Forum OSKKO - wątek

TEMAT: rewalidacja
strony: [ 1 ]
BasiaK08-08-2002 22:17:19   [#01]

Mam pytanie.
Jestem mamą dziecka niepełnosprawnego, które w styczniu skończyło 5 lat.
Nasza pani neurolog zaleciła, by już przygotowywać go do szkoły (w
sposób bardziej zorganizowany). Zwłaszcza, że prawdopodobnie od 6 lat
(w/g reformy) powinnien zacząć szkołę.
Podobno od szóstego roku życia mogę ubiegać się o zajęcia rewalidacyjne,
indywidualne.

Może ktoś pomoże; jak to załatwić, od czego zacząć, jakie przepisy to
regulują?


Prośbę tej treści znalazłam na grupie inwalidzi. Chciałabym pomóc. Wiem jak należy postępować  w przypadku nauczania indywidulanego nieco starszych dzieci. Czy taka sama procedura obowiązuje w przypadku pięciolatków.  Pomóżcie, proszę.

Basia

Ewa z Rz08-08-2002 23:00:03   [#02]

Procedura jest ta sama

Zgodnie z obecna wersją ustawy o systemie oswiaty państwo (poprzez gminę) ma obowiazek zapewnić nauczanie każdemu dziecku, które 1 września ma ukończone 6 lat bądź ukończy je do końca danego roku kalendarzowego.

Jeżeli jest orzeczenie poradni to należy udac się z nim do gminy, która musi sie sprawą zająć.

Dzieci młodsze tez moga ubiegac się o taka formę pomocy, ale gmina nie ma obowiązku jej udzielić. Warto w takim przypadku zwrócić sie do własnych radnych.

Forma tych zajęć zależy od orzeczenia poradni oraz możliwości gminy.

BasiaK09-08-2002 08:24:35   [#03]
Ewo, serdecznie dziękuję za pomoc. Wiadomość już przekazałam.
Karolina09-08-2002 10:51:54   [#04]

Hm... nie wszystko jest jednak takie proste.

Reawlidacja przysługuje dziecku od 3 roku życia (tutaj gmina odmawia z gruntu - ponieważ finansują dopiero od 7 roku życia) ale pod warunkiem uposledzenia w stopniu głębokim.

Tu mój ogromny protest ponieważ w wieku 3 lat nie ma możliwości zdiagnozowania dziecka.

To orzeczenie ciągnie się za nim całe życie. Prawo powinno być tak skonstruowane aby najpierw ktoś zaczął uczyć dziecko a po kilku latach orzekł ewentualnie, o potrzebie specjalnego nauczania.

Dzieci niepełnosprawne powinny być objęte wczesnym nauczaniem -  nie jednak kosztem orzeczenia na całe życie.

No ..ale jestem na wakacjach i nie chcialbym ciągnąc tego wywodu, bo mnie strasznie ponosi. Idę na kawę :-)

 

Pozdrawiam

BasiaK09-08-2002 11:30:40   [#05]

do Karoliny

Właśnie na Twoją wypowiedź liczyłam. Twoje imię kojarzyło mi się z  wypowiedziami na temat dzieci z dysfunkcjami.

Pozdrawiam - Basia.

Karolina09-08-2002 13:46:59   [#06]

 

Dziękuję Basiu - jestem poza domem ale taki temat wylapałam odrazu:-)

Myślę, że tu jest opisany ten sam problem i moja szersza odpowiedź:

http://www.dzieci.bci.pl/cgi-bin/forum/UltraBoard.pl?Action=ShowPost&Board=21&Post=26&Idle=0&Sort=0&Order=Descend&Page=0&Session=

Pozdrawiam, Karolina :-)

BasiaK09-08-2002 15:04:08   [#07]

Dziękuję Karolino,

Ale jesteś  fajna. Po odwiedzinach na stronie dzieci sprawnych inaczej wiem, że Twoja wiadomość trafiłaby do Beaty bez mojego pośrednictwa.

Jeszcze raz bardzo dziękuję - Basia.

Konto zapomniane12-08-2002 20:42:38   [#08]

Kotły warzelne na stołówkę

Kotły warzelne elektryczne w bardzo dobrym stanie / 100% sprawności/, z powodu wymiany na gazowe, odstąpię za niewielką cenę
- Lozamet - 150 l - 2 szt. / moc każdego kotła 18 kW /
- Lozamet - kpl.  kociołków przechylnych / moc 18 kW /
Renata12-08-2002 22:31:38   [#09]

Gietek..:-)

MiC!!!!! ;-))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]