Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zwolnienie pracownika z obowiązku świadczenia pracy
strony: [ 1 ]
wiesia05-09-2002 21:31:34   [#01]
Chcę zwolnić z obowiązku świadczenia pracy pracownika administracji (w okresie wypowiedzenia). Wiem, że jest to coraz częściej praktykowane, ale nie znam podstawy prawnej. Jeżeli to Ktoś mógłby mi pomóc to bardzo proszę  o podpowiedź.
Ewa z Rz06-09-2002 20:57:33   [#02]

A czemu chcesz mu zrobic taki prezent?

Że tez organ nie ma nic przeciw temu?

Wręczyć mu odpowiedniej treści pismo i po sprawie...

wiesia07-09-2002 23:20:23   [#03]
Ewo przepraszam, że tak długo milczałam ale mam istne urwanie głowy (w pracy i w domu - remont od miesiąca). Wyjasniam: to, że wręczyć pismo to wiem ale jaki podać przepis prawa? prezent to chcę zrobić sobie po to by "mieć święty spokój", organ nie ma nic przeciw bo nie musi płacić odszkodowania za skrócenie jednorazowo (kłopoty z gotówką). Jeżeli możesz mi jeszcze coś podpowiedzieć to będe wdzięczna. Pozdrawiam !
                                             Wiesia
Leszek07-09-2002 23:42:56   [#04]

Cześć

Po prostu jej to przekaż.

 I egzekwuj. Ona otrzymuje wszelkie wskazane przepisami świadczenia i nie musi świadczyć pracy (to dla zwalnianej jest korzystne...)

Pozdrawiam

wiesia07-09-2002 23:57:53   [#05]
Leszku tez uważam, że jest to korzystne dla obu stron. rzecz w tym, że rozmawiałam z prawnikiem i on twierdzi, że mozna tego dokonać jedynie w drodze prozumienia stron bo świadczenie pracy to nie tylko obowiązek pracownika lecz równiez i jego prawo. Jednym słowem namącił mi tak, że zgłupiałam do reszty.
Pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]