Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Witryna OSKKO
strony: [ 1 ][ 2 ]
oskko20-08-2002 10:06:20   [#01]

Witryna OSKKO

Powstanie OSKKO jest ściśle związane z Internetem, naszym forum. Stąd my wszyscy.

Wraz z zaistnieniem Stowarzyszenia niezbędne jest istnienie w Sieci. Dlatego budujemy witrynę OSKKO.

 

Będzie to miejsce wymiany opinii i doświadczeń, ośrodek działań. Mamy najlepszą łączność, co jest naszą siłą - członkowie stowarzyszenia komunikują się błyskawicznie i wszelkie nasze sprawy w takim właśnie tempie się toczą. Tak właśnie w tej chwili rozwija się cała organizacja:-)

 

Pomocy udzieli nam niezastąpiony przyjaciel - aktualny gospodarz naszego forum - Vulcan. Dziękuję tu, przy okazji:-).  Tworzymy już wraz z założycielami OSKKO materiały. Przyjemność zamieszczania ich i utrzymywania porządku przypadła mi, z racji tak ustalonych zadań biura stowarzyszeniowego. Sprawnie i od razu ruszyły prace (co mi, przyznam,  zaimponowało). Będziemy mieli nowoczesny, opracowany przez fachowców sponsora wystrój witryny - bo i on wprowadza właśnie jakieś u siebie innowacje. Janusz zajmuje się forum OSKKOwskim. Pisać będą tam członkowie OSKKO, niezwłocznie podejmiemy kroki by wszystkim to ułatwić. Również obecne forum, nie zmieniając miejsca i klimatu,  należało będzie do OSKKO - z pełnym dostępem dla wszystkich.

Znów naszym udziałem stanie się radość z rozwoju miejsca, gdzie się spotykamy. Z dnia na dzień będzie ono stawało bardziej użytecznym i obszernym.

Na stronie znajdą się:

  • Artykuły członków OSKKO (liczymy na tu piszących zaangażowanie, pomysły)
  • Informacje o postępie prac stowarzyszenia (aktualnie sprawozdawczość i rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych)
  • Dokumenty stowarzyszeniowe, misja
  • Forum
  • Ankieta - sposób zasięgania opinii w nurtujących środowisko sprawach
  • Dział prawny, rodzaj katalogu rozwiązań problemów

Wszystko to jest wspólnym naszym dziełem. Zaangażowali się w to forumowicze - mam nadzieję, że od tej chwili będzie nas coraz więcej:-)

Proszę o uwagi, pytania!

Marek Pleśniar (Marek z Olsztyna:-)

 

 

 

Mariola20-08-2002 12:09:42   [#02]

skoro mają być pytania...

Janusz zajmuje się forum OSKKOwskim. Pisać będą tam członkowie OSKKO, niezwłocznie podejmiemy kroki by wszystkim to ułatwić. Również obecne forum, nie zmieniając miejsca i klimatu,  należało będzie do OSKKO - z pełnym dostępem dla wszystkich.
Obecne forum tzn.?
Forum OSKKO czy to na Vulcanie na którym teraz zamieszczony jest ten post?
Marek Pleśniar20-08-2002 13:10:59   [#03]

jeszcze dyskutujemy

no właśnie tu, Ty jesteś pierwsza Mariola:-)

chciałbym aby niniejsze forum istniało tam gdzie jest ale zarazem było w menu oskkowskiej witryny. Myślę też o uczynieniu tego miejsca łatwiejszym do odnalezienia w Sieci. A jak Ty sądzisz?

Mariola20-08-2002 13:52:54   [#04]

żeby było łatwiesze do odnalezienia?

owszem też tak myślę ale...
moje pytanie jest inne
czy to forum vulcaniczne, które powstało 8 marca 2002 ma stać się forumem OSKKO
czy na Waszej witrynie będzie inne forum ogólnodostępne a to forum będzie tylko w menu jako forum"Zarządzanie placówką oświatową" na stronach Vulcanu ?
Marek Pleśniar20-08-2002 14:31:33   [#05]

a jak wolisz?

Mariola - mów "naszej witrynie", przecież razem przejechaliśmy po internetowych drogach kupę czasu. Mów "my":-))

I nie pytaj, bo sam jeszcze ja i wszyscy nad tym myśle. Lepiej coś poradź. Jak to widzisz?

Moja odpowiedź - a raczej pogląd:
Forum to my - Ty, ja, inni. Ludzie. Pozostanie nim. I pozostanie tu gdzie jest. Będzie ogólnodostępne jak dotąd. Ale jest dużo spraw do pozałatwiania. Chcemy coś zmieniać w oświacie, masa jest ludzi zaangazowanych. Musimy pomysleć chyba  nowym forum do tych spraw.

Przeszliśmy przez eduseeka, eduinfo, jesteśmy tu wreszcie na wulkanie :-) i tu zostaniemy - wszędzie razem. Oprócz tej grupy zawsze jest masa czytelników. Nikt nie powinien ich zniechęcać i tym kieruje się.

Zmiana to tak naprawdę to, że stąd wyszła inicjatywa byśmy nie tylko mówili ale jeszcze byli słuchani. Lezy nam na sercu porządek w pracy którą wykonujemy.

A więc raczej to Twoja pomoc, dyskusja jest potrzebna a nie moje prawdy objawione. Nie mam ich. Zaproponuj coś bo własnie potrzebuję rad.

Mariola20-08-2002 15:05:59   [#06]

Hm...

To nie jest kwestia "My" czy "Wy"
I nie chciałabym zbytnio rozróżniać w tej chwili tych określeń.
Jednak nie mogę mówić o "naszej witrynie" jako witrynie OSKKO.
Tak mogę powiedzieć np. o witrynie zlotowej.
Nie jestem członkiem OSKKO, nie utożsamiam się z tym stowarzyszeniem.
Może dlatego ,że wiem o nim niewiele?
Może z zupełnie innych przyczyn...?
To zupełnie nieistotne w tym momencie.
Interesuje mnie jednak los TEGO forum.
Z tym forum jestem związana w pewnym sensie uczuciowo.
Dlatego moje pytanie o TO forum.
Wydaje mi się jednak, że skoro OSKKO ma w nazwie "ogólnopolskie" i prawdopodobnie chciałoby być niezależne,  nie powinno być związane z komercyjną fimą.
To może powodować niepotrzebne komentarze lub skojarzenia podobne do tych, które już wystąpiły na tym forum na początku wakacji.
Wiem przecież ,że założyciele OSKKO to ludzie z forum na Vulcanie.
Jednak teraz zależy wszystko od Was. Czy chcecie wyjść z tym gdzieś w Polskę czy zostać w gronie ludzi czytających i bywających na forum "Zarządzanie placówką oświatową".
Jeżeli OSKKO ma być czymś szerszym niż grono ludzi z forum "Vucana" to wydaje mi się ,że powinno posiadać swoją domenę i swoje forum, jeżeli jednak nie to sprawa jest bardzo prosta.
Marek Pleśniar20-08-2002 17:24:14   [#07]

...

Ok, nie utożsamiając się z oskko nie zajmuj nim się rzeczywiście. Każdy znajdzie gdzieś swoje miejsce i w dodatku może nam być miło pogadać - bez zmian. Tak jak bez zmian chciałbym widzieć to forum.

masz Mariola rację - zmierzamy do własnej domeny, ale to dopiero późną jesienią mozliwe. To zresztą nieważne - istotne jest kto stworzy to miejsce. A to my - wszyscy chętni, którzy mają cos do powiedzenia, chcą co zrobić dla oświatowego ładu, maja pomysły. Dlatego tak wszystkich zapraszamy - bo to ogrom spraw. Czeka nas ciekawa praca i masa ruchu:-) Spotkamy się na konferencjach, szkoleniach, spotkaniach - wszystko z czasem przyjdzie.

Nie martw się więc o forum - jest tu:-) Nadal będzie można pogadać ze znajomymi.

Natomiast ważne jest jeszcze coś - tu spotyka się masa innych niż ja czy Ty ludzi. I oni mają swoje zdanie w tych sprawach. Poczekajmy co powiedzą. Chyba na razie powstrzymam się od zanudzania swoim ględzeniem:-))

Mariola20-08-2002 19:08:49   [#08]

Kto nie jest z nami ten przeciw nam?

Marku chyba czegoś nie zrozumiałeś.
Nie chodzi mi przecież o spotkanie ze znajomymi, lecz o forum jako pomocne narzędzie przy funkcjonowaniu szkoły i w szkole.
Jednak z tego co czytam wnioskuję że stowarzyszenie będzie zajmowało się bardziej globalnymi sprawami .
Stawiacie raczej na możliwość zrobienia czegoś wielkiego, możliwość wpływania na prawo oświatowe, wypracowanie standardów funkcjonowania w oświacie.Satwiacie konkretne cele.
To wielkie i potrzebne sprawy. Mam nadzieję, że  Wam się uda i życzę tego.
Jednak, tu na forum pojawiają się dość często bardzo przyziemne pytania.
O to gdzie można coś znaleźć np. gumowe końcówki czy w jakiej kolejności i kto zatwierdza zastępców.
Tym przecież nie będzie zajmowało się stowarzyszenie i trochę niepoważnie wyglądałyby takie pytania na forum OSKKO.
Stąd wzięło się moje pytanie o forum, nie o stowarzyszenie.

I jeszcze jedno tylko dodam.
Myślę, że poza OSKKO także są ludzie, którzy mają coś do powiedzenia , pomysły czy leży im dobro szkoły na sercu. Jednak mogą mieć bardzo różne swoje powody aby się nie stowarzyszać i to też można przecież uszanować :-)
bogna20-08-2002 20:03:33   [#09]

Myślę, że nadal będzie nam się dobrze rozmawiało i na obecnym forum i na forum OSKKO :-)))

beera20-08-2002 20:06:57   [#10]

ojej... ile tu...

Nie wiem, od czego zacząć...

Może od początku?

OSKKO to wiele rzeczy :-) wiele pomysłów i wiele marzeń.

Wiele planów, dążeń i postanowień.

Ale przede wszystkim ludzie.

Ci, ktorzy pytają o gumowe końcówki na stoliki i Ci , ktorzy to wiedzą.

Nie jest wazny powód dla którego siebie potrzebujemy- ważne, że potrzebujemy :-)

Dla wszystkich jest miejsce, jesli zechcą z niego skorzystać. Jesli nie zechcą iść z nami cały czas, będziemy szczęśliwi, gdy przejdą kawałek, jesli i to nie- chętnie spotkamy sie choc na 5 minut w cieniu drzewa. Może podczas rozmowy okaże się, że możemy cos razem?

A może nie i wtedy rozstaniemy sie jak przyjaciele?

Zobaczymy jak będzie- nie sposób teraz wyrokować :-)))

OSKKO to tez wiele pomysłów na działanie.

Witryna to jeden z lepszych. Ona nam pozwoli zaistnieć. Na witrynie zaś potrzebne jest wiele różnych rzeczy.

Jakos żal, że głównie tu o forum... O forum mam swoje zdanie...

Forum to narzędzie. Narzędzie do rozwiązywania problemow. Narzędzie do komunikowania się. Narzędzie do rozmow. Narzędzie, a nie istota sama w sobie.
Nie jest ważne ONO . Jestesmy ważni MY.
 
Zobaczcie ludzie poszli do edu, poszli do eduino i przyszli tu. Nie dla miejsca na ktorym jest forum ale dla nas wszystkich.
Bo to nie forum jest ważne, nie adres lecz my. Łaziliśmy za sobą , nawoływalismy się i szukalismy :-))
 
Gdybym miala Was blisko- Gabę, Ewy, Karolinę, Renatę, Grażkę, Anie, Hanie, Marie, Bognę, Jerzyka, Marków, janusza, Piotró, Jacka, Lojara, Gordona, Stana, Heńka.... Wszystkich wcale bym nie potrzebowała netu i forum :-)

Tyle na temat forum :-)

...........

Ale Marek dotknął innych ważnych kwestii w swoim poście- warto je  przypomnieć :-)

Przede wszystkim prawo- to działka Ewy z Rz- sami wiecie, ze to ekspert :-)

Mam nadzieję, że wróci szybko i popisze nam o tym, co zamierza.

Ankieta- chcemy na początek zalatwić sześciolatki :-)

Gaba siedzi nad standardami akredytacji...

Wielu z was ma swojego "konika oświatowego"- chętnie go wykorzystamy i osiodłamy ;-)))

.............

dziś Rycho mi uświadomił, że w tym roku będzie cholernie duży ruch w przepisach- a przynajmniej przyjdzie dobry na ten ruch czas. To świetny moment na próbę wywieranmia wpływu na decyzje góry :-)))

.............

I jeszcze :-)

Wszystkim "cichym trzymaczom kciuka", ktorych maile mamy w skrzynkach wieeelki buziak :-)))

Renata20-08-2002 20:13:45   [#11]

Wielki buziak od Asi...

To już coś... Kurka, Klubowicze to mają farta! :-)
Marek Pleśniar20-08-2002 20:15:33   [#12]

e tam:-)))

to masz ode mnie:-) z braku laku
Karolina20-08-2002 20:20:10   [#13]

Jakie buziaki...? Od Marka...?

Widze w witrynie OSKKO wielką platformę komunikacji... dzis zainteresował mnie wątek i myśl od Rycha, ze koło października MENiS musi pare rzeczy pozmieniać i uaktualnic.

Kurcze...gdyby im wrzucić tam doskonałą publikację na ten temat...może....?

Do roboty ludzie, do roboty:-)

Renata20-08-2002 20:34:52   [#14]

hm, z braku laku... mogą być...;-))

A swoją drogą, czy ta TI nie jest ujmująca???

Tak sobie tu gadamy, niby o niczym - kurka, ale jestem wybuziakowana ;-), a z drugiej strony - ileż można zdziałać poprzez  Internet:-) Ile spróbować zmienić.

Wystarczy tylko chcieć!

Jak ja się cieszę, że mam Was tu na tym Forum:-)

Dzięki Fred, jeśli nas jeszcze czytasz:-)
Karolina20-08-2002 20:36:28   [#15]

to żółte to wersja dla kogo???

:-)

Janusz Pawłowski20-08-2002 22:52:28   [#16]

Jak dla mnie sprawa jest stosunkowo prosta.

Gdy ludzie mają w sobie zapał, chęci i widzą możliwości urzeczywistnienia swoich marzeń, bądź tylko życzeń starają się dążyć do tego, aby je zrealizować.
Różne są metody i drogi.

W tym wypadku spora grupa osób zobaczyła szanse w stworzeniu ogólnopolskiego stowarzyszenia.
No to je założyła.
Jak widzę sporo pracy już włożyła, a wiele jeszcze ma w zanadrzu.

Stowarzyszenie praktycznie już powstało.
Akurat założyły je osoby, które spotykają się w necie - wcześniej na eduseeku, teraz tu.

Gdzie potem? A co to za różnica? Ważne jest, aby jego prace i osiągnięcia były łatwe do śledzenia i umożliwiały włączenie się chętnych do pomocy w realizacji celów.

Z tego co rozumiem, owo stowarzyszenie nie ma być stowarzyszeniem internetowym, ale stowarzyszeniem skupionym wokół zadań związanych z działalnością oświaty.

Net natomiast ma być jednym - z tego co wiem od założycieli OSKKO właśnie jednym, a nie jedynym - medium i platformą komunikacji.
Ma być jedynie narzędziem służącym realizacji postawionych celów - tych bliskich, małych, ale i tych dalekosiężnych i wielkich.

W związku z tym założyciele OSKKO postanowili założyć własną witrynę, na której będą mogli zbierać wszystkie informacje i materiały.
Firma Vulcan zobowiązała się pomóc w stworzeniu takiej witryny - udostępnimy pewne zręby i techniczne wsparcie. Reszta - czyli meritum, treść itp. - to już własność i zarazem zadanie OSKKO.

Oczywiście powstanie domena OSKKO - ale Zarząd OSKKO chce, aby domena ta powstała w sensownym miejscu, na sensownym portalu i w dodatku wtedy, gdy już przybierze sensowną, poważną i bogatą postać.

I tak się na życzenie Zarządu stanie - będzie to domena nie związana z komercyjną firmą, bo jak widać w wielu z nas drzemią jeszcze "proletariackie" demony.
Czy są one uzasadnione czy nie - nie ma znaczenia - ważne, że drzemią - będzie zatem elegancko i samodzielnie.

Póki OSKKO nie znajdzie właściwego miejsca - ale takiego godnego przedsięwzięcia, a nie pierwszego lepszego z brzegu - Vulcan zobowiązał się do użyczenia miejsca na swojej domenie.
Będziemy czynić wspólne starania, aby jak najszybciej przenieść wszystko we właściwe miejsce.

Witryna zatem jak witryna - powstanie i już.

Założyciele stowarzyszenia stwierdzili jednocześnie, że wobec zamiaru uczynienia stowarzyszenia organizacją (to chyba złe słowo, ale inne nie przychodzi mi na myśl) ogólnopolską, warto stworzyć jakieś narzędzie do porozumiewania się i wymiany myśli członków.
Rzecz w tym, że "ogólno polskość" ma tę wadę, że ciężko zbierać ludzi w jednym miejscu i czasie tak często jak będą tego wymagać prowadzone prace.

Naturalnym zatem wydaje się stworzenie forum dyskusyjnego, które będzie pełniło rolę takiego stałego zebrania, które pozwoli, pomimo odległości, prowadzić rozmowy, dyskusje, omawiać pojawiające się problemy na bieżąco.

Zatem takie forum, na którym będą mogli wypowiadać się uczestnicy zebrania i zaproszonym gościom, powstanie i będzie własnością stowarzyszenia.
Ktoś musi takie forum oprogramować - i tu zgodziłem się pomóc stowarzyszeniu.
Forum tym będzie potem opiekować się biuro stowarzyszenia.

Z jednej strony forum ma zastępować robocze zebrania, a z drugiej strony będzie po prostu zwykłym internetowym forum dyskusyjnym.
Gdy sobie uświadomimy te dwa fakty, to oczywistym stanie się to, że prędzej, czy później użytkownicy będą zachowywali się dokładnie tak samo jak na takich roboczych zebraniach i na forach dyskusyjnych.
To znaczy - będą (mam taką nadzieję) ważne tematy, ale też będzie normalna przyjacielska pogawędka - czasem o niczym, czasem o kawie, czasem o ...

Jednym słowem normalnie - zdarzało się, że na roboczych zebraniach choćby SNM gadałem o gumowych podkładkach pod tylni amortyzator, o tatrzańskich wycieczkach, mazurskich jeziorach, paskudnej pogodzie, ...

Oczywiście, tak jak każdy może należeć do wielu stowarzyszeń, tak każdy może se gadać w rozmaitych miejscach - również w internecie.
Będzie ktoś chciał gadać i pracować na forum członkowskim OSSKO - to będzie mógł.
Nie będzie chciał, z jakichkolwiek przyczyn - to nie będzie.
Tak więc sprawa co z obecnym forum (forum w tej otwartej formie) wydaje mi się nieistotna.
Będzie tu, czy pod innym adresem - co za różnica?
Najwyżej zmienić trzeba będzie link w "ulubionych".
Jak będą chętni do pogadywania na nim i jednocześnie będą chętni do jego serwisowania i utrzymywania, to będzie - nie będzie chętnych - zniknie.

W ogóle wydaje mi się, że to gdzie będą kierowały linki umieszczane na jakichkolwiek witrynach i pod jakim "www" będzie coś umieszczone, jest nieistotne - byle nie kierowały do witryn ... no ... takich fajnych. ;-)))

Mariola21-08-2002 11:46:46   [#17]

dla mnie sprawa jest jeszcze bardziej prosta

moje pytanie było bardzo konkretne a wywiązała się z niego dyskusja na zupełnie innym temat.
No pewnie ,że dla mnie nie ma znaczenie gdzie będzie witryna OSKKA i forum ani jak będzie się nazywało.
Ważne jest natomiast kto będzie na tym forum , co będzie miał do powiedzenia i czy będę mogła je odnaleźć.

A stowrzyszenie?
To wielka sprawa, dlatego nie dziwią mnie tak wielki emocje
nawet jeżeli dotyczną tak błahego pytania jak moje.
Bo może to nawet faktycznie i dziwne ,że właśnie na tym wątku wywjązała się dyskusja.

OSKKA- podziwiam za zaangażowanie, odwagę i wiarę we własne siły :-)
No cóż sama ustawiłam się tu na pozycji kibica, ale przyjaznego-nawet jeżeli na takiego nie wyglądam.
Mariola21-08-2002 11:47:47   [#18]

OSKKO

oczywiście :-)
Marek Pleśniar23-08-2002 20:11:44   [#19]

pracuje się:-)

na bieżąco donosze:-)
strona
zaczyna wyglądać, wkrótce nabierze w miarę dla ludzi kształtu:-)
Na początku września powinno się udać wszystko uruchomić.

i mamy logo!! Ale jeszcze go pan od grafiki dopieszcza i nie wolno pokazac, jak to mówi prezes - yym:-)))


Kolorystyka i symbolika nawiązuje do naszego forum.

Pomału proszę już się szykować - piszemy artykuły!! Biedny zespół przygotowujących je i jednocześnie rozkręcających u siebie w szkole nowy rok. Pierwsze tematy dotyczą zadań OSKKO na bieżący rok i strategii, celów w ogóle.

Alfred30-08-2002 17:14:12   [#20]

Teraz ja..

Pozdrawiam wszystkich. Pomysł przedni. Deklaruję niniejszym chęć przystąpienia do Stowarzyszenia. Swoją chęć przedstawiłem telefonicznie Pani Prezes (?) Joannie B.;-) Nie zaglądałem na forum od kilku tygodni, czego bardzo żałuję. Straciłem w ten sposób możliwość poznania wielu wspaniałych osób. Ufam, że następnej okazji nie przegapię. Pozdrawiam serdecznie i zanurzam się z powrotem w papiery;-)

Ps. Dopiero dzisiaj znalazem chwilę, by poczytać... Atrament sympatyczny jest bardzo sympatyczny..;-))))

Marek Pleśniar30-08-2002 19:06:04   [#21]

ok

witamy Fred.

Marek Pleśniar08-09-2002 13:29:58   [#22]

a oto i logo OSKKO

jak się Wam podoba?

wkrótce reszta witryny, trwają poprawki i dopieszczanie:-)

beera08-09-2002 13:35:19   [#23]

Zabawa w skojarzenia?

To logo od razu wpadło mi w oko!!

 

Powiedzcie- widzicie tych ludzi na nim?

Złączonych w kręgu?

To oczywiste- widać na pierwszy rzut oka :-)

Ale wiecie, co ja tu jeszcze widzę?

Pysio takiego fajnego misia, usmiechniętego :-)

Marek N08-09-2002 13:37:21   [#24]

Logo na sześć

Tylko za długo nie dopieszczaj, bo ciekawość już mnie zżera :-)
beera08-09-2002 13:40:26   [#25]

MarekN?

A widzisz tego misia?
Marek Pleśniar08-09-2002 13:44:38   [#26]

hmm

ja tylko delfinki najpierw widziałem:-)))

stronę mam mieć we wtorek, wówczas na nią wkleimy nasze materiały. Innymi słowy - minął czas który mogliśmy dać sobie na wrześniowe rozkręcanie roku szkolnego u siebie w szkołach - czas dopiescić ostatecznie także artykuły! Potrzebuję ich na środę, już do autorów piszę.

Renata08-09-2002 14:07:06   [#27]

I kolorki bardzo forumowe:-)

Asiu tak:-) ... Misia z uśmiechniętym pyszczkiem od ucha do ucha, a krąg to chyba z tych naszych zlotowych wyczynów.;-))

Bardzo mi się podoba.:-)
Marek Pleśniar08-09-2002 14:13:25   [#28]

tak miało być

forumowo:-) Reszta w tej tonacji. Pokazemy niedługo.
Marek N08-09-2002 14:26:33   [#29]

Widzę :-)

Misio fajny, nawet z bródką ;-))
Karolina08-09-2002 17:04:09   [#30]

Bardzo, bardzo fajne logo...:-) Widzę w nich ludzi, nie powiem, bardzo wyraźnie

Kurka ...ale gdzie ten miś???

;-)

Marek Pleśniar08-09-2002 17:59:42   [#31]

hmm, ciekawe co na to psycholog:-)

na te nasze skojarzenia. Co freudyści powiedzieliby o moich delfinkach lub asi misiu i ludzikach?

:-))))

a Wy macie jakieś jeszcze?

Karolina - przechyl łepek w lewo i popatrz na logo:-)

Karolina08-09-2002 18:32:47   [#32]

jest!!!

fajny..;-))

Marek czekam na maila...kurka:-)

violka09-09-2002 22:33:38   [#33]

dawno tu nie zaglądałam

ze 2 tygodnie ??

jako nowy dyrek utonęłam w powodzi papierów, ale mam fajny sekretariat, bo zaczęły od tego która będzie mi robić kawę ?!

a wracając do OSSKO - logo świetne !!!! podoba mi się

dajcie namiary na witrynę (najlepiej takie słówko do kliknięcia - ten no link), bo ostanio nie mam czasu nawet poczytać poczty, a co dopiero kopać w tej powodzi wątków - a może to tu jest ta witryna ??

pozdrawiam wszystkich

Marek Pleśniar09-09-2002 23:13:01   [#34]

tu też:-)

a witryna sie robi

nie pokazemy na pewno do końca tygodnia

grażka10-09-2002 10:02:52   [#35]
Logo jest super! Bardzo misie podoba... ;))
beera10-09-2002 10:11:25   [#36]

misie :-))

Sa fajne! :-))

......

dzwoniła do mnie aniab-

prosi o usprawiedliwienie nieobecności - musi się wykaraskać z różnych takich :-)

Karolina10-09-2002 14:56:23   [#37]

no wlasnie...nie moglam się jej dopatrzyć

dobrze, że się odezwała :-)

Joru10-09-2002 19:56:42   [#38]

trafiłam

i tutaj, tylko nie wiem dlaczego dopiero teraz. Tak myślałam, że to coś grubszego i do tego już się toczy i rozwija. Z tego co czytam wnioskuję, że to już kwestia dni. Deklaracji nie zmieniam, choć przyznaję, chciałabym wiedzieć coś więcej.
Jola.
beera10-09-2002 21:10:21   [#39]

Jolu :-))

Dla Ciebie podniose pewien watek :-)
PawełR10-09-2002 21:29:59   [#40]
A mnie się to logo od razu skojarzyło z zawodnikami (szczypiorniści, koszykarze), którzy stoją w kręgu przed rozpoczęciem meczu, ostatnia koncentracja, okrzyk i do walki...

POzdrawiam..., dobrze, ze ten wątek o OSKKO został podniesiony, bo jakoś go przeoczyłem i nic nie wiedziałem... pomysł bomba...
Marek Pleśniar11-09-2002 02:09:14   [#41]

co to oskko?

proste, Zauważcie że w bardzo ozywiony sposób tu dyskutujemy. Wielu z tych ludzi to założyciele OSKKO, uczestnicy zespołów tematycznych, sympatycy. Rozmawiamy o ocenianiu, angazujemu się w motywowanie nauczycieli, staramy sie radzić w sprawach prawnych. To jest właśnie OSKKO - ci ludzie a wszystkich pozostałych zapraszamy.

To tu jest stowarzyszenie. To tak jak odkrycie że się mówi prozą:-)

I tu własnie przychodzimy dyskutować.

A teraz do rzeczy - czyli sprawy witryny:

Wkrótce - w wersji próbnej dla zespołu konsultacyjnego uruchamiamy witrynę. Po zredagowaniu na czysto - udostępnimy ogólnie.

Komunikaty biura:

Po nadaniu szkołom biegu w nowym roku kadra wraca do prac Stowarzyszenia. Zapraszam obserwatorów do zainteresowania się - moze któryś z tematów to Wasza mocna strona? Potrzebujemy pomocy.

Oto tematy i prowadzący:

  • "Kim jesteśmy?" - Asia i Beata
  • Ankieta o sześciolatkach - Ewa H
  • Wstęp do działu o prawie - Ewa Rz
  • O dzieciach niepełnosprawnych w szkole - Karolina
  • Problem rekrutacji uczniów do szkół średnich - Zola i ja
  • TI - Renata
  • Obszary zainteresowań OSKKO - MarekN
  • Wskazanie mozliwośći ujednolicenia systemu sprawozdawczości szkół i placówek oświatowych - Wojtek Tański (pomogę ja)
PawełR11-09-2002 14:13:07   [#42]
Super, to się na pewno wspaniale rozkręci. Ostatnio pisaliśmy na forum sporo o dzieciach ... hym, nazwałbym ich Wyjątkami (niepełnosprawni, dzieci specjalnej troski, z orzeczeniem kształcenia specjalnego, mające problemy w nauce, wymagające odpowiednich motywacji... i jak by tam jeszcze ich nie nazywać), więc mnie się to podoba. Karolina ciągnie zagadnienie o niepełnosprawnych, myślkę, ze warto to zagadnienie rozumieć szerzej, włąśnie o te Wyjątki. Jeśli tak, to ja - gdy tylko będę potrafił - będę wspomagał przynajmniej ten dział.
Karolina11-09-2002 14:41:26   [#43]

Paweł - ty mi z nieba spadasz.....pewnie, ze rozszerzymy...

Pozwolę sobie na mail do Ciebie :-)

Marek Pleśniar11-09-2002 14:49:48   [#44]

fajnie Paweł:-)

i skubany od razu sie wkręcił do robotu u fajnej dziewczyny:-))))

cholernie dobrze czytac - jak tak piszecie o tej robocie, zaiste cholernie:-)

PawełR11-09-2002 15:25:15   [#45]
Rety, lepiej, żebym z nieba nie spadł, bo się jeszcze potrzaskam i sam będę potrzebował pomocy...


Marku! A jak mnie jest cholernie fajnie, gdy czuję Was blisko siebie. Miałem troszkę problemów w szkole, bo się materiał nauczycielski przemęczył przez wakacje, więc obecność na forum, Wasze słowa, bardzo dodają mi ducha i motywują do pracy. No, czekamy na tę witrynę.... życząc siły do prac wykończeniowych i smacznej kawki rozpuszczelnej :-)
beera21-09-2002 08:18:34   [#46]

A jutro..

Wróci marek i chyba zaraz strzela korki po raz drugi :-)

Marek Pleśniar21-09-2002 17:42:34   [#47]

wrócił dziś

i obiecuję witrynę na jutro przed obiadem oddać

(najwyżej nie pośpię:-)))

beera21-09-2002 19:32:24   [#48]

Proszęęęęęęęęe

Nie jutro przed obiadem!!!

Zacznijmy od poniedziałku rano :-)

To takie fajne uczucie  zacząć poniedziałek czyms nowym i ciekawy.

Niedzielne popołudnie nie jest od takich uczuć!

Proooszę :-)

Marek Pleśniar21-09-2002 19:58:53   [#49]

hm?

nie jutro?

hmmmm.......

tak?

bogna21-09-2002 20:47:27   [#50]

TAK -w poniedziałek

Ja też proooooszę - w poniedziałek!!!

I będziesz mógł pospać :-)

strony: [ 1 ][ 2 ]