Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Rekompensaty
strony: [ 1 ]
Uśmiech01-08-2002 12:26:57   [#01]

W 2003r będę mogła odebrać rekompensatę za 1991/92. Od września 1991 pracuję w szkole, w której jestem zatrudniona do dzisiaj i tu nie ma problemu. Natomiast do sierpnia 1991 włącznie byłam zatrudniona gdzie indziej, ale tak naprawdę to byłam na urlopie wychowawczym. Czy ktoś powie mi: czy za lipiec i sierpień 1991 należy mi się ta rekompensata?       ciekawe czy ktoś będzie wiedział dzięki

Uśmiech01-08-2002 22:58:09   [#02]

nie wiecie

czy nie chce wam się odpowiadać? może chociaż jakaś sugestia gdzie szukać odpowiedzi
Jan z T01-08-2002 23:47:43   [#03]

Jak to się nie chce? Problem w tym, że  "Uśmiechowi" chciałoby się usmiechem odpowiedzieć :-))) 

 Ja mam na podorędziu myślowym jedynie i obym się grubo mylił, odpowiedź:  Niestety, chyba liczyć nie możesz na rekompensatę za te dwa miesiące. Pocieszające, żem nie prawnik i w dodatku chętnie do błędu  w tej kwestii gotowość przyznania się deklaruję.

Pozdrawiam

Jan

Ewa z Rz02-08-2002 00:08:34   [#04]

Z tego co wiem, taka rekompensata należy sie od 1 lipca 91 do 31 grudnia 91 i od 1 stycznia 92 do 28 czerwca 92, ale tylko wówczas gdy było pobierane wynagrodzenie z tytułu zatrudnienia w placówkach objętych rekompensatami.

To jest rekompensata za brak waloryzacji wynagrodzeń w tym okresie, wiec dotyczy wynagrodzeń własnie. W czasie urlopu wychowawczego wynagrodzenie nie przysługuje, a wysokość zasiłku wychowawczego od wynagrodzenia nie była uzależniona. Zatem za ten okres nie przysługuje rekompensata, chyba że w czasie urlopu pracowałaś.

Swego czasu zakłady pracy miały obowiązek wyliczenia wysokości rekompensaty i poinformowania na piśmie pracownika o jej wysokości jak równiez o okolicznościach, które przy jej obliczniu były brane pod uwagę.

 W razie rozbieżności pracownik mógł wnieśc w ustawowym terminie zastrzeżenia. Każdy miał wówczas obowoązek potwierdzenia na liście wyliczonej kwoty.

Obecnie rekompensaty sa wypłacane według tych wyliczeń.

Uśmiech02-08-2002 09:43:19   [#05]

dziekuję

bardzo. Ludzie to mądrzy sa bardzo.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]