stażysta, to święta krowa.

beera23-11-2005 08:44:30   [#04]

z tą kontynuacją, to bym dyskutowała...
moim zdaniem nie kontynuje stażu, bo podczas stazu ma realizowac plan rozwoju

a nie realizuje, bo go nie zlożył.

Jest problem z zapisem KN- rzecz jasna, ktory to mowi o automacie- zatrudniony stazysta=rozpoczęty staż

Jednak jednoczesnie KN mowi o wymaganiach Rozporządzenia, ktorych stażysta nie spełnił
3. W okresie stażu nauczyciel realizuje własny plan rozwoju zawodowego zatwierdzony przez dyrektora szkoły, uwzględniający wymagania, o których mowa w art. 9g ust. 10. Po zakończeniu stażu nauczyciel składa dyrektorowi szkoły sprawozdanie z realizacji tego planu.

Więc jeden Art mowi o obligu rozpoczęcia stażu, kolejny o wymaganiach- i tu są schody...

ale tu nie mam wątpliwosci:
I trzeba mu ocenę wystawić, pomimo że nie odda sprawozdania - czekamy do terminu oddania sprawozdania i wystawiamy ocenę negatywną za okres stażu.

6. Ocenę dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu ustala,, w terminie nie dłuższym niż 21 dni od dnia złożenia sprawozdania, o którym mowa w ust. 3, z uwzględnieniem stopnia realizacji planu rozwoju zawodowego nauczyciela, dyrektor szkoły:

Nie ma sprawozdania- nie ma oceny dorobku

Jacek W23-11-2005 12:33:58   [#05]

Takie trzy grosze wątpliwości wtrącę:

Art. 10 ust. 2 KN: Z osobą posiadającą wymagane kwalifikacje, z zastrzeżeniem ust. 3, i rozpoczynającą pracę w szkole stosunek pracy nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określony na jeden rok szkolny w celu odbycia stażu wymaganego do uzyskania awansu na stopień nauczyciela kontraktowego.

Podczas stażu ma realizować plan rozwoju zawodowego. Projekt planu ma złożyć w terminie 20 dni od dnia rozpoczęcia zajęć.

Nie składa -> nie realizuje stażu, bo podczas niego ma realizować plan, a planu niet (tu z poglądami asi sympatyzuję) -> nie realizuje celu określonego w art. 10 ust. 2 KN -> stwierdzamy wygaśnięcie stosunku pracy czy cuś takiego. Bardzo naciągane toto?

rzewa23-11-2005 12:39:23   [#06]

owszem, bo...

brak pp wygaśniecia...

AnJa23-11-2005 12:40:57   [#07]
nie bardzo

wynika, że toto jakby obowiązek na wejściu takiego nauczyciela

tyle, że odłozony w czasie - czyli te max.20 dni to taki jakby okres próbny

ale przed śaem pracy to ja bym nie chciał tego bronić:-)
AnJa23-11-2005 12:44:33   [#08]
nie wygaśnięcia - a rozwiązania
rzewa23-11-2005 12:46:50   [#09]

AnJa,

ani jednego, ani drugiego - wsiorawno
AnJa23-11-2005 12:49:08   [#10]
a dlaczego nie drugiego?
rzewa23-11-2005 12:53:41   [#11]

kurka, AnJa...

Ty masz rację!

Zatrudniam stażystę na rok szkolny na podstawie art 10 ust 2 KN, ale w umowie zawieram klauzulę o mozliwości wczesniej szego rozwiązania za 2 tyg. wypowiedzeniem. Jak nie zloży PRZ w terminie, to wręczam mu wypowiedzeniez powodu jak wyżej (jest to konkretny i jak najbardziej prawidłowy powód) i po sprawie!

Eureka!

AnJa23-11-2005 12:57:27   [#12]
o - a ja właśnie miałem samokrytycznie przyznać, że bełkocę:-)

bo niby mi wychodzi, że jak ta roczna jest wyłącznie w celu realizacji stażu(bo tak z 10.2 wynika wprost) a on nie realizuje to zatrudnienie niecelowe.

idę  czytać kancelaryjną - chyba od KN jednak jasniejsza
Rencista23-11-2005 14:52:42   [#13]

A ja mam taki problem

Z dniem 1.09 nawiązaliśmy umowę o pracę z nauczycielem który miał już 2 lata stażu za sobą. Do dnia dzisiejszego nie doniósł cząstkowej oceny ("stary" dyrektor znajduje 100 albo więcej powodów aby nie wydać oceny cząstkowej). Nauczyciel napisał sprawozdanie, opiekun stażu napisał proponowaną ocenę - a dyrektor "nie ma czasu". Co robić w takiej sytuacji ? Czy nauczyciel kontynuuje staż albo ma przerwany ? Bardzo proszę o podpowiedź co z tym fantem zrobić ?

Ewa

AnJa23-11-2005 14:59:13   [#14]
Dyrektor nie ma prawa nie mić czasu - rozstajac się z nauczycielem powinień wydac mu komplet dokumentów - tu także  ocenę cżąstkową.

w interesie nauczyciela jet, by ta ocena dotarła do nowgo nauczyciela na początku września
rzewa23-11-2005 16:14:36   [#15]

czy ten n-l

zwrócił sie do poprzedniego dyrektora o ocene cząstkowa na piśmie?

Jeśli tak, okazuje nowemu dyrkowi to pimo i kontynuuje staż oraz po upływie terminu pisze skargę do OP (tego własciwego dla starego dyra) na nieczynność organu załączając ksero kopii pisma o ocenę z potwierdzeniem, że została wysłana/doręczona (oczywiście zostawia sobie również potwierdzoną kopię pisma).

Dalej działa OP -> jeśli w przeciągu 30 dni nie będzie oceny lub jakiejś odpowiedzi z OP występuje z taką samą skargą do KO.

rzewa23-11-2005 16:15:33   [#16]

ale tak naprawdę

to to wszystko juz powinno być dawno zrobione...
Leszek23-11-2005 17:16:13   [#17]

Jacek ma rację, cel zatrudnienia nauczyciela stażysty jest mocno zaakcentowany...

Art. 10 ust. 2 KN: Z osobą posiadającą wymagane kwalifikacje, z zastrzeżeniem ust. 3, i rozpoczynającą pracę w szkole stosunek pracy nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określony na jeden rok szkolny w celu odbycia stażu wymaganego do uzyskania awansu na stopień nauczyciela kontraktowego.

zatem co należy zrobić z osobą, w przypadku której stwierdzimy brak realizacji elementu podstawowego, zalecamy pisemnie określone działania,

sprawdzamy, nie podjął, zatem uchybił obowiązkom pracownika itd.

albo przyglądamy się jako dyrektor pracownikowi, który - patrz jak wyżej...

pozdrawiam

beera23-11-2005 17:30:58   [#18]

i jeszcze dopowiem

moim zdaniem nie można z nauczycielem stażysta rozwiązać stosunku pracy po dwoch tygodniach- mimo niezlożenia przez niego planu rozwoju zawodowego.

Mozliwości zwolnienia n-la są opisane w KN

.....

Ewo- opisany przez Ciebie nauczyciel NIE MÓGŁ kontynuować stazu bez oceny.
czy ma choć jakieś pismo, w ktorym ( w wlaściwym czasie) zwraca się do tamtej dyrekcji z prośba o ocenę?
Teraz by mogł interweniować w KO

rzepek23-11-2005 17:59:34   [#19]
A dlaczego właściwie  ta bidula stażysta-bez-planu-rozwoju-zawodowego nie może douczyć do końca tego roku szkolnego? Potem ocena negatywna i żegnaj. A po co robić sobie teraz bałagan i szukać zastępstwa?
AnJa23-11-2005 18:04:36   [#20]
właśnie chyba tej negatywnej to dać nie można (#4)
rzepek23-11-2005 18:19:46   [#21]
Ale skoro nie ma planu, nie ma sprawozdania, nie ma oceny - to po roku pracy zatrudnienie automatycznie wygasa / było tylko na rok, w celu zrealizowania stażu/. Stażu nie było, nie ma dalszego zatrudnienia bo nie ma obowiązku zatrudnić znów na następny rok.
AnJa23-11-2005 19:45:52   [#22]
po roku - jasne

pytania abbo i nastepujące po nich odpowiedzi tyczyły jednak tego, co teraz zrobić
beera23-11-2005 20:26:11   [#23]
;-)
rzewa24-11-2005 05:54:50   [#24]

asiu,

jak najbardziej można zwolnić.

KN opisuje możliwości zwolnienia, ale tylko dla: 1. nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania i 2. dla nauczyciela zatrudnionego na czas nieokreślony.

Stażysta nie jest ani jednym, ani drugim więc zwalniamy wg KP.

beera24-11-2005 07:34:50   [#25]

rzewa

moim zdaniem nie można zwolnić

swoją drogą- ciekawe jak na wartości merytorycznej zyskuje tekst, po wytłuszczeniu go;-)

Co więcej uważam, ze w umowie o pracę na czas okreslony klauzula wypowiedzenia dla nauczyciela stazysty nie będzie klauzulą wprowadzoną zgodnie z przepisami i w momencie otrzymania takiej umowy stazysta spokojnie moze ja zakwestionować.

W dodatku znamy przypadki kiedy można zwolnić nauczyciela- bo są opisane w KN, wśród powodów NIE MA niezlożenia planu rozwoju

I choć symapatyzuję ;-) z poglądami Jacka w tej kwestii, to uważam, ze poki nie zmienią się przepisy taki manewr skończyć się może w sądzie- z jakim skutkiem? nie wiem.

AnJa24-11-2005 08:10:51   [#26]
odpowiem w kwestii swojej drogi, gdyś cierpię okrutnie odkąd nie moge tego robić( kursowac i tłuścić znaczy)

- otórz pozwala to zaznaczyć tekst, który zdaniem piszącego jest dla jego wypowiedzi kluczowy(tłuszcz) lub ma do niego stosunek ambiwalentny(kursycwa symbolizująca chwiejnośc)
AnJa24-11-2005 08:11:37   [#27]
otóż
beera24-11-2005 08:36:45   [#28]

;-)))

oturz racja drogi andrzeju

tzn- z pogrubieniem, bo z kursywą, to nie wiedzialam, ze źródłem niepewność

;-))))

beera24-11-2005 08:37:52   [#29]

i chyba możesz pogrubić i Ty

zastosuj

<b>

taki znak na początku tekstu

a taki </b>

na końcu

AnJa24-11-2005 08:49:44   [#30]
Ty mi tu ze znakami nie wyjeżdzaj

Ja mam zasady.

Zasada ogólna - komputer służy ułatwianiu mi pracy a nie zmuszaniu do uczenia się czegoś, co tylko dla potrzeb jego obsługi jest potrzebne.

Zasada operacyjna(!) - nie uczyć się html.

Głupia?

Może! Ale dawano, dawno temu kazano mi się nauczyć obsługi komputera. Miał dosa. A ja miałem zasady.

I co? Ano trochę konsekwencji i windowsa wymyslono.

Jestem przekonany, że gdyby nie zasady do dzisiaj ksiązki z tysiącami komend na biurkach by ludzkość trzymała.
rzewa24-11-2005 09:11:42   [#31]

asiu,

moge nie wytłuszczać...

Ale nie zmienia to faktu, że w KN jest mowa jedynie o powodach i formie zwolnienia z pracy n-la zatrudnionego na podstawie mianowania - art 23 KN, oraz n-la zatrudnionego na umowie o pracę na czas nieokreślony - art 27 KN (zwracam uwagę, że takiego n-la można zwolnić z innych powodów niż te podane w art 23, czyli w sposób przewidziany w KP, dokładnie mówi o tym art 27 ust 1, z tą róznicą, że n-la zatrudnionego na czas nieokreślony w placówce feryjnej zwalniamy z końcem roku szkolnego i za 3-miesięcznym wypowiedzeniem bez względu na staż pracy), powód zwolnienia może być dowolny, byle konkretny i słuszny - stosujemy tu zasady KP.

O umowach zawieranych na czas określony KN milczy - nie oznacza to moim zdaniem, że tych umów rozwiązać nie można, a tylko, że te umowy podlegają przepisom KP, zgodnie z brzmieniem art 91c KN.

W związku z tym nie widzę zakazu umieszczenia klauzuli o wczesniejszym rozwiązaniu umowy w przypadku umowy z n-lem stażystą zawieranej na rok szkolny, gdyż ta umowa jest zawierana na czas dłuższy niż 6 m-cy. Podobnie można uczynić, gdy zawieramy taką umowę z innego, dopuszczalnego w KN, powodu.

Reasumując, jeśli nasza umowa z n-lem stażystą taką klauzulę zawiera, a nauczyciel nie wykonał czynności warunkujacej realizowanie stażu (staż po prostu realizowany być nie może i nie będzie mógł), to sformułowanie ust 2 art 10 daje wyraźną wskazówkę, że umowa kontynuowana być nie może, gdyż cel podstawowy jej zawarcia na pewno nie zostanie osiągnięty (nie może być osiagnięty).

beera24-11-2005 10:38:23   [#32]

 przepisy sa kulawe i koślawe- o czym stanowi najdosadniej pewna zmienność poglądów widoczna w tym wątku- od tego, że ten nauczyciel kontynuuje staż do takiego, ze można go zwolnić z KP

Uważam, ze w obecnym stanie prawnym każda interpretacja moze miec swoje uzasadnienie, co - dla mnie- oznacza, ze zastosowania każdej może skończyć się sądem.

Czy nauczyciela zatrudnionego na czas okreslony w celu odbycia stazu, ktory nie zlozył planu można zwolnić w trybie wynikającym z KP- moim zdaniem nie można.

Więcej niż " moim zdaniem" napisać nie mogę.

Zadaliśmy to pytanie Ministerstwu, jest oczywistym, ze chciałabym by pomysł Jacka znalazł w ich interpretacji poparcie.

Teraz mogę jedynie powtórzyć za anją- nie chcialabym tego w sądzie bronić.

delta5501-07-2014 00:33:07   [#33]

Nauczyciel stażysta (zatrudniony na zastępstwo) zgodnie z rozporządzeniem rozpoczął staż bez składania wniosku, nie złożył jednak planu rozwoju. 30 czerwca złożył wniosek o postępowanie kwalifikacyjne na kontraktowego, plan rozwoju i  sprawozdanie. I co można w tej sytuacji zrobić? Nie miał opiekuna stażu. Umowa kończy się 31 sierpnia. Dać negatywną ocenę dorobku zawodowego, nic nie robić, uznać, że nie było stażu? 

elrym01-07-2014 06:35:40   [#34]

a dlaczego nie miał opiekuna?

art.9c.4.  Nauczycielowi stażyście i nauczycielowi kontraktowemu odbywającemu staż dyrektor szkoły przydziela spośród nauczycieli mianowanych lub dyplomowanych opiekuna, 

delta5518-07-2014 22:56:15   [#35]

Nauczyciel nie był zainteresowany realizacja stażu i uzyskaniem kolejnego stopnia awansu,  pracował wcześniej w innej  placówce oświatowej i instytucjach nie związanych z oświatą. Mimo że nie miał opiekuna to w sprawozdaniu opisuje, że prowadził zajęcia w obecności opiekuna i omawiał je, obserwował zajęcia prowadzone przez opiekuna. Cała dokumentacja jest "spreparowana" i w dodatku próbuje wymusić na dyrektorze antydatowanie dokumentów i załatwienie sobie kontraktowego.

hania119-07-2014 09:11:52   [#36]

Nabij daty wpływu na wszystko, co złożył i daj negatywną ocenę. Nie spełnił wymagań formalnych, więc nie zaliczył stażu.

iw21-07-2014 16:19:10   [#37]

W nieco innej sprawie proszę o radę:

nauczycielka realizująca staż na nauczyciela mianowanego przebywa na długotrwałym zwolnieniu lekarskim, które będzie trwało aż do rozwiązanie, a po nim urlop macierzyński. W tej sytuacji myślę, że powinnam opiekunowi wstrzymać  dodatek. Ma ktoś może wzór takiego pisma, jaka podstawa prawna ?

hania121-07-2014 17:12:38   [#38]

Spójrz na regulamin wynagrodzeń. Dodatki wstrzymuje się, kiedy nauczyciel przestaje pełnić daną funkcję. Nie masz wyjścia - jest długotrwałe L4, to trzeba zabrać dodatek opiekunowi od września.

iw22-07-2014 21:01:42   [#39]

Jestem nieferyjna, więc chyba od lipca już wstrzymam, albo od sierpnia.

Dziękuję :))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]