Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Wyprawka dla pierwszaka, czy nowa jednostka chorobowa?
strony: [ 1 ][ 2 ]
beera16-07-2002 17:15:41   [#01]

dziś dowiedziałam się, że podręczniki dla moich biedniejszych pierwszaków dostanę w paczce od MENISA.

 

I jestem letko;-) wsciekła..bo co??

A jeśli ten biedny pierwszak już ma podręczniki? A jeśli właśnie je kupuje?

Przecież nie było nic wiadomo- chyba, że Wy jakoś inaczej niż ja tu :-(

Lista podręczników została zrobiona w maju, wywieszona i zaczął się ruch . Czy ja mialam mówić dzieciakom- "nie kupujcie podręczników, bo może MENIS da kasę?"

I w dodatku MENIS nie da kasy lecz książki- właśnie rodzaj podręczników wybranych w naszej szkole poszedł do Łybackiej.

Ona kupi taniej książki, wyśle je drożej serviskiem i ja je dostanę...Wszyscy będą szczęsliwi? Hm..ja jakoś niebardzo!

Powiedzcie, czy w ramach dalszego ciągu budowania wyprawki pierwszaka będę musiała podac numery butów dzieci i wielkość oczekiwanej koszulki?

Czy ja jestem chora, czy świat zwariował?

A może czegos tu nie rozumiem?

jak Wy poradziliście sobie z tą zabawą?

Marek Pleśniar16-07-2002 17:31:12   [#02]

macie takie coś?

generalnie nie jest to zły kierunek, ale zawsze taka pomoc źle trafia, zawsze za późno. Takie inicjatywy do pierwszego maja powinny być zrealizowane by nauczyciele  poplanowali wszystko. (hmmm, mam pomysł:-)

podobnie było jesienią z forsą na podręczniki dla biedniejszych - w efekcie nakupiłem encyklopedii do biblioteki.

Hanna17-07-2002 15:55:00   [#03]

waga złości

Lekko wściekła to delikatne określenie. "Dziś telefon- dziś odpowiedź" tak (dosłownie)w kuratorium pomorskim wygląda kwestia wyprawek dla pierwszoklasistów. Ja też miałabym kilka  pytań do wymienionych wyżej instytucji ale nie wiem gdzie je skierować bo ani men ani kuratorium  nie posiadają podobnego forum ( pewnie spodziewajac się co tam będą mogli na swój temat przeczytać).Jak wy podeszliście do sporządzania list "potrzebujacych "pierwszaków. Kto u was to robi kiedy załoga na wakacjach.
emeryt18-07-2002 11:28:20   [#04]

haniu:-)))

Spieniłem się strasznie wczoraj po powrocie z Kuratka we Wrocławiu.

Na biurku fax- na cito tytuły i wydawnictwa.Dyrektorzy w większości na Hawajach, szkoły pozamykane - na szczęście na drzwiach i oknach- wykazy podręczników> UFFFFF!!!!. Ale w moim MOPSIE, który pilotuje akcję dowiedziałem się ,że w poprzednim piśmie dotyczącym kwalifikacji dzieci jest mowa wyłącznie o zwrocie pieniędzy w wysokości ok. 100 zł za komplet. Dyrektoży już kupili lub zamówili podręczniki a tu siurpryza - Menisek chce dać zarobić poczcie. Dzwonię do kuratka - a oni mówią: ależ oczywiście pieniądze zwrócimy jak ktoś już kupił - ale prosimy ten fakt zaznaczyć w faxie - ale i tak podać jakie książki zostały zakupione lub zamówione. Koło się zamknęło. O tempora! o mores!

gosiula18-07-2002 12:23:54   [#05]

Wyprawka szkolna

   W dniu 9 lipca 2002 roku Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad i trybu udzielania pomocy uczniom podejmującym naukę w klasach pierwszych szkół podstawowych w roku szkolnym 2002/2003. Rozporządzenie przewiduje, że uprawniony uczeń otrzyma wyprawkę w szkole nie później niż na siedem dni przed rozpoczęciem roku szkolnego 2002/2003. W skład wyprawki szkolnej wchodzą:

  1. plecak, kostium gimnastyczny, przybory szkolne - o łącznej wartości 90 złotych,
  2. podręczniki szkolne - o wartości do 100 złotych.

   Pomoc w formie wyprawki szkolnej przysługuje uczniom objętym rządowym programem wyrównywania warunków startu szkolnego uczniów, ustanowionym uchwałą nr 65/2002 Rady Ministrów z dnia 9 kwietnia 2002 roku.

   Wnioski o przyznanie wyprawki będzie można składać (po wejściu w życie rozporządzenia) w ośrodkach pomocy społecznej właściwych ze względu na miejsce stałego pobytu ucznia lub w szkole podstawowej, do której uczeń będzie uczęszczał. Będą mogli to zrobić rodzice, opiekunowie prawni, dyrektorzy szkół, nauczyciele, pracownicy socjalni.

   Łączny koszt całego programu wyniesie 21 mln 130 tys. zł, z czego Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu pokrywa kwotę 11 mln 130 tys. złotych. Akcja zaspokoi najpilniejsze potrzeby edukacyjne uczniów podejmujących naukę szkolną w pierwszej klasie szkoły podstawowej.

Informacja

w sprawie wdrażania programu wyrównywania warunków startu szkolnego uczniów "Wyprawka Szkolna" opracowana na podstawie projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie zasad i trybu udzielania pomocy uczniom podejmującym naukę szkolną w klasach pierwszych szkół podstawowych w roku szkolnym 2002/2003

1. Pomoc w formie wyprawki szkolnej przysługuje uczniowi, który w roku szkolnym 2002/2003, podejmuje naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej.

2. Pomoc tę przyznaje się uczniom z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kryterium dochodowego na osobę w rodzinie, o którym mowa w art. 2a ust. 1 pkt. 2a i art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 29 listopada 1990 r. o pomocy społecznej, z zastrzeżeniem niżej zapisanej uwagi.

3. W uzasadnionych przypadkach, w szczególności z powodów, o których mowa w art. 3 ustawy, pomoc może być przyznana również uczniom z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 110% kryterium dochodowego, o którym mowa w ust. 2.

4. Pomoc przyznaje się na wniosek rodziców ucznia, jego opiekuna prawnego, rodziców zastępczych, a także dyrektora szkoły, nauczyciela, pracownika socjalnego lub innej osoby, za zgodą przedstawiciela ustawowego lub rodziców zastępczych.

5. Wniosek, o którym mowa powyżej, składa się w ośrodku pomocy społecznej właściwym ze względu na miejsce stałego pobytu ucznia, lub w szkole podstawowej, do której uczeń będzie uczęszczał. Wniosek złożony w szkole przekazuje się do właściwego ośrodka pomocy społecznej.

6. W przypadku, gdy uczeń czasowo przebywa w innej gminie niż gmina stałego pobytu, wniosek składa się w ośrodku pomocy społecznej właściwym ze względu na miejsce czasowego pobytu ucznia.

7. W skład wyprawki szkolnej, wchodzą:

1) plecak, kostium gimnastyczny, przybory szkolne - o łącznej  wartości 90 zł,

2) podręczniki szkolne - o wartości do 100 zł.

9. Kierownik ośrodka pomocy społecznej, po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego, przyznaje część wyprawki obejmującą plecak, kostium gimnastyczny, przybory szkolne jako zasiłek celowy w formie rzeczowej.

10Szkolna komisja do spraw pomocy materialnej, na podstawie listy uczniów, którym przyznano wskazaną powyżej część wyprawki, przyznaje pozostałą część obejmującą podręczniki szkolne, jako zasiłek losowy w formie rzeczowej.

11. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, szkolna komisja do spraw pomocy materialnej może przyznać część wyprawki obejmującą podręczniki szkolne uczniowi, który nie otrzymał części wyprawki obejmującej plecak, kostium gimnastyczny, przybory szkolne.

12. Ośrodek pomocy społecznej, po przyznaniu uczniom części wyprawki, przekazuje środki przeznaczone na zakup przedmiotów wchodzących w skład tej części, na rachunek szkoły podstawowej, do której będzie uczęszczał uczeń.

13. Uczeń otrzymuje wyprawkę w szkole, nie później niż na 7 dni przed rozpoczęciem roku szkolnego 2002/2003

14. Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zasad i trybu udzielania pomocy uczniom podejmującym naukę szkolną w klasach pierwszych szkół podstawowych w roku szkolnym 2002/2003 nabierze mocy obowiązującej z chwilą podpisania przez Prezesa Rady Ministrow i opublikowania.

Z tego wynika, że już przy zapisywaniu dziecka do szkoły należy"rozpoznać" jego syt. materialną

Marku, forsa jesienna musiała pochodzić z innych ustaleń prawnych niż ta "wyprawkowa" (te obowiązują od lipca).

 

Z

dorota19-07-2002 09:56:20   [#06]

Asia ma rację!

 Masz Rację Asiu! To ten świat zwariował! Panuje jakieś dziwne przekonanie, że trzeba ludzi uszczęśliwiać na siłę! Czasami komuś brakuje pomyślunku! Szkoda, że tak wielu ludziom, którzy wydają decyzję!!!!!!!
beera19-07-2002 17:59:57   [#07]

wiecie co?

Wiemy, ze to jest do kitu..

Para idzie w gwizdek, częśc pieniędzy sie zmarnuje- nie trafi tam gdzie trzeba...

Czy my do  kurka frak nie możemy nic z tym zrobić?

Może coś pomyslmy na ten temat, inaczej koszmar pomocy ubogim bedzie dosięgał nas co roku, a dzieci biednych jej sens nigdy!

.....

I jeszcze- Zdzislaw- no wlaśnie, ja mam taki sam problem , o ktorym piszesz i mam pytanie, czy tę informację o ewentualnym zwrocie pieniędzy masz wiarygodną , czy nie bvardz?

beera19-07-2002 18:06:08   [#08]

haniu

Ztobiłam listy jeszcze podczas roku szkolnego- dostalismy jakos w maju pismo  o wypawce i wtedy zrobilismy hipotetyczny spis.

Komisji szkolnej nie zbieralismy, bo wtedy jeszcze sensu nie było, teraz zaś ludzi nie ma.

Listę przekazalismy GOPSowi, który teraz się tym zajmuje- niezgodnie zreszta z wytycznymi MENISa, na podstawie tej mojej hipotetycznej listy..

Wygląda na to, że podręcznikami zajmuję się ośrodki pomocy, hm..nam się dostaną te buty- mowię wam!

To będzie dopiero "śmiechu warte"

Grzegorz21-07-2002 00:15:52   [#09]

Asiu, spokojnie :-)

Tu nie chodzi o pomoc dzieciom tylko o konferencję prasową, którą pokażą Wiadomości i wszystkie dzienniki.

Jak jakaś firma chce w TV zareklamować swój produkt to ok 19.30 za pół minuty reklamy zapłaci nieprawdopodobne pieniądze, a rząd ma to za darmo. Wystarczy coś tylko wymyśleć. Przecież taka wyprawka o wiele lepiej działa na wyobraźnię społeczeństwa na miesiąc przed rozpoczęciem roku szk. (i trzy miesiące przed wyborami :-)) niż np. w lutym. O, wtedy na topie było dożywianie biednych zmarzniętych dzieci. Czy coś lepiej działa zimą na wyobraźnię wyborców? To nic, że samorządy dofinansowywały to dożywianie od lat. Liczy się konferencja prasowa. Tylko i wyłącznie.

Na koniec przykład z życia. Właśnie wyślę po wakacjach syna do I klasy. Zebranie rodziców nowej klasy odbyło się pod koniec maja. Pani dyrektor poinformowała, że sprzedaż podręczników odbędzie się w czerwcu (przez dwa dni). Więc kupilem w czerwcu komplet podręczników. I przypuśćmy, że spełniamy kryterium dochodowe do przyznania dofinansowania. Jak mam się o to ubiegać, skoro już wydałem pieniądze, nie wziąłem żadnego rachunku (bo po co - nikt nie brał), szkoła przelała pieniądze na konto WSIPu, a punkt 10 wspomnianego wyżej rozp. brzmi:
"10. Szkolna komisja do spraw pomocy materialnej, na podstawie listy uczniów, którym przyznano wskazaną powyżej część wyprawki, przyznaje pozostałą część obejmującą podręczniki szkolne, jako zasiłek losowy w FORMIE RZECZOWEJ."?
beera21-07-2002 19:53:53   [#10]

aha :-)

czyli spokojnie?

;-)))

 

To juz kolejne "spokojnie" w mojej pracy :-)

Niedlugo stanę się oazą spokoju:-))

Monika22-07-2002 14:08:39   [#11]

a kiedy buty i strój

 Odnośnie książek pismo z kuratorium dostałam i to ja jako organ prowadzący się tym zajmuję i je dostanę a nie MGOPS czy dyrektorzy szkół, później rozprowadzę, jak dostanę.

Teraz jednak z niecirpliwością czekam na pismo odnośnie butów i stroju sportowego, gdzie z dnia na dzień trzeba będzie podać wymiary uczniów a gdzie ja ich teraz znajdę. Czy tym też się zajmuje organ prowadzący czy tylko ja się tak daje wrobić bo opieka to nie zabardzo się kwapi.

beera22-07-2002 14:21:58   [#12]

Popatrzcie..

..jak to się ma do wcześniejszego pisma z MENISu w tej sprawie..

Zapomniali, co w nim napisali, czy co?

Gdzie jakieś procedury, tok postępowania?

To nam fajnie wróży na następny szkolny rok, niech to licho!

emeryt22-07-2002 14:47:23   [#13]

do asi

Informację o zwrocie pieniedzy uzyskałem telefonicznie od pani z kuratorium która śle listy zbiorcze do meniska i zajmuje się tą całą kaszaną.Na piśmie, poza pismem meniska nie mam nic. Ta informacja o zwrocie pieniędzy powstała po mojej informacji, że książki już zakupiliśmy ( to fakt i na zasadzie takiej - że np. komplet po negocjacjach kosztyje 120 zł - rodzic płaci 20 zł a resztę myślę pokryć z dotacji). Na razie wyłożyłem pieniądze szkolne.

A co będzie jak np. 28 sierpnia do wyprawki zostanie dołączona np. wędzona makrela??????? :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

beera22-07-2002 15:36:02   [#14]

:-)))

:-)))))

Rany :-)))

Marek Pleśniar22-07-2002 17:18:06   [#15]

albo sledzie w śmietanie

ja wolę śledzie!
Grzegorz22-07-2002 22:10:53   [#16]

śledzie są niezłe...

ale lubią pływać ;--)

no i jeśli już to tylko w śmietanie, bo oleju to w menisie juz od lat nie widać :-)
Karolina22-07-2002 23:28:30   [#17]
:-)
beera23-07-2002 07:59:40   [#18]

:-))

:-))))))

Marek Pleśniar23-07-2002 10:22:18   [#19]

gdzieś słyszałem tak o NASA i SETI

że u nas bedą teraz szukać śladów inteligentnego zycia;-)
Marek N23-07-2002 19:06:34   [#20]
To mają duży problem ;-))
beera23-07-2002 20:06:49   [#21]

Nowości

Dzięki Zdzisławowi zadzwonił dziś mój organ w mojej obecnosci do KO.

Można chciec pieniądze...ale.....

Bedzie to byc może 78 zlotych :-)

A jeśli komplet podręczników kosztuje 138????

Hm..a jeśli oni przyśla jednak podręczniki to za całą kwotę, czy za 78 zł? Czyli cwiczenie 1,3,5,7?

a 2, 4, 6- nie- bo po co...

I jeszcze inne nowości- na buty i inne 70 zlotych :-))

....

i wiecie co- pani z KO wyrywa sobie wlosy z glowy, bo odzew niektorych dyrków był , po podaniu kryterium finansowego, taki - włupił na listę 350 uczniów :-))

I  ciagle ktos dzwoni, bo chce podręczniki, chce pieniądze, nie chce pieniędzy, nie chce podręczników, chce inne podręczniki....

Czyli oni to dopiero tam mają fajnie :-))))

Leszek23-07-2002 21:41:54   [#22]

Cześć

Przejrzałem dziś rozporządzenie z 9 lipca.

Ukazało się w Dz. U. Nr 111, poz. 970.

I jest to najlepszy przykład na to jak organizacyjnie można zepsuć dobrą ideę.

Pozdrawiam

Leszek

emeryt24-07-2002 08:50:53   [#23]

pora na likwidację

Najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie likwidacja klas pierwszych - a co !!!
Marek Pleśniar24-07-2002 09:12:35   [#24]

hmm

do głowy by mi nie przyszło:-))

Idźmy dalej - nie ma całej szkoły - nie ma problemu. I wiecie co? Jestem pewien, że ministerstwo istniałoby nadal. Np. jako Ministerstwo ds. Braku Edukacji Narodowej;-)

emeryt24-07-2002 09:18:07   [#25]

:-)))

lub bez zmiany skrótu:

Ministerstwo

Ewentualnego

Nauczania

i

Samozadowolenia

ewa24-07-2002 09:56:48   [#26]

hmm, merytorycznie proszę dyskutować na temat wątku ;-)))

a nie takie tam :-)))

Marek Pleśniar24-07-2002 10:16:04   [#27]

czujemy się przywołani

do porządku:-)))

baaardzo mnie ciekawi to:

 Uczeń otrzymuje wyprawkę w szkole, nie później niż na 7 dni przed rozpoczęciem roku szkolnego 2002/2003

beera24-07-2002 12:42:05   [#28]

:-))

merytorycznie, to nie będziemy kompatybilni ;-)))
Marek Pleśniar24-07-2002 14:07:00   [#29]

tzn co ma przedmówczyni..

na myśli hę?
Hanna24-07-2002 17:15:04   [#30]

nie do pomyślenia!

W głowach nam się poprzewracało czy co? Jakieś protesty i oburzenie w sytuacji gdy "organ nad organami" ustalił nieodwołalnie, że ma być" siedem dni przed rozpoczęciem roku szkolnego". Siedem, nie osiem i nie sześć broń Boże! Nie wiem jak na was działa taka głupota i brak szacunku dla dyrektora i nauczycieli. Ja jestem na etapie wyspy całkowicie bezludnej. Nie daj mi Panie spotkać na niej nikogo z Pomorskiego KO ( nic lepsze od opisywago rzeszowskiego) albo kogoś podejrzanego o "kolaborację" z Menisem. A może to już czas na urlop zdrowotny ?
Grzegorz24-07-2002 19:43:38   [#31]

Ja w kwestii merytorycznej :-)

Zwróćcie uwagę na tytuł tego rozporządzenia:

"Rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad i trybu udzielania pomocy uczniom podejmującym naukę w klasach pierwszych szkół podstawowych w roku szkolnym 2002/2003".

Nie wiem jak was ale mnie niepokoją ostatnie dwie liczby (2002/2003).  A co dalej?

Co w 2003/2004, 2004/2005,....?

A może pani minister już wie, że będzie KONIEC ŚWIATA???!!!
Marek Pleśniar24-07-2002 20:11:04   [#32]

pewnie tak

i minister edukacji da:

Rozporządzenie MENiS:

O nadejściu końca świata

z dnia 31 grudnia 2002r

że: zarządza sę z dniem 1 stycznia 2003r koniec świata. Za wykonanie niniejszegio odpowiadają właściwi kuratorzy oświaty:-) (jako najbardziej kompetentni:-)))

Zola24-07-2002 23:23:30   [#33]

jak znam zycie problem konca swiata spadnie znowu na dyrektorów

kto zrobi to tak dobrze jak my

Karolina24-07-2002 23:23:47   [#34]
:-)))
Karolina24-07-2002 23:24:56   [#35]
Zola - ale poszłyśmy równo...:-))
emeryt25-07-2002 09:32:32   [#36]

do marka z Olsztyna

Proszę uzupełnić Rozporządzenie o par.1 i 2

Par.1 - w terminie na 7 dni przed końcem świata wyprawki należy zwrócić do MENiS pocztą kurierską.

Par. 2 - Szczegółową instrukcję określającą zawartość przesyłki, sposób jej zapakowania oraz wzór protokołu określający stopień zużycia wyprawki w roku szkolnym 2002/2003 zawiera załącznik Nr 1 do Rozporządzenia.

Marek Pleśniar25-07-2002 10:53:27   [#37]

no i jeszcze:

Par. 3 - załącznik o postepowaniu wobec końca świata zostanie wydany w terminie do 14 dni po końcu swiata:-)
Tadek25-07-2002 10:55:48   [#38]

najbardziej podoba mi się par 1

proponuję dopisać

ust. 1 nie naruszoną [opakowanie menisa]

Marek Pleśniar25-07-2002 13:05:59   [#39]

:-))))

no:-)
Marek N12-08-2002 15:43:24   [#40]

Ciąg dalszy ;-))

Dzisiaj otrzymałem wyjaśniające pismo, oto fragment:

"Zadaniem szkoły jest zorganizowanie i przeprowadzenie przetargów na zakup wyprawki obejmującej: komplet podręczników szkolnych, plecak, przybory szkolne, kostium gimnastyczny i przekazanie jej uczniom nie później niz na 7 dni przed rozpoczeciem roku szkolnego."

Tak sobie liczę:

  1. Przetarg na 9 kompletów podręczników
  2. Przetarg na 9 plecaków
  3. Przetarg na 9 kompletów przyborów
  4. Przetarg na 9 par gaci i koszulek

Żaden problem!!! ;-))))

Grzegorz12-08-2002 16:33:39   [#41]

przetarg???

:-)))))))))
Ewa z Rz12-08-2002 17:01:16   [#42]

No! Czemu nie?

Ale jak przetarg to zgodnie z ustawą organizator przetargu MUSI mieć potrzebne środki finansowe... a ja nawet nie mam pisemka...

No i jak przetarg to potrzeba minimum 2 tygodnie... Menis uważa, że dyrek szkoły to códotwórca...

Gaba12-08-2002 18:02:43   [#43]
Są cudotwórcy - wiesz tacy naormalni dyrkowie, co to pensji założą, bo trzeba zapłacić za zlew, drzwi  czy co tam...

I sa códotwórcy, którzy dokonuja códów po menisowemu...


powiedzciez mi jak taki nie códo- ani cudotwórca moze wiedzieć, jakie problemy mają dzieciaki, z jakich rodzin są. Dobra na wszi wiadomo (chyba?), ale w takim duzym mieście przychodzi se tak stówka dzieci i co... rentgen. Przecież część jest zupełnie anonimowa, no, dobra, część ma rodzeństwo...

o du... to walnąć i do Władywostoku, jak wysię z tymi terminami wyrobicie, to ja nie wiem.

Pozdrowienia dla Krysi z Warszawy.

:)
beera12-08-2002 19:20:19   [#44]

Niech to...szlaczek!

Ja mam zapytanie o cenę na te gacie...

I ma problem- czemu do jasnej ciasnej w sierpniu mam kupować dzieciakowi plecak, skoro w lipcu byc moze rodzice juz kupili?

I właściwie po co mam kupowac mu nowy plecak, skoro potrafię zorganizować dla niego taki stary- z odzysku, calkiem OK?

I czemu dzieciak ma do szkoły zasuwać w zimie bez kurtki za to z plecaczkiem w radosne kolorki?

No tak..ale plecak to brzmi durnie...ups! dumnie!

Grzegorz12-08-2002 21:26:53   [#45]

Ale przetarg to chyba dopiero od 3 tys. euro?

To po ile Marku te wyprawki wyjdą?
Marek N12-08-2002 21:32:54   [#46]

90 zł na twarz. ;-)

Może urzędnikom marzą się złote gacie i dlatego przetarg wymyślili?

gosiula12-08-2002 21:47:54   [#47]

STARE wraca z przeszłości!!! Kto pamięta te czasy jak robotników np. z huty ciągano po operach, filharmoniach w ramach "uszczęśliwiania na siłę kulturą"? Albo maszyny do pisania w specjalnych sklepach "tylko dla rolników"? Byłam dawno, dawno temu w domu dziecka, gdzie w związku z wizytą ówczesnego vipa uszczesliwiono dzieci pomarańczami - one nie umiały ich jeść i wcale im nie smakowały.

A może, żeby nie było przekrętów i przetargów  wyprodukwać jednolite plecaki (z jaskrawym nadrukiem DAR OD DOBREJ WŁADZY DLA UBOGICH) i stroje gimanstyczne - w podobnej konwencji. Ale się dzieciaki ucieszą - te co... nic nie dostaną. ;- ]

Marek N13-08-2002 02:33:20   [#48]

Ten nadruk ;-)

Może lepiej:

"Na pamiątkę wyborów" albo "Głosuj na ....", ewentualnie "Druga Japonia", a może "Kandydat do UE"

Ciekawe, jakby wyglądały stroje gimnastyczne w biało-czerwone paski?

Ewa z Rz13-08-2002 10:01:29   [#49]

Ale jaja!

U mnie w gminie swego czasu zrobiono przetarg na dostawę tzw. art. biurowych i szkolnych. Dlaczego taki przetarg zrobiono to się mnie nie pytajcie, bo wiem tyle co i o źródłach "wyprawki". Roczne zapotrzebowanie UG na tego typu artkuły nie wymaga tej formy zakupów.

Wydawało by się - idiotyzm... Przecież taki przetarg nie zobowiazuje do niczego dyrektora szkoły! A tu...

No, teraz mają jak znalazł! Właśnie dzwoniła do mnie szefowa GOPS-u, że z uwagi na naglące terminy oni te wszystkie zakupy załatwią, już mają kalkulację od tego dostawcy i... koniec idiotyzmów bliski!

A, i jeszcze, że tak przecież bedzie lepiej, bo w każdej szkole w gminie dzieciaki dostaną to samo i nie bedzie pretensji, że w sąsiedniej szkole lepsze, czy więcej...

A podręczniki kazałam sobie dostarczyć - jakoś załatwię z hurtownią sprawę tych już kupionych... (oferowana kwota nie jest zadowalajaca)

beera13-08-2002 14:31:52   [#50]

no tak...

..ale dzis dowiedzialam się, że MENIS nie dostarczy kompletu książek...

Dostarczą podręczników do kwoty 100 zł. Czyli matematyka do strony 123 z 234, a język polski do strony 154 z 286.

Ćwiczeń zaś ma być tylko do połowy- tj., j.polski, bo matematyka od połowy

I wyjdą nam z tego półgłówki :-)))

strony: [ 1 ][ 2 ]