Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Konkurs na stanowisko dyrektora
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane14-08-2002 19:15:44   [#01]
Witam!
Jestem pod wrażeniem waszych rozmów w klubie dyskusyjnym. Wspieracie się
w wymianie doświadczeń i codziennej pracy. Stanowi to przykład niezłej współpracy.
20 VIII czeka mnie komisja konkursowa oraz dwie konkurentki- kandydatki
na stanowisko.Dodam, że jest to nowa szkoła, pracuję w innej.
Jestem na etapie przygotowań, zmagam się z literaturą, szukam pomysłu
na ciekawą prezentację własnej motywacji i koncepcji pracy szkoły podstawowej.
Aktualnie jestem zastępcą dyrektora/ czwarty rok/, nauczycielem naucz. zintegrowanego i informatyki.
Proszę Was, szanowne gremium dyrektorskie, o cenne rady i doświadczenia. Jak wy prezentowaliście się przed komisją konkursową, jaki pomysł autoprezentacji realizowaliście?
Pomóżcie odnaleźć ciekawą koncepcję? Proszę o wsparcie!:)))
Czekam na Wasz odzew!!!
Dorota z Legnicy
Marek Pleśniar14-08-2002 21:15:48   [#02]

hmm

no trudno że ja najpierw:-)


ale zanalizuj plan finansowy jednostki (o ile się dobijesz) za kilka lat wstecz i pogadaj troche o pieniądzach, znaj liczby, zastanów się nad zwiekszeniem dochodów na środki specjalne, ograniczeniem wydatków na energię, zilustruj wykresami.

Opracuj i, jeśli komisja pozwoli, rozdaj każdemu jej członkowi elegancki skrót (taki na 1-4 stron) koncepcji. Za powód podaj, że są tam niezbedne wykresy i rysunki.

Marek N14-08-2002 22:10:09   [#03]

Trudno mi coś radzić. Przepracowałem w swojej kilkanaście lat i zostałem dyrem prawie z konieczności.

W swojej koncepcji opisałem moją wizję szkoły w przyszłości. Szczegółowe dane demograficzne, finanse, dostosowanie zatrudnienia do nowych warunków, dokształcanie nauczycieli, itp. Miałem ułatwione zadanie - nie było nauki języka zachodniego i pracowni informatycznej, szkoła w ruinie, więc łatwo mi było stworzyć ciekawą koncepcję rozwoju. Do tego znałem szkołę jak własną kieszeń. Jedyne, co mogę doradzić to profesjonalne przygotowanie koncepcji pod względem merytorycznym - to, o czym mówi Marek z Olsztyna.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

mika14-08-2002 23:36:00   [#04]
Panowie widzę dają rady najcenniejsze i słusznie a ja proponuje trochę optymizmu, wiary w siebie i opanowania. Przy najlepszej koncepcji przerażona mina może wszystko zepsuć. Pozdrawiam i trzymam kciuki.
Gaba15-08-2002 18:34:52   [#05]
Wygraj konkurs przed konkursem - nie lekceważ tego, może Twój konkurs już wygrany!
Marek Pleśniar15-08-2002 19:09:56   [#06]

hm

;-)
Konto zapomniane15-08-2002 22:49:01   [#07]

Podziękowania

Witam!
Dziękuję za cenne rady. Doszłam do wniosku, że wielu z was ma swoje spojrzenie na sprawę i tak zwykle bywa.
Ciekawa jestem czy czujecie się spełnieni w pełnionej roli?
Macie doświadczenie, świadomość sukcesów i porażek.
Proszę o komentarz!
Hej!
Dorota
Marek Pleśniar15-08-2002 23:21:23   [#08]

:-)))))

hm:-)
Tomasz16-08-2002 07:47:36   [#09]

 

Witam

Byłem nauczycielem i było mi  dobrze - jestem dyrektorem i już tak dobrze nie jest.Oczywiście nikt mnie nie zatrzymuje ale powrót jest o wiele trudniejszy.

Zadnego dnia urlopu,remonty,przetargi,ustalanie dowozu dzieci dla całej gminy/czy to powinien robić dyrektor?/,ciągła walka o środki na dożywianie dzieci i wiele nieprzyjemności ze strony organu gdy mu się sprzeciwić.Bo dyrektor bierze pod uwagę dobro dzieci a urzędnik przede wszystkim swoje /często prywatne/dobro.Niemoc w zarządzaniu,związane ręce.Same wymagania ponad ludzkie możliwości.Często opuszczona rodzina i dom.

Jedyną pozytywna stroną jest szerszy kontakt z różnymi ludźmi.

Tomasz

beera16-08-2002 10:22:39   [#10]

Wyslałam Ci wszystko swoje i nieswoje ( to zwłaszcza :-)

 

Potwierdź otrzymanie kompletu :-)

 

Powodzenia

Asia

Marek Pleśniar16-08-2002 11:22:59   [#11]

jako informatyk

zaproponuj sposób zarządzania przy pomocy narzędzi informatycznych. Na początek może nie zaczynaj od wydatków;-)
gosiula16-08-2002 14:19:25   [#12]

Poświęć trochę czasu tematowi PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ (nie chodzi o przedmiot, a o cele kształcenia i wychowania) - to bardzo modne i wysoko dotowane zagadnienie (zajrzyj na stronę PHARE - ile inicjatyw tego typu otrzymuje pomoc). No i oczywiście rzuć pare pomysłów SKĄD WZIĄC PIENIĄDZE (fundacje, stowarzyszenia, inicjatywy itp.) Przekonaj, że JAKOŚĆ to dla Ciebie kaszka z mleczkiem (sa już szkoły, które pracują w oparciu o ISO, TQM - to tez b. modne).

A jesli chodzi o spełnienie na stanowisku dyr. Przez pierwszy rok to adrenalina, niekiedy euforia i poczucie ważności - nawet dość miłe. Ale nastepne lata to wrażenie, że jest się   gospodynią domową w megaskali (z czynnosciami od wizji, misji i stategii rozwoju "domu"  po likwidację pisuarów). Nie mam czasu na refleksję, czy ja się w tym spełniam. Ile razy marzyłam o cichutkiej pracy ...w kiosku ruchu... Ale potem znów jakies sukcesy, miłe słowa itp. I nastroje zmieniaja się jak sinusoida. Ale to b. wciąga.

Konto zapomniane16-08-2002 15:15:51   [#13]

Wieść dla Asi!

Otrzymałam komplet cennych informacji:)))
Ogromne podziękowania i wyrazy szacunku!
Cześć!
Dorota
beera16-08-2002 15:17:33   [#14]

:-))

Masz kawe postawic po konkursie :-)))

Chociaż w wątku o kawie- pamiętaj!!!

 

dziękuję i trzymam kciuki :-))

Konto zapomniane18-08-2002 08:42:55   [#15]

Mika napisała „trochę optymizmu, wiary w siebie i opanowania” i to jest prawda dołączam się do tego. Cyferki i wykresy na pewno się przydają ale pamiętaj o życiu prezentuj realną sytuację mów językiem prostym i zrozumiałym jestem przekonany że wszystko będzie dobrze.

PS. w czerwcu sam to przechodziłem – Powodzenia.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]