Forum OSKKO - wątek

TEMAT: na nowy rok (szkolny)
strony: [ 1 ]
Rycho26-08-2002 10:16:44   [#01]

MENiS funduje na nową zabawę.

Korekta arkuszy? Może u niektórych się tak stać ......

http://www.men.waw.pl/ (wyjaśnienie do ramowych planów nauczania oraz projekt nowelizacji tychże)

Nie za wcześnie te zmiany i wyjaśnienia?

Przeciez do 1 września jest jeszcze taki kawał czasu. :-((

Karolina26-08-2002 10:31:24   [#02]
Rycho..a myślałam, że tu tu z jakimis życzeniami...:-)
Jacek26-08-2002 11:19:19   [#03]

jak to w MENiS-e ...

... ktoś wypoczął po wakacjach i wyjaśnił.

Niech no tylko organ prowadzący zobaczy te wyjaśnienia to niektórym mogą uciąć.

No i jeszcze wyjaśnić nauczycielom np. w gimnazjum, że fizy, gegry, bioli i chemii po 4 godziny w sumie i basta, a jak nie potrafią zrealizować (i nauczyć) w takim wymiarze to może jakąś podyplomówkę niech se zrobią żeby potrafili.

A jak się będą cieszyć rodzice przysłowiowej Kasi Malinowskiej, że tak się o nią dba bo ma więcej dyrektorskich ale już rodzic Jasia Kowalskiego dołoży nam że hej.

Ale co tam "będzie to naturalne i zgodne z prawem"

dyrcio26-08-2002 20:42:39   [#04]

Jak zwykle....

do rozporządzenia ministra potrzebna jest instrukcja opracowana przez naczelnika wydziału..........................
beera26-08-2002 20:56:22   [#05]

hm...

Ciekawe czyją córka jest Kasia, a czyim synem Jasio ;-))

beera26-08-2002 21:06:55   [#06]

......

   Niewłaściwym jest dodawanie - bez żadnego uzasadnienia - "dyrektorskich godzin" do wymiaru godzin zajęć obowiązkowych. Obowiązująca liczba godzin w cyklu nauczania na poszczególne obowiązkowe zajęcia edukacyjne jest w zupełności wystarczająca na realizację każdego dopuszczonego do użytku szkolnego programu nauczania, który zawiera opis sposobu realizacji zadań edukacyjnych ustalonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Gdyby prawodawca uznał, że w ramowym planie nauczania przewidziano za mało godzin na realizację podstawy programowej któregoś z obowiązkowych zajęć edukacyjnych, zapewne przy okazji najbliższej nowelizacji odpowiedniego rozporządzenia zostałaby zwiększona liczba tych godzin

Czytam to i mnie chce szlag trafić...

Co to znaczy: "bez żadnego uzasadnienia"?

O ile logicznie rozumuję tu, to z uzasadnieniem jest własciwie?

Gdzie mam to uzasadnienie przedlożyć?

Może MENISowi?

Jakiekolwiek uzasadnienie :-)

Kurka- co oni?

A to:

" gdyby prawodawca uznał <...> zostałaby zwiększona liczba godzin"

.....

No i mamy.

My durni, oni mądrzy :-)

.....

Szczerze mowiąc język tego tekstu nie odpowiada mi.

Troszkę mam wrażenie, że się mnie traktuje jak tego Jasia, co to nie wykorzystał w szkole wszystkich obowiązkowych godzin, tylko te trzy ;-)

jerzyk26-08-2002 21:23:22   [#07]

proponuje :

usadadnienie na "misia "- "widzi mi sie  że tak trza" - no co ? nie lepsze takie jak żadne :-)))
PawełR26-08-2002 23:53:31   [#08]

lawatywizowanie

Asia się denerwuje brakiem pokory władzy centralnej, cóż, Polacy tak się właśnie nadają do demokracji, że wybierają ludzi, któzy lubią centralnie planować i sterować. A cóż ten dyrektorek może wiedzieć, wiemy MY

kto nie maszeruje z nami...

sorry za ten politykierski wybryk, ale lewica ma to do siebie, że centralizuje... i jeszcze jej brakuje pokory
HenrykB27-08-2002 23:14:25   [#09]

Nie widzicie tu ukłonu

w stronę naszych organów?

Nasz organ już dawno cytował te wyjaśnienia na poparcie swoich roszczeń oszczędnościowych.

I oszczędza. Znacznie.

HenrykB27-08-2002 23:18:04   [#10]

Tylko patrzeć

jak ukaże się odpowiednie rozporządzenie sankcjonujące tę interpretację.

Myślę, że niedługo rola dyrektora zmieni się na tę z lat osiemdziesiątych. Starzy pamiętają?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]