Forum OSKKO - wątek

TEMAT: staz i rozmowa - pilne
strony: [ 1 ]
ingusia03-08-2002 23:59:57   [#01]
czy zeby rozpoczac staz na nauczyciela kontraktowego a potem przystapic do rozmowy kwalifikacyjnej trzeba miec koniecznie tytul mgr ???? czy jest to podstawowy wymog???i bez tego sie nie da???
kto wie cos na ten temat ale prosze o pewna informacje moze byc na priv od tego zalezy moj staz:)
rozpoczelam staz potem przeszlam cala ta biurokracje , potem go skonczylam i dostalam pozytywna ocene i termin rozmowy i........na 20 godzin przed rozmowa dowiedzialam sie ze nie moge do niej przystapic bo nie mam mgr ( studia ukonczone - matematyka i ucze matmy tylko jeszcze sie nie obronilam moze we wrzesniu - pazdzierniku)
dyrektor stwierdzil ze staz uwaza za niebyly :( i co ja mam teraz zrobic zaczynac wszystko od poczatku ??? od wrzesnia a jak sie nie obronie we wrzesniu tylko w pazdzierniku to co wtedy???
POMOCY!!!!!!!!!
violka04-08-2002 01:11:42   [#02]

u nas był podobny przypadek

faktycznie nie możesz przystąpić do rozmowy, kiedy dostaniesz mgr to wtedy będziesz mogła

staż masz zakończony, ocenę stażu masz, więc nie robisz po raz drugi stażu, jednak nadal figurujesz jako stażysta (np. do celów płacowych) przez kolejny rok

staż na kontraktowego będziesz mogła rozpocząć dopiero za rok od wrzesnia 2003

zajrzyj do KN i ustawy czyszczącej (pomoże ci opiekun stażu lub metodyk)

ingusia04-08-2002 01:17:42   [#03]

ale dyrektor stwierdzil ze powinnam staz uwazac za niebyly i od wrzesnia gdy sie obronie do 14.09 moge rozpoczac na nowo lub od nastepnego roku szkolnego

czy to co zrobilam sie juz nie liczy ???

Leszek04-08-2002 12:38:40   [#04]

Cześć

Jakie masz na dzisiejszy dzień kwalifikacje?

Gdybyś mogła szczegółowo podać (czy są uprawnienia pedagogiczne, jaki poziom wykształcenia - potwierdzony świadectwem / dyplomem)?

pozdrawiam

Leszek

Karolina04-08-2002 22:05:59   [#05]

Nie wiem - dziwne to wszystko..znam nauczycielkę, ktora nie ma mgr (i nie będzie miała - ma bliżej do emerytury) a została dyplomowana

dziwne:-(

ingusia04-08-2002 22:17:45   [#06]
ukonczylam 5 rok na uniwerku - matematyka sekcja nauczycielska - tzw absolutorium, licencjatu nie bylo jeszcze gdy studiowalam
Leszek04-08-2002 22:24:31   [#07]

Cześć

Jeśli miałaś przed ukończeniem obecnych studiów ukończoną szkołę średnią z maturą to niestety nie spełniałaś warunków kwalifikacyjnych.

Chyba , że miałaś studium nauczycielskie albo kolegium nauczycielskie ...Nie musiałaś mieć mgr.

Pozdrawiam

Leszek

ingusia05-08-2002 16:48:55   [#08]

niestety mam ogolniak tylko :(

ale w takim wypadku ten staz ktory robilam i dostalam pozytywna ocene nie liczy sie???

a nie mozna jakos tak ze staz byl a rozmowa po uzyskaniu mgr ktore gdzies moze bedzie we wrzesniu- pazdzierniku ?

Leszek05-08-2002 17:47:36   [#09]

Cześć

Bardzo prawdopodobne jest anulowanie decyzji dyrektora o wyrażeniu zgody na rozpoczęcie stażu, z uwagi na brak u Ciebie formalnych kwalifikacji (których też nie nabyłaś w okresie stażu).

Wszystkie czynności dyrektora w sprawie stażu, które wymieniłaś były z naruszeniem prawa oświatowego.

Pozdrawiam

Leszek

Leszek09-08-2002 00:38:53   [#10]

Cześć

Jakie jest uzasadnienie do twierdzenia, że jest nieważny?

Pozdrawiam

Leszek

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]