Forum OSKKO - wątek

TEMAT: jeszcze o urlopie zdrowotnym
strony: [ 1 ]
kruk27-08-2002 15:48:12   [#01]
Mimo, że prawie 2 miesiące temu złożyłam prośbę o udzielenie urlopu dla poratowania zdrowia (oczywiście z orzeczeniem lekarskim na odpowiednim druku), organ prowadzący do tej pory mi go nie udzielił (uzyskałam wyjaśnienie, że sprawa jest w trakcie załatwiania), ani nie powierzył obowiązków mojemu zastępcy. Czy w związku z tym powinnam cierpliwie czekać i pracować, aż uda im się wreszcie "sprawę załatwić", czy też traktować orzeczenie lekarskie jako L4 i przekazać kierowanie szkołą zastępcy?
Basik27-08-2002 18:37:25   [#02]
Rozmawiaj z tym organem, on powinien zrobić to, co zdecydował lekarz. Znam sytuację, że lekarz orzekł urlop do końca sierpnia, dyrektor udzielił do 21 czerwca. Wydawać by się moglo, że nauczyciel nie skorzystał z rocznego, ale 10-miesięcznego urlopu. A teraz lekarz nie chce orzec na dwa miesiące, bo twierdzi, że był to urlop na rok.
Ewa z Rz27-08-2002 22:15:44   [#03]

Udzielenien urlopu na poratowanie zdrowia

to nie jest dobra wola pracodawcy a jego obowiązek. Ten urlop należy sie jak psu zupa i decyduje o tym lekarz a nie pracodawca.  Co za tym idzie powinnaś poinformować organ prowadzący, że taki urlop Ci przysługuje, złożyć stosowne zaświadczenie i od dnia wskazanego w nim jako początek urlopu zaprzestac świadczenia pracy.

Nie jest istotne czy urlop jest do końca zajęć szkolnych czy do 31 sierpnia bo korzystanie z urlopu na poratowanie zdrowia i urlopu wypoczynkowego jest wymienne - czyli oba urlopy mają taki sam charakter, a co za tym idzie jeżeli urlop na poratowanie zdrowia zostanie przyznany do 31 sierpnia to n-lowi nie przysługuje urlop uzupełniający za wakacje i ferie (jak w przypadku L4). A gdy urlop ten zostanie przyznany do końca zajęć szkolnych to następujące po nim wakacje zostaja wliczone do czasu jego trwania.

Jjest w tej sprawie orzeczenie SN.

kruk28-08-2002 00:21:17   [#04]

Dzięki

Dziękuję za informację.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]