Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czas pracy wicedyrektora
strony: [ 1 ]
Grazia31-08-2002 22:18:22   [#01]
Jaki jest wymiar godzin pracy wicedyrektora w szkole podstawowej? Jakie przepisy to regulują?
ANDRZEJ31-08-2002 22:29:12   [#02]
W podstawówce będąc vice przy 25 - 32 oddziałach i obecnie w gim. tez vice ( przy 14 oddz. ) miałem i mam 4 godz. wiecej niz dyr. tj. 3+4 tj. 7 godz oraz nadliczbowe.
Leszek31-08-2002 22:36:10   [#03]

Cześć

Dyrektor i wice to nauczyciele, zatem:

KN - Art. 42. 1. Czas pracy nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć nie może przekraczać 40 godzin na tydzień.

KN - Art. 42. 6. Dyrektorowi i wicedyrektorowi szkoły oraz nauczycielowi pełniącemu inne stanowisko kierownicze w szkole obniża się tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć określonych w ust. 3 ( SP - 18 godzin dydaktycznych) w zależności od wielkości i typu szkoły oraz warunków pracy lub zwalnia się ich od obowiązku realizacji tych zajęć. (...)

7. Organ prowadzący szkołę lub placówkę po uzyskaniu opinii organu sprawującego nadzór pedagogiczny określa:

1) (...),

2) zasady udzielania i rozmiar zniżek, o których mowa w ust. 6, (...).

 

Zatem obniżenie wymiaru godzin dotyczy tylko dydaktycznych (od pensum 18 h).

Pozdrawiam

Marek Pleśniar01-09-2002 02:08:27   [#04]

u mnie 7

:-)
Grazia01-09-2002 12:47:59   [#05]

Nie to miałam na myśli

Dokładnie to chodzi o to, ile godzin tygodniowo wicedyrektor powinien przebywać w szkole, licząc łącznie godziny dydaktyczne z wypełnianiem obowiązków dyrektora. U nas mówi się o 28 godzinach. Ale, czy to jest poprawnie? Nie wiem. Gdzie to można sprawdzić?
Ewa z Rz01-09-2002 12:51:13   [#06]

Toż to stanowisko kierownicze...

i nienormowany czs pracy...

Oczywiście powinien mieć ustalone godziny, kiedy napewno jest (i nie powinno to być więcej jak 49 godz./tyg/ :)). Ale ile i kiedy to ustala dyro, bo to zależy od potrzeb.

Leszek01-09-2002 13:18:21   [#07]

Cześć

Może powtórzę:

Dyrektor i wice to nauczyciele, zatem:

KN - Art. 42. 1. Czas pracy nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć nie może przekraczać 40 godzin na tydzień.

To tylko w praktyce się mówi, że mają czas nienormowany,

formalnie podlegają regułom określonym KN. Oczywiście wiele zależy od ilości zadań przywalających dyrów i ich wzajemnego dogadania się.

Pozdrawiam

HenrykB01-09-2002 16:08:03   [#08]

Zgoda

U mnie też nienormowany. Czas dyżuru, podczas którego dzielimy się odpowiedzialnością za placówkę jest ściśle określony i wywieszony w sekretariacie. Wymieniamy w wykazie czas naszej obecności od.... do...., choć naprawdę pracujemy dużo dłużej. Dużo.....

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]